Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aborcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miśka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 25-03-2010, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ciężki temat, nigdy nie zadowoli się wszystkich. Nie ma też złotego środka. Nie będę się wypowiadać co ja bym zrobiła, bo tak do końca nie wiem. Ogólnie, tak jak jest teraz to się zgadzam, zagrożenie życia matki, gwałt, niepełnosprawność dziecka są podstawą do podjęcia decyzji przez matkę co chce zrobić. To jest jej tragedia i ma prawo o tym decydować. Ale liczy się też czas. Od razu po fakcie jak wiadomo co jest na rzeczy musi być decyzja, a nie czekanie i dziecko się rozwija w tym czasie.

Ale tak jak ktoś wcześniej przytaczał, są sytuacje \"niestandardowe\", że ktoś finansowo nie wyrabia, jest chory czy coś i jeszcze ma swoją drużynę piłkarską, też powinien mieć jakieś prawo do decyzji, dobrze uregulowane prawnie i kontrolowane, we wczesnym etapie ciąży....Moje zdanie.

Całkowita legalizacja chyba okazałaby się fiaskiem....już sobie wyobrażam te nastolatki, uprawiające sex bez zabezpieczenia, udające się na aborcję regularnie, makabra. No chyba, że edukacja w tym zakresie byłaby perfekcyjna. Można próbować się zdać na moralność ludzi. Ale ludzie robią różne rzeczy w różnych sytuacjach...

Z drugiej strony całkowity bezwzględny zakaz, bezdyskusyjny, jest jak widać idealnym środowiskiem do rozwijającego się podziemia.

Państwo powinno pomagać w każdym względzie takim osobom, a nie odcinać się od problemu zakazując z góry tego procederu. Tak też jest źle..

Podpis Dlaczego musimy słuchać głosu serca?
Bo tam skarb twój, gdzie serce twoje. (Alchemik)
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Margoth

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 25-03-2010, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym nie potrafiła zabić swojego dziecka, choć strasznie boje sie całej ciaży i porodu, ale tyle kobiet to ma juz za sobą więc i ja chyba bym dała rade. Jedynie rozważyła bym aborcje w przypadku gwałtu i chorobach genetycznych itp. Napracowałam sie z dziećmi z downem i innymi chorobami wrodzonymi i upośledzeniem sprzeżonym z chorobami czesto ciezkimi i wiem już , że nie potrafiła bym zajmować się takim dzieckiem psychicznie:(

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Zatroskana01

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Wto 13-04-2010, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rozumiem i popieram aborcję, która jest wykonana zgodnie z prawem. Innej nigdy nie zrozumiem!! Jeżeli kobieta podejmuje współżycie z mężczyzną to powinna wiedzieć co może to oznaczać. Nawet jeżeli się zabezpiecza. Przykro mi, ale nikogo nie będę usprawiedliwiać w tej sprawie a kobiety które się dopuszczają takiego czyny są upośledzone uczuciowo. Jeżeli dziecko jest poczęte w skutek gwałtu to rozumiem jak ciężkie może być takie przeżycie a potem obserwować ciążę. Przez 9miesięcy można to dziecko pokochać ale można znienawidzić i znam takie przypadki.

Znam jeszcze jeden przypadek dziewczyny u której wykryto bardzo ciężką wadę płodu i lekarze stwierdzili, że dziecko nie przeżyje po porodzie. Kobieta dostała zgodę na aborcję i po prawdzie nie miała innego wyjścia. Lepiej pogodzić się z taką stratą szybciej niż robić sobie zbędne nadzieje. Jednak okazało się, że już jest za późno na wykonanie zabiegu... Biedna kobieta chodziła w ciąży 9miesięcy i czuła kopniaczki dziecka, robiąc sobie nadzieje i mówiąc sama sobie ze może jednak wszystko będzie ok. Dziecko tydzień po porodzie zmarło.

W tej historii dostrzec można wadę systemu i jego ofiarę dlatego myślę, że prawo można by było nagiąć
Powrót do góry

mopsik27

PostWysłany: Nie 02-05-2010, 3:09    Temat postu: Aborcja Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pewnie zostane za chwile zbluzgana ale myślalam o tym temacie troche i uważam że aborcja to jakby mniejsze zło gdy porównuje własnie aborcje z np. znalezieniem ciała noworodka na wysypisku śmieci, myślałyście kiedyś pod tym kątem?
Ktoś pewnie powie -a co to za roznica aborcja a morderstwo noworodka.
Dla mnie jednak jest różnica, noworodek który złapal już pierwszy oddech, dla którego życie stało się faktem mimo ze to jego życie na razie jest w rekach dorosłych-matki, on już czuje, on placze domagając sie opieki. Matka zostawia je na pastwe losu. Ile godzin to maleństwo umiera w cierpieniu zamarzajac w środku zimy pozostawione w szczerym polu? Co ono czuje?
Aborcja jest okrutna ale pozostawienie dziecka na pewną śmierć, jego cierpienie jest jeszcze gorsze
Ja wolalabym zostac unicestwiona jako zarodek niż umierać w cierpieniu
Z całym szacunkiem - nikogo nie namawiam usilnie do zmiany zdania ale mam jeszcze jedno pytanie: jak bardzo plakałyscie gdy sluchalyście znów o znalezionym martwym dziecku, gdy podawali fakty o tym jak jakieś dziecko było katowane kopane w twarz bo chciało wziaść z lodówki jedzenie że było przypalane że rzucano nim o ściane i wiele innych.... To są historie nie chcianych dzieci których już nie ma na tym świecie a poznały na nim tylko co to ból, głód i cierpienie
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 02-05-2010, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mopsik bez urazy ale ja się nie zgodzę z niczym co napisałaś.
Nigdy nie zrozumiem aborcji jak i zabijania dziecka już urodzonego, bo chyba łatwiej je oddać do adopcji czy podrzucić np. do szpitala.
Dla mnie obydwa morderstwa są na równi
Powrót do góry

Artifficial_Minds

PostWysłany: Nie 02-05-2010, 10:50    Temat postu: Re Aborcja Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mopsik27 napisała:
Pewnie zostane za chwile zbluzgana ale myślalam o tym temacie troche i uważam że aborcja to jakby mniejsze zło gdy porównuje własnie aborcje z np. znalezieniem ciała noworodka na wysypisku śmieci, myślałyście kiedyś pod tym kątem?
Myślałam.
I jestem zdania, że zło to zło - nie ma mniejszego ani większego tak jak nie ma dwóch różnej wielkości połówek tego samego jabłka Uśmiechnięta Tym bardziej, że jest mnóstwo miejsc oferujących zajęcie się dzieckiem i doprowadzenie do adopcji a podpisanie papierka to kilka sekund.
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 02-05-2010, 11:11    Temat postu: Re Aborcja Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mopsik27 napisała:

Myślałam o tym. I w zupełności się z Toba zgadzam.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 02-05-2010, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja uważam, że porównywanie aborcji do zamordowania lub katowania narodzonego dziecka jest mało trafne.
Bo tak jak napisała Arti, zło to zło.

I nie sądzę, że osoby, które katują swoje dzieci robią to dlatego, że odmówiono im aborcji... Przewraca oczami

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Nie 02-05-2010, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kobieta, która wyrzuciła lub zabiła dziecko po urodzeniu, ma problem z psychiką, a nie z prawem, które zabroniło jej aborcji. Mogła przecież (anonimowo) położyć malucha w oknie życia, lub w inny sposób zrzec się praw rodzicielskich. Przewraca oczami

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga

PostWysłany: Nie 02-05-2010, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
Kobieta, która wyrzuciła lub zabiła dziecko po urodzeniu, ma problem z psychiką, a nie z prawem, które zabroniło jej aborcji.

A mnie właśnie wydaje się że z prawem, jeśli kobieta ma swoje powody dla których chce dokonać aborcji(gwałty, choroba dziecka, czy też inne powody) to powinna być ona legalna. My kobiety powinnyśmy mieć prawo wyboru jeśli chodzi o urodzenie dziecka. A nie że, Państwo nam narzuca swoją wolę.
Najbardziej zagorzałymi przeciwnikami są Kościoły jak wiadomo, i najlepiej by było jakby te biedne kobiety którym odmówiono aborcji rodziły dzieci i podrzucały pod kościół.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Nie 02-05-2010, 16:08    Temat postu: Re Aborcja Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mopsik27 napisała:
Dla mnie jednak jest różnica, noworodek który złapal już pierwszy oddech, dla którego życie stało się faktem mimo ze to jego życie na razie jest w rekach dorosłych-matki, on już czuje, on placze domagając sie opieki. Matka zostawia je na pastwe losu.

Nienarodzone dziecko, któremu bije już serduszko, które poznaje głos matki, które się rusza, ssie paluszka, ono już ma pewne funkcje życiowe, ono rusza się domagając przyjścia na świat. Matka decyduje, że powinno zginąć...

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 02-05-2010, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzidzia napisała:
A mnie właśnie wydaje się że z prawem, jeśli kobieta ma swoje powody dla których chce dokonać aborcji(gwałty, choroba dziecka, czy też inne powody) to powinna być ona legalna. My kobiety powinnyśmy mieć prawo wyboru jeśli chodzi o urodzenie dziecka. A nie że, Państwo nam narzuca swoją wolę.
Najbardziej zagorzałymi przeciwnikami są Kościoły jak wiadomo, i najlepiej by było jakby te biedne kobiety którym odmówiono aborcji rodziły dzieci i podrzucały pod kościół.

Przecież można dokonać aborcji przy gwałcie czy ciężkiej chorobie dziecka! Neutralna
Kobieta ma swoją wolę - nie musi uprawiać seksu, wteyd jest w 100% zabezpieczona i nie musi się martwić.
Powrót do góry

Artifficial_Minds

PostWysłany: Nie 02-05-2010, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przepisy w Polsce zostawiają dużo do życzenia... standard. Kobieta ma prawo do przerwania ciąży w trzech przypadkach:
- utrzymanie ciąży zagraża poważnym niebezpieczeństwem dla życia i zdrowia kobiety,
- gdy stwierdzono ciężkie i nieuleczalne uszkodzenie płodu bądź nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu,
- gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa.

Problem jest w tym, że od zapisu do praktyki daleka droga.

Dla mnie usunięcie ciąży nie jest czymś co wzbudza moje pozytywne odczucia. Istnieje tak bogata oferta środków antykoncepcyjnych, że podejmując współżycie można się zabezpieczyć. A kobiety nie chcą oddawać dzieci tylko je zabijają bo to kicha chodzić z brzuchem 9 miesięcy i zostawić dzieciaka - lepiej się go pozbyć żeby nikt nie widział i nie wiedział.

Znam jeden przypadek, gdzie dziewczyna zaszalała z nieznajomym facetem i zaszła w ciążę. Nie usunęła. Oddała dzidziusia do adopcji i uszczęśliwiła ludzi, którzy czekali na niego kilka lat. Poza tym się nie spotkałam z taką sytuacją.
Częściej czytam, że dziewczyny traktują aborcję jako metodę antykoncepcji i mnie to odrzuca.
Powrót do góry

miss

PostWysłany: Nie 02-05-2010, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Artifficial_Minds napisała:
Problem jest w tym, że od zapisu do praktyki daleka droga.
Ano i tu tkwi problem. Nawet jeżeli kobieta może ciążę usunąć legalnie, przeważnie nie ma kto zabiegu wykonać. Przykładu pani Tysiąc przypominać chyba nie muszę ...

Wg mnie kobieta powinna mieć pełne prawo do decyzji o aborcji, ale zanim je dostanie, ktoś powinien ją uświadomić, że nie nosi w sobie płodu, a żywe dziecko, i aborcja jest morderstwem.

A jeżeli przytaczacie antykoncepcję jako lek na aborcje - wystarczy się rozejrzeć dookoła. Większość moich znajomych uważa, że stosunek przerywany to metoda antykoncepcji ... Przewraca oczami Więc jak wymagać od takich kobiet zdrowego rozsądku i odrobiny uczucia, choćby empatii, w obliczu niechcianej ciąży Przewraca oczami W końcu one się zabezpieczały Przewraca oczami

Najpierw niech wprowadzą edukację seksualną na odpowiednim poziomie, potem dyskusje o aborcji będą miały jakikolwiek sens.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 03-05-2010, 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

miss napisała:
Najpierw niech wprowadzą edukację seksualną na odpowiednim poziomie, potem dyskusje o aborcji będą miały jakikolwiek sens.

I tu jest pies pogrzebany Puszcza oko. Gdyby od podstawówki prowadzono porządne lekcje wychowania w rodzinie (czy jakkolwiek to nazwać) i nie prowadziłyby tego zagorzałe chrześcijanki (dla których antykoncepcja jest grzechem itp) to nie byłoby takiego problemu. Każda nastolatka byłaby świadoma tego co się może stać i starałaby się przed tym chronić.
Oczywiście to tylko moja opinia i taka "teoria" poparta tylko moim przeczuciem.

Ale edukacja seksualna jest bardzo potrzebna w naszym państwie.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 11 z 13

Skocz do: