Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aborcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medea

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sob 25-11-2006, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sęk w tym, że aborcja jest i będzie, jeśli nie legalna, to w podziemiu.
Jeśli kobieta uprze się, że nie chce urodzić dziecka to i tak usunie tą ciążę - w prywatnej klinice, za granicą lub domowymi sposobami.

W chwili obecnej państwo zupełnie nie panuje nad tym procederem, statystyki są śliczne, bo mówią, że w Polsce jest koło 200 legalnych aborcji rocznie i wszystko jest OK. A ile jest tych nielegalnych?

Nie wiem czy to jest dobry pomysł wprowadzanie prawa, które i tak będzie przez wszystkich łamane.

Cytat:
Zmarła kobieta podczas swojego 12 porodu. Osierociła 12 dzieci . Dwoje z nich miało białaczkę a najstarszy syn porażenie mózgu. Ojcu z miejsca zabrano noworodka ( mieszkają w nędzy). Wszystko to wydażyło się we wsi niedaleko Działdowa. Czy rodzice w momencie jak dowiedziali się o ciąży i o zagrożeniach z nią zwiazanych nie powinni mieć prawa wyboru. W końcu to nie jest standardowa sytuacja.

Ostatnio oglądałam program o sterylizacji w Wielkiej Brytanii. Tam każda dorosła kobieta (nie zależnie czy ma 40 czy 20 lat) może na własne życzenie poddać się zabiegowi podwiązania jajowodów.

Z tego co się orientuję w Polsce takie zabiegi są zakazane. Sterylizację 20-latek uważam za wielką przesadę, ale moim zdaniem dorosła kobieta, która urodziła już kilkoro dzieci i nie chce mieć kolejnych powinna mieć możliwość podobnego zabezpieczenia przed niechcianą ciążą.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

agatka1984

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sob 25-11-2006, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ptycha takie normalne, że w wieku 20 lat może poznać człowieka, którego pokocha, dostać pracę, w której będize się spełniać, urodzi dziecko, które będzie całym jego życiem...........
Nie mówię, że to spotka każdego, ale MOŻe spotkać każdego

Podpis Lepiej mądrze stać niż głupio biegać.
Jacek Gmoch
Powrót do góry

elle

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 25-11-2006, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

medea napisała:
Jeśli kobieta uprze się, że nie chce urodzić dziecka to i tak usunie tą ciążę - w prywatnej klinice, za granicą lub domowymi sposobami.

I własnie o to chodzi...a czy ktoś pomyslał właśnie o tych biednych kobietach, nawet bezdzietnych czy tez z dwójka...takiej kobiety nie stać na aborcje na czarno. Ledwo starcza jej na chleb żeby taką dwujke wykarmic a co dopiero pare tysiaków na aborcje.

Ja naprawde jestem temu przeciwna i każdej takiej napotkanej kobiecie odradzałabym aborcje, ale ja poprostu bym ją rozumiała.I zrozumiem każdą kobietę a przynajmniej się postaram jesli taki bedzie jej wybór.

Porostu uważam że zakaz odgórny jest egoistyczny. To nie politycy pomogą tym kobieta bo zasiłek na dziecko to ok50 zł miesiecznie-paranoja. Gdyby tak każda matka dostawała by na miesiac konkretną kwote za którą da się wyżyć było by inaczej....

Podpis Najbardziej boję się tych, których kocham bo tylko oni potrafią mnie zranić...
Powrót do góry

pl35

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 27-11-2006, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiecie co mnie przeraziło. Jak kobiety same sobie robią aborcję domowymi sposobami. Jako przykład był podany metalowy wieszak. Aż mi sie niedobrze zrobiło.Jeszcze było kilka innych sposobów podanych - ale już nie pamiętam. A mówił o tym ginekolog do którego potem trafiają na oddział takie przypadki. A podobno jest dość dużo takich kobiet. To jest poprostu szok!
Powrót do góry

Jewel

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Świnia
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Pon 27-11-2006, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja pierwszy raz słyszę o domowych przypadkach Zszokowana

Powiem jedno kobieta powinna mieć prawo usunąć ciąże jeśli ja wiem już w 5tym miesiącu, że dziecko urodzi się bez rączek albo nóżek Bardzo smutna

I denerwuje mnie to ,że mimo iż aborcja jest nielegalna wszyscy ginekolodzy prowadzą po 18 00 mogą kobiecie ją zrobić Diablica lub Bardzo wściekła i mają czysty pieniądz bo nawet podatku nie odprowadzają od tej kwoty Diablica lub Bardzo wściekła Diablica lub Bardzo wściekła

Podpis Serduszko Razem od 11.02.2005 Serduszko
Powrót do góry

kingula
Gość

PostWysłany: Pon 27-11-2006, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kocham dzieci (szczegolnie swoje Bardzo szczęśliwa ) i zadne powody nie sa dla mnie wystarczajace do usoniecia (sorry 2: !. Choroba płodu 2. Zagrozenie zycia matki...a i tu bym sie zastanawiała nad swoim przypadkiem)
Nawet gwałt...bo ciagle sie zastanawiam...co to dziecko jest winne temu gwałtu...to nie ono zgawłaciło.
I drugi poblem...jest para...on i ona...wpadka...ona chce usonac on nie...dlaczego to kobieta ma decydowac o zyciu ICH dziecka...bo co ...bo uzycza na 9 miesiecy swojego ciała? Skonsternowana

Dołączone po 1 minucie 27 sekundach:

medea napisała:

W chwili obecnej państwo zupełnie nie panuje nad tym procederem, statystyki są śliczne, bo mówią, że w Polsce jest koło 200 legalnych aborcji rocznie i wszystko jest OK. A ile jest tych nielegalnych?

Nie wiem czy to jest dobry pomysł wprowadzanie prawa, które i tak będzie przez wszystkich łamane.

Cytat:
Zmarła kobieta podczas swojego 12 porodu. Osierociła 12 dzieci . Dwoje z nich miało białaczkę a najstarszy syn porażenie mózgu. Ojcu z miejsca zabrano noworodka ( mieszkają w nędzy). Wszystko to wydażyło się we wsi niedaleko Działdowa. Czy rodzice w momencie jak dowiedziali się o ciąży i o zagrożeniach z nią zwiazanych nie powinni mieć prawa wyboru. W końcu to nie jest standardowa sytuacja.

Ostatnio oglądałam program o sterylizacji w Wielkiej Brytanii. Tam każda dorosła kobieta (nie zależnie czy ma 40 czy 20 lat) może na własne życzenie poddać się zabiegowi podwiązania jajowodów.

Z tego co się orientuję w Polsce takie zabiegi są zakazane. Sterylizację 20-latek uważam za wielką przesadę, ale moim zdaniem dorosła kobieta, która urodziła już kilkoro dzieci i nie chce mieć kolejnych powinna mieć możliwość podobnego zabezpieczenia przed niechcianą ciążą.

Moja pracownica ma 5 dzieci...i jajowody na supelek...wiec nie wiem czy to do konca tak jest nielegalne.
Powrót do góry

Jewel

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pon 27-11-2006, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kingula nie zgadzam się z tym co piszesz o dzieciach poczętych w trakcie gwałtu.

Takie dziecko przypomina matce całe życie, że była zgwałcona. Nie wiem czy można kochać takie dziecko Niezdecydowana

Powrót do góry

medea

PostWysłany: Pon 27-11-2006, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Po urodzeniu dziecko można oddać do domu dziecka, nie będzie przypominać kobiecie o gwałcie.

Pozostaje jednak 9 miesięcy ciąży, rosnący brzuch, który będzie non stop rozdrapywał starą ranę, przypominał kobiecie o tamtym wydarzeniu. Później nastąpi poród, czyli kolejne następstwo tamtego gwałtu.

Jeśli kobieta jest na tyle silna by urodzić dziecko pochodzące z gwałtu tylko pogratulować. Generalnie jednak zmuszanie zgwałconych kobiet do czegoś takiego nie nazwałabym humanitarnym postępowaniem. Sądzę nawet, że taka sytuacja mogłaby doprowadzić wiele słabych psychicznie kobiet np. do samobójstwa. Dziecko i tak się nie urodzi, jeśli jego matka odbierze sobie życie.
Powrót do góry

ptycha

PostWysłany: Wto 28-11-2006, 2:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na pewno nie zgodze sie z tym, ze dziecko urodzone i wychowywane w melinie, czy oddane do domu dziecka bedzie mialo normalne zycie.
Przewraca oczami Takie dzieko przez cale zycie bedzie "naznaczone" tym, ze bylo niekochane, niechciane, prawdopodobnie nie bedzie na tyle rozwiniete emocjonalnie, zeby zalozyc normalna rodzine i zyc szczesliwie. Nie mowiac o jakimkolwiek wyksztalceniu i znalezieniu pracy... kto im to wyksztalcenie zapewni? Matka z ojcem, ktorzy maja osmioro dzieci na utrzymaniu i z ktorych co drugie umiera?
Takie dziecko poprostu skazane jest na nedze i nieszczescie.
Powrót do góry

Jewel

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Wto 28-11-2006, 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

medea napisała:
Po urodzeniu dziecko można oddać do domu dziecka, nie będzie przypominać kobiecie o gwałcie.

Jak można dziecko oddać do Domu Dziecka- tam to dopiero dzieci horror przechodzą, Z dwojga złego to chyba lepsza śmierć. Te dzieci maja ogromne skrzywienie psychiczne i trudne dziecinnstwo, bez przytulania i dobrego słowa.

Dlatego jak najmniej Domów Dziecka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Powrót do góry

kingula
Gość

PostWysłany: Wto 28-11-2006, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kazda kobieta po dokonanym gwałcie powinna zglosic sie na policje i do lekarza ....zapobiegna niechianej ciazy. Jesli jednak bedzie liczyc na cud...musi liczyc sie z niechciana ciaza.
Powrót do góry

ModerateYield

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Wto 28-11-2006, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jestem za prawem do aborcji
uwazam ze np. katolik mający wpojone zasady swojej wiary nie dokona aborcji, zastanawiam się dlaczego kosciół tak bardzo nie wierzy w zasady moralne swoich wiernych i żąda aktów prawnych zakazujących przerywania ciąży,
jeżeli kobieta chce przerwać ciąże należy ja przekonać aby tego nie robiła, dać wsparcie, opiekę, jezeli mimo otrzymanej pomocy nadal nie podejmie decyzji o zatrzymaniu dziecka nie podejmie decyzji o urodzeniu dziecka powinna mieć prawo do aborcji,

Podpis a tak sobie żyję...
Powrót do góry

Jewel

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Wto 28-11-2006, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Autentyczne zdjęcie

Powrót do góry

medea

PostWysłany: Wto 28-11-2006, 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jewel napisała:
Autentyczne zdjęcie

Z aborcji?

Chyba widziałam to zdjęcie przy jakimś artykule na temat operowania dzieci z wrodzonymi wadami np. serca w łonie matki. Co by tłumaczyło np. dlaczego kobieta ma rozcięty brzuch (w życiu nie słyszałam o aborcji przez cesarskie cięcie).
Powrót do góry

Jewel

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Wto 28-11-2006, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie z aborcji Uśmiechnięta

Wkleilam fotę bo to apropos dzieci w brzuchu mamy. To zdjecie podobało mi się i tutaj wkleiłam Uśmiechnięta

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 3 z 13

Skocz do: