Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aborcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sob 03-07-2010, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Balbinka to co napisałaś to są tylko suche fakty. Rzeczywistość jest bardziej zaskakująca.

Floo
i bardzo dobrze że ten zapis zniknął. Przewraca oczami

Jestem przeciw aborcji ale zupełnie nie ma to znaczenia z moją religijnością. Nie potępiam kobiet które to zrobiły z racji ciężkiej sytuacji ( gwałt, choroba ). Ale nie zrozumiałe jest dla mnie że nastolatki mogłyby poddawać się aborcji bo nie umiały się zabezpieczyć. Juz o tym wspominałam nie raz, po co są tabletki "po", po co są prezerwatywy, tabletki antykoncepcyjne i inne sposoby zabezpieczania się? Jak się jest tak dorosłym żeby uprawiac seks, trzeba być też odpowiedzialnym za konsekwencje które za nim idą.
Tak samo jeśli chodzi o ciężką sytuację finansową. Po co takie osoby decydują się na dziecko, skoro nie stać ich na utrzymanie. Szkoda słow.

I dlatego uważam, że problem by choć w pewnym stopniu zniknął gdyby antykoncepcja była darmowa i ogólnie dostępna.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

floo

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sob 03-07-2010, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
I dlatego uważam, że problem by choć w pewnym stopniu zniknął gdyby antykoncepcja była darmowa i ogólnie dostępna.

ja myślę że nic by się nie zmieniło dopóki mentalność ludzka i poziom wiedzy nie ulegnie zmianie Bardzo szczęśliwa
W Anglii środki antykoncepcyjne są darmowe...wystarczy iść do lekarza i dostajesz za damo pigułki anty...a i tak tamtejszy rząd ma ogromny problem z ciążami u małoletnich dziewczyn.

Mój narzeczony mieszka w wiosce gdzie prawie ze bogami są wójt i proboszcz (niczym jak w ranczo). Bardzo dużo tam jest ciąż nieplanowanych, a często w młody wieku. Będąc na studiach z koleżankami miałyśmy takich plan aby po prostu uświadamiać młodzież młodszą. Bach.... zrobiłyśmy sobie odpowiednie kursy aby mieć papier i jakieś minimalne kwalifikacje.
Byłyśmy po rozmowę z panią dyrektor w tamtejszym gimnazjum iż będę robić kilka takich spotkań w ramach godzin wychowawczych (wszystko w ramach wolontariatu) - na razie miało być to na próbę... pomysł był fajny bo byłam młoda i myślę że młodzież byłaby dla mnie bardziej otwarta niż do Pani które może być ich mamą ..
a tu nagle ksiądz się dowiedział że mam przekazywać "szatańską wiedzę" Bardzo szczęśliwa i plany po prostu runęły...

A jak poszłam do tego Księdza dać na zapowiedzi to pierwsze pytanie..."w ciąży" jak mu odpowiedziałam iż to nie jest przedmiot naszego spotkania to się wydarł"żebym nie dyskutowała" itp bo ciąża może być ważnym (może najważniejszym) powodem małżeństwa..

Także tak myślę...antykoncepcja nie...ciąża tak(nawet w wieku 17-18 lat)...potem się szybko ożeńcie ksiądz zainkasuje kasiorke za ślub/zapowiedzi (przepraszam za materializm) i bach...róbcie sobie co chcecie pozostawiam Was samym sobie..resztę mnie nie interesuje

I myślę że taka mentalność niestety ale w naszych okręgach króluje. A zdobywanie wiedzy o antykoncepcji jest utrudnione (mnie uczyła wychowania do życia w rodzinie katechetka która mówiła iż tylko naturalne metody są 100 % skuteczne). A w czasopisma młodzieżowe nie są najlepszym źródłem informacji

Ja bym była za jakąś szeroko pojętą kampanią uświadamiająca i zapoznawać się z metodami antykoncepcji ... zamiast udostępnieniem każdemu prawa do aborcji.

http://www.pardon.pl/artykul/8258/seks_po_katolicku_tego_beda_uczyc_w_szkolach
a jak tak ma wyglądać to uświadamianie to ja dziękuje
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 03-07-2010, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie tak samo myślę. Uśmiechnięta
Fajny mialyscie plan i gratulacje za inicjatywe. Szkoda ze nie wypaliło. Ale tak jest wlasnie wszędzie.
Ja miałam w szkole "wychowania do życia w rodzinie" i polegało na puszczeniu paru filmików o anatomi kobiety i mężczyzny, a o tym jak rozwija się dziecko, o zapłodnieniu i zachowaniu higieny. Dziewczyny jeszcze dostawały próbki wkładek. Przewraca oczami I na tym cała edukacja się kończyła. Niezdecydowana

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

sisi24

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja także przed ciążą potrafiłam zrozumieć kobiety które poddały się aborcji podczas gwałtu,ale teraz wszystko się we mnie odmieniło gdyby moja ciąża byłaby spowodowana np gwałtem nie potrafiłabym zabić,wiem to bo kiedyś ktoś mnie napadł w danym celu,na szczęście potrafiłam się obronić(teraz nienawidzę wszystkich zboków,pedofilów i innych takich gdyby ode mnie to zależało jedynym wyrokiem byłaby dla nich kara śmierci)

Podpis Droga do szczęścia jest trudna i prowadzi przez ciernie,ale oświetla ją nadzieja.

30.08.2008-zaobrączkowana
20.02.2010-przyszedł na świat mój skarb
Powrót do góry

esiane

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Nie 24-10-2010, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uważam, że jednak są usprawiedliwienia dla aborcji. Jestem młoda i też nie wyobrażam sobie dziecka w taki wieku. Aczkolwiek jestem rozważna i dobrze wiem jakie konsekwencje może nieść za sobą seks. Moim zdaniem, w szkolach powinny odbywac się lekcje dotyczące współżycia. Młodzież powinna być uświadamiana. Może nie zrobiłoby to rewolucji, ale zawsze nawet te kilka osób zabezpieczy się przed seksem. Znam wiele przypadków, gdzie pary po prostu nie używają żadnych zabezpieczeń, a później niechciana ciąża i w niektórych sytuacjach także aborcja...
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 25-10-2010, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

esiane napisała:
Uważam, że jednak są usprawiedliwienia dla aborcji.

Taka mysl mnie naszła... ciekawe jest to, ze kobiety które dowiadują się o nieuleczalnej chorobie swojego jeszcze nienarodzonego dziecka, lub lekarze dają 0% na jego przeżycie podczas porodu ( proponując aborcję ) w większości przypadków nie decydują się na aborcję.
Znam osobiscie takie przypadki... i jestem pełna podziwu dla takich kobiet, a jednocześnie co raz mniej rozumiem osoby które np. z wpadki decyduja sie na aborcję.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 25-10-2010, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem za aborcją, ale w pewnych uzasadnionych przypadkach, gwałt czy choroba dziecka. Wtedy kobieta powinna mieć prawo czy chce to dziecko urodzić czy nie. Wpadki czy kolejne dziecko w biednej rodzinie wielodzietnej nie powinny być usprawiedliwiane. Jest antykoncepcja, są bardziej drastyczne metody, można uniknąć aborcji, ale najpierw trzeba myśleć.

Dołączone po 55 sekundach:

efrell napisała:

Efrell tego w naszym państwie, w którym rządki kościół nie doczekamy się nigdy. Mimo, że zdanie mam takie samo jak Ty.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 25-10-2010, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A czy tabletka "po" jest dla Was aborcją?

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 25-10-2010, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adzia zależy jak kto definiuje aborcję i to kiedy zaczyna się życie. Dla mnie to nie jest aborcja. Ale dla kościoła już tak.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 25-10-2010, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O tabletkach "po" jest osobny temat tutaj.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

dudi

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 30-07-2012, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aborcji mówię nie! Seks jest dla ludzi odpowiedzialnych, a jeśli biorą się za niego Ci drudzy to trudno- nikt nie powiedział, że w życiu zawsze jest z gorki.
Powrót do góry

chanel

Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pią 05-12-2014, 2:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Temat trochę przedawniony ale w dalszym ciągu istotny więc postanowiłam się wypowiedzieć. Jeśli chodzi o aborcje jestem na tak. Wpadka nie zawsze oznacza, że ludzie się nie zabezpieczyli ( moja kuzynka ma syna- tabletki, koleżanka bliźniaki- prezerwatywa ). Poza tym każdy z nas ma własne sumienie tak jak i własne życie z różnymi problemami. Duży wpływ ma również psychika kobiety ( gdzieś czytałam, że niektóre kobiety dostają szoku, napadów lęku i przy obecnej niekorzystnej sytuacji życiowej w jakiej się znajduje dokonuje przerwania ciąży) . DLACZEGO MŁODE KOBIETY DECYDUJĄ O ABORCJI ? DLATEGO, ŻE STARE DEWOTY CHODZĄ I WYTYKAJĄ PALCAMI, NAŚMIEWAJĄ SIĘ I WYZYWAJĄ. RODZICE TRAKTUJĄ TO JAKO KONIEC ŚWIATA, ZAMIAST WSPARCIA JEST KRZYK I WYZWISKA. PAŃSTWO, KTÓRE ZAMIAST POMAGAĆ ( WSZYSTKIM NIE TYLKO SOBIE ) NIE OFERUJE NIC OPRÓCZ PODATKÓW I WZRASTAJĄCYCH CEN . A PRZEDE WSZYSTKIM TO, ŻE TEMAT SEKSU W DOMACH TO W DALSZYM CZASIE TEMAT TABU.
Jeśli chodzi o gwałt to tu chyba nie ma o czym mówić. Tylko te panie, które znalazły się w takiej sytuacji mogą się wypowiadać. Jednak aborcja również powinna być dozwolona, ZWŁASZCZA W TYM PRZYPADKU.
Choroby, zagrożenie życia - zależy od kobiety ale tak czy inaczej POWINNA BYĆ LEGALNA.
Każda z nas powinna mieć wybór. Jest to nasze ciało i nasze życie. Jednak to samo ciśnie się na usta : O ile mniej byłoby tego typu zabiegów gdyby ludzie byli bardziej wyrozumiali, zajmowali się swoim życiem a nie innych. O ile mniej, gdyby rodzina dawała wsparcie a wcześniej rozmawiałaby z nimi o zabezpieczeniach i seksie?Wystarczy przecież zabrać do ginekologa, on pomoże wybrać odpowiednie zabezpieczenie. O ile, gdyby państwo zamiast szkodzić pomagałoby ? TU PROBLEMEM JEST MENTALNOŚĆ LUDZKA I REALIA. CZĘSTO RÓWNIEŻ GŁUPOTA.

A co do domów dziecka. Wolałabym usunąć niż oddać. Wiele par czeka na dziecko ? Sierocińce już pękają w szwach, co za różnica czy noworodek czy pięciolatka ? Dziecko to dziecko. Najpierw trzeba pomóc tym, które już są a później zadbać o te które nie są chciane a są w drodze. Adoptowanie dziecka w naszym kraju w dalszym ciągu nie jest łatwą sprawą. Ludziom wmawiają, że mieszkanie za małe, zarobki niskie a tym czasem dziecko jest w małym pokoju z czwórką innych. Biedactwa są skrzywdzone samotnością tak, że pęka serce dlatego lepsza aborcja niż skazanie dziecka na życie z świadomością ' Nikt Cie nie chciał, nikt Cie nie kocha'. Gdzie jest Bóg kiedy takie sytuacje mają miejsce a najbardziej niewinni cierpią za nic ? Dawno temu straciłam najważniejszą część wiary. Utwierdzam się w tym codziennie kiedy widzę cierpienie innych.
Błagam, starajmy się pomagać a nie mówić, wspierajmy zamiast wytykać, kochajmy, bądźmy od tak, po prostu. Rozmawiajmy i tłumaczmy ale dajmy wybór.
Często wystarczy jedna pomocna dłoń, która zmieni decyzje.
To bardzo ciężki cholernie smutny temat. Zwłaszcza, że chodzi o te najważniejsze sfery życia jakim jest rodzicielstwo i o najważniejsze istoty jakimi są dzieci. Moje panie życze z całego serca wam, sobie i innym aby nigdy nie musieli zadawać sobie pytania: I CO TERAZ? I dokonywać takich wyborów. Oby każda z nas mogła ucieszyć się z wiadomości o jaki z samej ciąży.

Podpis "Sko­ro nie można się cofnąć, trze­ba zna­leźć naj­lep­szy sposób, by pójść naprzód." Paulo Coelho
Powrót do góry

grisalle

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 05-12-2014, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Temat stary jak rzeka. Aborcja była w Polsce legalna, popytajcie swoje mamy. Panie szły na nią jak dziś idzie się do sklepu po ciuch. Smutne nie. Dlatego wprowadzili zakaz.

Wszystko zależy w jakim miejscu się siedzi i jakim jest się wieku. Jak masz swoje mieszkanie, pracę powyżej 3 tys na rękę + odpowiednio wyższa pensja męża, do tego pomoc w postaci sporego kieszonkowego od rodziców to możesz mówić że aborcja jest be i nigdy byś czegoś takiego nie zrobiła.

Niestety jak jesteś bezrobotna i nie masz żadnej pomocy (takie prawo jak składasz wypowiedzenie) to inaczej myślisz o nieplanowanej ciąży. Do tego jak jesteś sama lub żyjesz na kocią łapę. Powiedźcie jak z UP dostaniesz 500 zł to jak opłacisz dużo wyższy czynsz i z czego masz mieć na siebie i dziecko. Do tego narażona jesteś na wyzwiska i kpiny, że jesteś tak kiepską matką, bo nie umiesz się i dziecka utrzymać.

Kiedyś też myślałam że decyzja powinna należeć do kobiety. Teraz myślę, że zależy od punktu miejsca siedzenia i sytuacji materialnej.
Powrót do góry

chanel

Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Nie 07-12-2014, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wszystko zależy w jakim miejscu się siedzi i jakim jest się wieku. Jak masz swoje mieszkanie, pracę powyżej 3 tys na rękę + odpowiednio wyższa pensja męża, do tego pomoc w postaci sporego kieszonkowego od rodziców to możesz mówić że aborcja jest be i nigdy byś czegoś takiego nie zrobiła.

Niestety jak jesteś bezrobotna i nie masz żadnej pomocy (takie prawo jak składasz wypowiedzenie) to inaczej myślisz o nieplanowanej ciąży. Do tego jak jesteś sama lub żyjesz na kocią łapę. Powiedźcie jak z UP dostaniesz 500 zł to jak opłacisz dużo wyższy czynsz i z czego masz mieć na siebie i dziecko. Do tego narażona jesteś na wyzwiska i kpiny, że jesteś tak kiepską matką, bo nie umiesz się i dziecka utrzymać.

Zgodzę się z tym w 100% bo o tym myślałam pisząc swój komentarz do tego wątku. Nie rozumiem jedynie w Twoim komentarzu ostatniego akapitu - część osób może mieć a część nie, prawa do legalnej aborcji ? Czy myślisz o tym, że kobiety ze stabilną i dobrą pozycją życiową nie powinny mieć prawa a te, które ( że się tak wyraże ) nie mają w życiu tak dobrze albo są w młodym wieku powinny mieć ? Bo widzisz mój pogląd w tej sprawie poniekąd ukształtowało to, że słyszałam wiele sytuacji w których kobiety zabijają po porodzie i wydaje mi się, że legalna aborcja zlikwidowałaby takie przykre historie. W końcu z dwojga złego lepiej usunąć płód niż zabić dziecko, które już żyje ( w pełnym tego słowa znaczeniu )

Podpis "Sko­ro nie można się cofnąć, trze­ba zna­leźć naj­lep­szy sposób, by pójść naprzód." Paulo Coelho
Powrót do góry

kiciaricia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 25-02-2016, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wyobrażam sobie dokonać aborcji. Wprawdzie nigdy nie byłam w takiej sytuacji, że musiałabym dokonać wyboru. Ale nie umiałabym żyć ze świadomością, że zabiłam swoje dziecko. Są przecież okna życia, są domu dziecka, są adopcje ze wskazaniem.

A jeśli nie daj Boże miałabym ucierpieć podczas porodu, to nie wiem, czy odważyłabym się na aborcję.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strona 13 z 13

Skocz do: