Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aborcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Binio

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 30-11-2006, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wracająć do zdjęcia, to właśnie jesteśmy w 23 tygodniu. I pomyśleć, że ten Gad ma już takie ładne łapki.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Clear

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 30-11-2006, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja bardzo mi bliska osoba była w sytuacji kiedy to zaszła w ciaze z gwałtu z własnym ojcem. Wtedy też powinna być zabroniona aborcja ?
Byłam z nią wtedy i wiem co czuła i jak to wszystko przechodziła. To ja jej pomogłam znaleźc lekarza który to zrobił za pieniadze i to ja później widziałam jak cierpiała bo lekarz okazał się zwykłym konowałem. Dlatego lepiej zeby aborcja była legalna i wykonywana w szpitalnych warunkach a nie po kryjomu bez możliwości interwencji w razie powikłan.
Jestem za aborcją bez względu na okoliczności . Znam osoby będące matkami a nie nadające się zupełnie do tej roli. I nie jest prawdą ze w domu dziecka byłoby im lepiej. Bzdura !!! Moje cioteczne rodzeństwo jest z domu dziecka i tylko z nazwy jest to dom dziecka. Tak naprawdę to jest coś jak poprawczak. Mało dzieci cierpi ? mało jest dzieci które są głodne , chore i bez szansy na dom ? To przeważnie są dzieci urodzone z wpadek itd... Lepiej moim zdaniem jesli kobieta przerwie ciaże niż póxniej te dziecko tuła się po świecie bez żadnych szans na przyszłość.

Podpis "Marchew wzmaga potencję ale trudno ją przymocować"
Powrót do góry

Karola

Zodiak: Waga

PostWysłany: Czw 30-11-2006, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

zgadzam sie z Clear w 100%. uwazam ze kazda kobieta powinna sama decydowac o sobie kiedy chce miec dziecko, ile i jesli jest to dziecko z gwaltu to nawet nie powinna sie tlumaczyc dlaczego nie chce go miec.
Powrót do góry

Gat

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 25-12-2006, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Clear wg Ciebie aborcja ma zastępować antykoncepcję? Przecież takim beznadziejnym matkom nie chce się myśleć o takich sprawach jak zapobieganie ciąży a co dopiero o aborcji. Zwłaszcza jak czesto bywa, są w ciagu alkoholowym i nawet nie zdaja sobie sprawy z tego , że moga być w ciąży..

Karola ,jak sama piszesz dziecko z gwałtu, to już jest dziecko...

Nie jestem za zmuszaniem zgwałconych kobiet to rodzenia takich dzieci i wiem , że to nie jest prosta sprawą . Ale aborcja to ostateczność.

Ostatnio zmieniony przez Gat dnia Sro 27-12-2006, 16:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 26-12-2006, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A mi sie wydaje, ze aborcja, antykoncepcja to indywidualnasprawa kazdej kobiety. I jakie bysmy mieli nakazy, prawa to i tak kazda z nas zrobi to co bedzie dobre dla niej, albo zgodne z jej sumieniem.
Powrót do góry

Gat

PostWysłany: Sro 27-12-2006, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Owszem , jest to sprawa indywidualna ale baorcja nie może stać sie zamiennikiem antykoncepcji.
Powrót do góry

medea

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 27-12-2006, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dlatego bardzo przydatne byłyby lekcje wychowania seksualnego, które dokładnie wyjaśnią różnice między antykoncepcją i aborcją, nauczą młodzież, że usunięcie ciąży to ostateczność.

Nie można jednak zapominać, że na dzień dzisiejszy nie ma 100% pewnych środków antykoncepcyjnych i nie da się zlikwidować pojawiania się niechcianych ciąż.
Powrót do góry

Gat

PostWysłany: Czw 28-12-2006, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nieplanowana ciąża niekoniecznie musi byc tragedią Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry

Binio

Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 28-12-2006, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gat napisała:
Nieplanowana ciąża niekoniecznie musi byc tragedią Bardzo uśmiechnięta

Zgadzam się! U nas zadne dziecko nie było planowane, a jest fantastycznie.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 28-12-2006, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Binio, gdybym ja teraz zaszla, a byloby nie planowane, bylabym najszczesliwsza osoba na ziemi Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

niesia

Zodiak: Strzelec

PostWysłany: Pią 20-07-2007, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

"Tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono"
Mam dwójkę dzieci i może powiem to tak:
Jeżeli pierwsza ciąża zagrażałaby mojemu życiu lub zdrowiu-urodziłabym, ale jeżeli by to było drugie dziecko zdecydowalabym się na aborcję z prostego, jak dla mnie, powodu. Pierwsze dziecko potrzebuje matki.(Nie będę się rozwijać myślę że każdy wie o co chodzi)
Sprawa gwałtu nie jest dla mnie prosta, ponieważ nigdy nie byłam w takiej sytuacji Nie mam pojęcia
Powrót do góry

Barbi

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sob 21-07-2007, 2:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wydaje ni sie,ze aborcja to bardzo ciezki temat do dyskusji.Latwo nam sie wypwiadac ale nie bylysmy jeszcze w sytuacji kryzysowej kiedy o aborcji zaczynami myslec jako o czyms co nam sie moglo przytrafi.
Kiedys bliska mi osoba dokonala zabiegu jako powod podajac ciezka sytuacje materialna i niezdecydowanie ojca dziecka.Dla mnie to nie bylo wytlumaczenie ale specjalnej zlosci nie czulam.Czuje zlosc gdy panowie w sejmie lub ksieza sie zabieraja sie za decydowanie o nas.Dlaczego nie moga sie na rowni interesowac dzieckiem nienarodzonym jak i narodzonym?No bo przeciez jak dziecko jest juz na swiecie to ich nie interesuje skad sie wezma srodki na zabezpieczenie podstawowych potrzeb dzidziusia.A gdyby sie tym zajeli to aborcja nie bylaby stosowana w wielu przypadkach.
Co do gwaltu to jednak popieram aborcje.Przeciez po gwalcie nawet jesli dziewczyna nie zaszla w ciaze jest w strasznym stanie psychicznym i nie jest w stanie zaakceptowac nastepstwa tego strasznego wydarzenia.Nie wspominajac o ojcu,ktory gwalci corke,przeciez to kazirodztwo!
Powrót do góry

Kinqua

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 21-07-2007, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ja bym nigdy nie zxabila dziecka, nawet z gwałtu czy nie wiem co. to nie jego winaa ,że żyje . Nawet gdyby zagrażało życiu nie usunela bym go. Moja Religia Chrześcjańska zabrania tego, bo życie Bóg odbiera.
Powrót do góry

jestynka

PostWysłany: Sob 21-07-2007, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też bym nie potrafiła usunąć dziecka... Przecież zawsze jest cząstką mnie i mojej rodziny... Nie jestem w stanie znaleźć przyczyny, która by mnie do tego zmusiła...
Jeśli chodzi o aborcję w Polsce, powinna być wg mnie dozwolona dla wszystkich, którzy tego chcą z konkretnego powodu, a nie "ot tak"...
Powrót do góry

niesia

Zodiak: Strzelec

PostWysłany: Nie 22-07-2007, 8:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jestynka napisała:
Też bym nie potrafiła usunąć dziecka... Przecież zawsze jest cząstką mnie i mojej rodziny... Nie jestem w stanie znaleźć przyczyny, która by mnie do tego zmusiła...
Jeśli chodzi o aborcję w Polsce, powinna być wg mnie dozwolona dla wszystkich, którzy tego chcą z konkretnego powodu, a nie "ot tak"...

Z tego co mi wiadomo to konstytucja pozwala na aborcję z "konkretnych powodów" Myśli
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 5 z 13

Skocz do: