Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aborcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
merkunek

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koza
Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Nie 09-07-2006, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edziu, dla dobra tego dziecka pewnie tak...wiem natomiast jedno, nie umiałabym zabić.

Podpis Asia, żonka od 24.04.2004, mama Kubusia (ur. 13.01.06)
Szczęście we dwoje potrzebuje cichego gniazda...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Kasia

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 25-08-2006, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś myślałam, że można jakoś usprawiedliwić kobiety, które usuwają (zabijają) dziecko poczęte z gwałtu, czy dlatego, że jest bardzo chore. Ale jak poszłam na pierwsze usg i zobaczyłam, jak tej mojej ośmiotygodniowej fasolce bije serduszko, zmieniłam zdanie. A póxniej, gdy już wyczuwałam jej ruchy, utwierdziłam się w tym, że aborcja jest zbrodnią, bo to dzieciątko już wtedy czuje, rusza się i kocha tą swoją mamę, nawet jeśli ona nie chce tego przyjąć do wiadomości...

Aborcja to straszny egoizm
Powrót do góry

ptycha

PostWysłany: Sob 26-08-2006, 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak dla mnie jest to tak trudny i zlozony temat, ze nie odwazylabym sie dyskutowac. Nie mam zdania, chyba jeszcze do tego nie dojrzalam.
Powrót do góry

elle

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Pią 24-11-2006, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja powiem że jestem za aborcją.
Wiem to brzmi strasznie ale uważam że kobieta powinna miec prawo decydować o tym sama a nie jak to zostało narzucone przez nasze Państwo.
To kobieta wie czy dojrzała do tego, czy che byc już matką(bo przeciez tu mowa o ciąży przypadkowej lub niezależnej od kobiety no i w przypadku choroby czy zagrożenia życia)
To ona po takim wyborze bedzie musiała z tym żyć.Jeżeli jej sumienie to wytrzyma to proszę bardzo.
Lepsza aborcja niz potem np, dom dziecka albo jeszce gorzej dziecko maltretowane przez rodziców.

Piszę to jako matka...matka której taka myśl nawet do głowy nie przyszła kiedy dowiedziałam się o nieplanowanej ciąży.
Ja poprostu mam swoją hierarchię wartości, swoje przekonania...siłę która tez jest w takich sytuacjach potrzebna...i kochającego faceta.
Znam siebie na tyle że wiem iż do końca życia bym siebie nienawidziła gdym dopuściła się tego czynu.(pomijam choroby czy gwałt bo tu to nie wiem)

Poprostu uważam że kobieta ma prawo decydowac sama.[/b]

Podpis Najbardziej boję się tych, których kocham bo tylko oni potrafią mnie zranić...
Powrót do góry

Binio

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 24-11-2006, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

elle napisała:
To kobieta wie czy dojrzała do tego, czy che byc już matką(bo przeciez tu mowa o ciąży przypadkowej lub niezależnej od kobiety no i w przypadku choroby czy zagrożenia życia)

Nie kwestionuję Twojego zdania, ale brzmi to co wytłuszczone, jak zgoda na aborcję jako środek antykoncepcyjny "Po".Nie powtarzam się, bo wcześniej byla o tym mowa.
Powrót do góry

elle

PostWysłany: Pią 24-11-2006, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No cóż trudno tu mówić o takim środku(postonor) kiedy jest to już np.4 tydzień.
Ja naprawde nie uznaję aborcji dla siebie czy moich przyjaciółek którym gdybym o tym wiedziała próbowałabym to wyperswadować.
I nie zamierzam też tłumaczyć tych kobiet które taki zabieg sobie robią...poprostu uważam ze powinniśmy przyzwolić tym kobietą decydowac o ich życiu...bo to nie my będziemy karmić i ubierać jej dziecko, to nie my zadbamy o ich wychowanie....[/b]

Podpis Najbardziej boję się tych, których kocham bo tylko oni potrafią mnie zranić...
Powrót do góry

Binio

PostWysłany: Pią 24-11-2006, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

elle napisała:
No cóż trudno tu mówić o takim środku(postonor) kiedy jest to już np.4 tydzień.

Jasne i chodzi mi tu właśnie o zabieg jako metodę antykoncepcyjną.
Powrót do góry

agatka1984

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 24-11-2006, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

elle to że kobieta urodzi dziecko nie oznacza, że musi się nim opiekować

Podpis Lepiej mądrze stać niż głupio biegać.
Jacek Gmoch
Powrót do góry

Binio

PostWysłany: Pią 24-11-2006, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam wrażenie, że już gdzieś żeśmy to rozwarzały.
Powrót do góry

elle

PostWysłany: Pią 24-11-2006, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie no jasne...przeciez mamy takie bogate domy dziecka....a adopcja w naszym kraju jest taka łatwa szybka i nie skomplikowana.
Ok wyraziłam tylko swoje zdanie Neutralna

Powrót do góry

agatka1984

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 24-11-2006, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

elle nie chcesz mi chyba wmówić, że lepiej zabić człowieka niż dać mu szansę, chociaż nnajmniejszą, na normalne życie???

Podpis Lepiej mądrze stać niż głupio biegać.
Jacek Gmoch
Powrót do góry

elle

PostWysłany: Pią 24-11-2006, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No widzisz troszkę źle mnie zrozumiałaś.
Bo ja tak nie uważam...ale uważam ze kobieta ma prawo o tym decydować.

Powrót do góry

pl35

Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 24-11-2006, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wypowiadałam się i tego nie zrobię.

Zadam tylko pytanie ( to nie jest podpucha). Ostatnio mówili o tym w Faktach. Zmarła kobieta podczas swojego 12 porodu. Osierociła 12 dzieci . Dwoje z nich miało białaczkę a najstarszy syn porażenie mózgu. Ojcu z miejsca zabrano noworodka ( mieszkają w nędzy). Wszystko to wydażyło się we wsi niedaleko Działdowa. Czy rodzice w momencie jak dowiedziali się o ciąży i o zagrożeniach z nią zwiazanych nie powinni mieć prawa wyboru. W końcu to nie jest standardowa sytuacja. Tylko w tym wypadku - kto powinien zadecydować o aborcji ( zakładam że by się na nią zdecydowali).

I jeszcze jedno pytanie. Czy jesli wiadomo że istnieje bardzo duże zagrożenie zycia matki, a kobieta ma już dzieci które by w tym wypadku osierociła - czy rodzice nie powinni mieć wyboru?
Powrót do góry

Binio

PostWysłany: Pią 24-11-2006, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W odpowiedzi na Twoje pytania
W jakich przypadkach polskie prawo dopuszcza przerywanie ciąży?

Przerywanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy:

1.ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,

2.badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu,

3.zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (czyli np. gwałtu lub czynu kazirodczego).

Do którego momentu można przerwać ciążę?

Jeśli badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, wówczas ciążę można przerwać do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej.

Jeśli ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego – do 12 tygodnia ciąży- na podstawie zaświadczenia prokuratora.

Jeśli ciąża stanowi zagrożenie dla życia kobiety- brak terminu końcowego.

info http://www.kobietaiprawo.pl/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=10
Powrót do góry

ptycha

PostWysłany: Sob 25-11-2006, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W zasadzie nie da sie ustalic dobrego rozwiazania dla wszystkich.
Kazda kobieta jest inna.
Niby prawo daje mozliwosc aborcji, ale teraz wyobrazcie sobie sytuacje, ze zostajecie zgwalcone i chcac usunać ciążę musicie prosic o łaskawe zaświadczenie prokuratora. Jawna żenada. A co w przypadku, jesli kobieta nie chce dzielic sie tym upokorzeniem z nikim, a tym bardziej z obca osoba, jaką jest prokurator?
Z drugiej strony, Agatka, jakie "normalne" życie moze miec np. dziecko urodzone w wielodzietnej rodzinie w nędzy?
A kolejna kwestia - jesli aborcja stalaby sie legalna, czyli mozliwa do przeprowadzenia "na zyczenie", to jak bysmy sie czuly wiedzac, ze jest masa nieodpowiedzialnych kobiet, ktore stosowalyby ja wlasnie jako srodek antykoncepcyjny?
Wedlug mnie nie ma dobrego rozwiązania dla wszystkich.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Strona 2 z 13

Skocz do: