Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aborcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 12-03-2010, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Artifficial_Minds napisała:
I nie powinna być traktowana jako ostatni środek antykoncepcyjny Przewraca oczami

Przez niektóre kobiety (w krajach gdzie jest zalegalizowana) jest traktowana jako najwygodniejszy i najtańszy, a właściwie darmowy, środek antykoncepcyjny. Skonsternowana

Podpis Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Małgo

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 13-03-2010, 0:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś na religii w liceum puszczono nam makabryczny film dokumentalny o aborcji..dokładny przebieg zabiegu, szczątki płodów, po prostu makabryczny. Zszokowana

Osobiście jestem przeciw aborcji, poza ściśle wskazanymi w prawie przypadkami (wynik przestępstwa, zagrożenie dla życia lub zdrowia matki, ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu lub nieuleczalna choroba zagrażające jego zdrowiu).

Uważam, że stwierdzenia "nigdy bym tego nie zrobiła, nawet jakby mnie ktos zgwałcił, zawsze bym wybrała dziecko.." mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Nigdy nie wiadomo jak się postąpi w takiej sytuacji.

Podpis My heaven is with U:*
Powrót do góry

Artifficial_Minds

PostWysłany: Sob 13-03-2010, 8:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Małgo napisała:
Kiedyś na religii w liceum puszczono nam makabryczny film dokumentalny o aborcji..dokładny przebieg zabiegu, szczątki płodów, po prostu makabryczny. Zszokowana

Ciekawe czemu nie puszczają filmów o księżach ich różnych zabawach Przewraca oczami Przepraszam ale w tym momencie mojego życia cholernie mnie takie akcje irytują.

Małgo napisała:
Osobiście jestem przeciw aborcji, poza ściśle wskazanymi w prawie przypadkami (wynik przestępstwa, zagrożenie dla życia lub zdrowia matki, ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu lub nieuleczalna choroba zagrażające jego zdrowiu).

W sumie się głębiej nad tym nie zastanawiałam, może dlatego bo w Polsce tego prawa się nie respektuje. Pewnie pamiętacie głośną sprawę z Alicją Tysiąc...
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 13-03-2010, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak tak - nam też puszczali taki film, a później sie okazało że to pic na wodę.

A co z dziewczyną, która pozbyła sie dziecka zjadając pare "odpowiednich" tabletek Przewraca oczami .

Tak jak pisałam: jakies krzyki czy płacze dzieci w brzuchu to dla mnie emocjonalna manipulacja.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 13-03-2010, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie,to jest manipulacja,która chwyta za serce.
Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 13-03-2010, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Co do legalnosci aborcji.
Jak mieszkalam w Holandii, gdzie ona jest legalna, trafilam do ginekologa.
Rozmawialysmy na temat aborcji, babka mi powiedziala, ze wg jakis tam statystyk tylko jakas mala czesc holenderek poddaje sie aborcji, reszta to turystki. Przewraca oczami

Ja mam jakieś takie dziwne wrażenie, że u nas jest taka mentalność, że gdyby aborcja była legalna to by się zaczęło szaleństwo...

Co do filmików. Sama wstawiłam linka do demotywatora z cytatem Regana a propo aborcji. Ale prawda jest taka, że te zdjęcia dziecięcych fragmentów ciała, albo opowiadanie ginekologa, że obcięta rączka zaczęła się ruszać... To rusza tych, którzy raczej sami by aborcji nie dokonali.
Jak kobieta chce, to usunie.
Tak samo jak morderca nie ma skrupułów, żeby zabić człowieka błagającego o litość, czy gwałciciel, który nie ma skrupułów nawet jak jego ofiara będzie mu ofiarowała pieniądze.

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 24-03-2010, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie człowiek jest człowiekiem już od małej fasolki. Nikt nie ma prawa odbierać życia.
Seks = ew. możliwość zostania rodzicem.
Więc skoro jesteś gotowy na to aby się kochać, powinieneś być gotowy na macierzyństwo.
Oczywiście, nigdy nie zmusiłabym kobiety zgwałconej do urodzenia dziecka.

Nigdy nie będe za aborcją, żadne "rozsądne" (nie ma takowych) argumenty, nie przekonają mnie do zmiany zdania.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sro 24-03-2010, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może ja wyjdę na bezduszną, ale zawsze się nad tym zastanawiałam...
Bo czemu kobiety po gwałcie nie biorą tabletki "PO" tylko później jest problem z aborcją. Nigdy tego nie zrozumiem, ale to tak troche nie na temat.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 24-03-2010, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell nie mam pojecia gdzie takie tabletki kupic ( w aptece?),nie mam pojecia w jakim czasie trzeba je przyjąć,ale mysle,że może szok? Podejrzliwa

To jest tragedia dla kobiety i nie zawsze sobie zdaje,że to może miec skutek "uboczny".A po drugie ile aborcji jest z udawanego gwałtu....
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sro 24-03-2010, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tabletke "po" mozna wziąć do 72h od stosunku. Kupuje się ja w aptece na receptę wypisywaną przez jakiegokolwiek lekarza, tak jak zwykle anty.

No wlasnie, ciekawa jestem ile jest "prawdziwych" takich ciąż. Eh szkoda gadać.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Sro 24-03-2010, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
Może ja wyjdę na bezduszną, ale zawsze się nad tym zastanawiałam...
Bo czemu kobiety po gwałcie nie biorą tabletki "PO" tylko później jest problem z aborcją. Nigdy tego nie zrozumiem, ale to tak troche nie na temat.

Efrelku, właśnie problem polega na tym, że niektórzy mają opory do wyrażania swoich opinii, żeby nie wyjść na bezdusznych i wolą mieć poglądy poprawne politycznie. Myślisz, co myślisz i nikomu nic do tego. Puszcza oko

A co do tych zgwałconych, które nie biorą tabletki po, to oprócz szoku, przyczyną może być również niefrasobliwość. Nawet bez dramatycznych przeżyć, dziewczyny (nawet te starsze) jakoś dziwnie wierzą, że im to się upiecze i nie zajdą. Widać to nawet po wielu wątkach forumowych typu: "czy jestem w ciąży, bo współżyłam". Po kilkutygodniowym fakcie, niektóre dziewczyny naciągają wydarzenia i decydują się na aborcję, nielegalną oczywiście. Przewraca oczami

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 24-03-2010, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiki wiem, tutaj takie tabletki sa w aptece i bez recepty.
Efrell tez mnie to zastanawia, ale moze takie laski nie zdaja sobie sprawy, ze moga byc w ciazy? Albo nie wiedza co z tym fantem zrobic a tabletka wiadomo dziala przez pierwsze 72 godziny.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

dziuba

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 25-03-2010, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Według niektórych tabletka PO też jest formą aborcji. Co myślicie?
Ja się absolutnie nie zgadzam. Z tego co kojarzę to tabletka uniemożliwia zagnieżdżenie się jaja. Często w naturze dochodzi do tego i bez ingerencji tabletek.
A te po gwałcie pewnie nie biorą tych tabletek bo po prostu nie mają pojęcia o konsekwencjach. Dopiero jak się okazuje że okres się spóźnia przez miesiąc to coś w głowach zaczyna kołatać, że może jednak.;>

Podpis You'll never know if you don't go,
You'll never shine if you don't glow!
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 25-03-2010, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No wlasnie taka tabletka tez jest zwana wczesnoporonna. Czy jest forma aborcji? Nie wiem, bo 72 godz od mozliwego zaplodnienia nie wydaje mi sie zeby byl juz zarodek, ale ile ludzi tyle opinii na temat tej tabletki.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 25-03-2010, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dziuba napisała:
Według niektórych tabletka PO też jest formą aborcji. Co myślicie?
Ja się absolutnie nie zgadzam. Z tego co kojarzę to tabletka uniemożliwia zagnieżdżenie się jaja. Często w naturze dochodzi do tego i bez ingerencji tabletek.

Na tej zasadzie, można byłoby zalegalizować tabletki wczesnoporonne, ponieważ w naturze bardzo często dochodzi do takich poronień - po 2 -3 tygodniach i wtedy kobieta nie wie, że była w ciąży, tylko myśli że dostała okres. Puszcza oko
Ale jestem jak najbardziej za pigułkami po. Dzięki nim można zapobiec wielu kobiecym tragediom. Uśmiechnięta

Do „prawdziwej” ciąży dojdzie, gdy zarodek dostanie się do macicy i zagnieździ w jej błonie śluzowej. Trwa to mniej więcej 72 godziny, więc raczej to nie jest aborcja.

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 10 z 13

Skocz do: