Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aborcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czorna81

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 25-07-2007, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Krótko i na temat jestem za aborcją!Powina być legalna, taj samo jak eutanazja,ale to inny temat...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Betii

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Czw 23-08-2007, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem przeciwniczka aborcji(potępiam ludzi,którzy bez powodu pozbawiają życia swoje,nie narodzone jeszcze dziecko.Idac do łóżka trzeba zdawac sobie sprawe,że można zajść w ciąże i ewentualnie się zabezpieczyć przed nią)Hyba,że w wyjątkowym przypadku,gdy ciąża zagraża życiu matki jest to uzasadnione.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

laurette

Zodiak: Baran

PostWysłany: Czw 23-08-2007, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Betii napisała:
Idac do łóżka trzeba zdawac sobie sprawe,że można zajść w ciąże i ewentualnie się zabezpieczyć przed nią

A dzieci z gwałtów?

Podpis banan=papa, ptak=pa, a mama=mama
Powrót do góry

marlena_19

PostWysłany: Wto 04-09-2007, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

laurette napisała:
A dzieci z gwałtów?

A czy dziecko jest winne tego że miało ojca gwałciciela??? Rozumiem ze kobieta moze nie chcieć wychowywac tego dziecka bo bedize jej przypominało ta tragedie ale przeciez istnieje adopcja, jest wiele par które czekają na dziecko. Jestem przeciwniczką aborcji i nie rozumiem jak kobieta, matka moze zabić własne dziecko... jest to dla mnie absurd!
Powrót do góry

laurette

PostWysłany: Wto 04-09-2007, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

marlena_19 napisała:
A czy dziecko jest winne tego że miało ojca gwałciciela??? Rozumiem ze kobieta moze nie chcieć wychowywac tego dziecka bo bedize jej przypominało ta tragedie ale przeciez istnieje adopcja,

Poważnie to piszesz?
Nosić 9 miesięcy dziecko z gwałtu, urodzić, a dopiero potem oddać - to jest dla mnie dziwne! Myślę, że albo kobiety takie odrazu decydują się na aborcję, albo na urodzenie i wychowywanie dziecka.

Powrót do góry

LeeLoo

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Tygrys
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 04-09-2007, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem za legalizacją aborcji tylko z tego względu, że jesteśmy wolni i nic nam nie powinno być narzucone ani ograniczone przez państwo. Ale aborcje osobiście potępiam. Jest mnóstwo innych rozwiązań np. oddanie do adopcji dzieciątka. Jak można zabić część siebie-życie, które na dobrą sprawę już po trzecim tygodniu od zapłodnienia ma serduszko, więc żyję!!! To dla mnie kosmos Przewraca oczami

Dołączone po 4 minutach 43 sekundach:

laurette napisała:
Poważnie to piszesz?
Nosić 9 miesięcy dziecko z gwałtu, urodzić, a dopiero potem oddać - to jest dla mnie dziwne! Myślę, że albo kobiety takie odrazu decydują się na aborcję, albo na urodzenie i wychowywanie dziecka.

Rozmawiałam kiedyś w podobnym temacie na innym forum(dziewczyna, że tak powiem chwaliła się, że idzie usunąć dziecko z gwałtu).
Wypowiadała się kobieta, która urodziła dziecko z gwałtu. Mówiła, że na początku ciąży miała myśli żeby usunąć, ale jednak postanowiła urodzić. Jak stwierdziła nie żałuje swojej decyzji, dziecko po urodzeniu stało się całym jej światem. Obecnie ma męża i kolejne dziecko z nim.
Więc jak widać można urodzić takie dziecko i je NAWET pokochać.

Podpis Aresek w serduszku moim na zawsze...
Kocham Cię malutki Płacze
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 05-09-2007, 7:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

LeeLoo napisała:
Ja jestem za legalizacją aborcji tylko z tego względu, że jesteśmy wolni i nic nam nie powinno być narzucone ani ograniczone przez państwo.

Jestem tego samego zdania!
Nic dodać, nic ująć. Puszcza oko
Powrót do góry

marlena_19

PostWysłany: Sro 05-09-2007, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Poważnie to piszesz?

Poważnie, bo uznaje zasade że dziecko od poczęcia jest człowiekiem a nie jakiś zlepkiem komórek! To w jaki sposób zostało spłodzone to już inna kwestia, nie potepiam kobiet które decydują sie na aborcje, jednak sama nigdy nei zabiłabym swojego dziecka! Nie sadzisz że lepiej gdy kobieta zdecyduje sie na adopcje niż na aborcje? Przeciez jest wiele rodzin które nie moga mieć dzieci, które pokochaja to dziecko jak swoje i zapewnia mu wszystko a kobieta bedize miała czyste sumienie że nie zabiła niewinnego maleństwa.

Nie wiem jak to jest urodzić dziecko z gwałtu jednak narazie myśle że ja zdecydowałabym sie urodzic to dziecko i wychować je... (mam nadzieje jednak że nigdy nie bede musiała podejmowac takiej decyzji)
Powrót do góry

inka

PostWysłany: Pią 07-09-2007, 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem za aborcja-to kobieta powinna o tym decydowac, a nie np, zmieniajace sie przy rzadawym "korycie"partie.
Co do kobiet zgwalconych-to czy zdecyduja sie urodzic to powinna byc ich osobista decyzja.To czy to zrobia czy nie to ich sprawa- Ale powinny miec wybor a tego probuja pozbawic ich przeciwnicy aborcji.Bo miec wybor w takiej sytuacji to bardzo duzo.

Podpis "Jedyna milosc, ktora nas nigdy nie zdradzi, to milosc wlasna"_C.K.N._
Powrót do góry

laurette

PostWysłany: Pią 07-09-2007, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

marlena_19 napisała:
Nie sadzisz że lepiej gdy kobieta zdecyduje sie na adopcje niż na aborcje? Przeciez jest wiele rodzin które nie moga mieć dzieci, które pokochaja to dziecko jak swoje i zapewnia mu wszystko a kobieta bedize miała czyste sumienie że nie zabiła niewinnego maleństwa.

Pewnie, że lepiej!
A ile domów dziecka jest przepełnionych niechcianymi dziećmi wiesz? Podejrzliwa
Bo wszyscy chcą adoptować tylko te zdrowe, malutkie i najładniejsze.
Byłaś kiedyś w Domu Dziecka? Ja byłam Smutna

Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 07-09-2007, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem za legalizacją aborcji, a reszte zostawmy sumieniom przyszłych matek.
Powrót do góry

joanna1984

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Nie 09-09-2007, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaszłam w ciąże w wieku 18 lat. Mogłam usunać ciąże, bo to nie problem dzisiaj, iść na studia, poszaleć, ustawić sie w życiu. Nie zrobiłam tego. Nawet przez mysl mi nie przeszło, żeby zabić tą mała fasolkę kiełkującą we mnie - już wtedy było to moje kochane dziecko.

Aborcji mówię NIE (wykluczam ewentualność ciąży z gwałtu, czy ciąż zagrożonych). Ale to są skrajne przypadki. Jest tyle możliwości zabezpieczenia sie, że nie trzeba sięgać sie ostateczności - zabijać. Popieram za to inna metode zabronioną u nas - na zachodzie stosowaną. Podwiązywania jajowodów.
Powrót do góry

dziubka

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 10-09-2007, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem młoda, niedoswiadczona przez życie.
Aborcja to ciezka kwestia. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Zagrożone życie matki - albo dziecko, albo kobieta. Nie chciałabym się znaleźć w takiej ekstremalnej sytuacji. Ale czysto hipotetycznie : urodziłabym. Bo na tym polega odpowiedzialność za swoje czyny. I miłość. Poza tym - cuda sie zdarzają, spróbowałabym mieć nadzieje że mnie taki dotyczy. I uda przetrwać i dziecku i mnie. Nie wyobrażam sobie zostawinia swojego faceta z dzieckiem, calkiem samego.
Nigdy nie potepiłabym kobiety ktora ciąże usunęła. Powinna mieć możliwość decyzji, bo to chodzi o jej życie. Nie ma sensu rozprawiac o domach dziecka. Wcale nie tak ławo być adoptowanym. Nie ma tylu chętnych par ile jest dzieciaków w domach.
Ale ja na wiele spraw pewnie spojrzę inaczej w przyszłości.
A dla mnie tabletka 'po' to nie to samo co aborcja. Przeczytalam że to niby technicznie to samo ale będąc w sytuacji teraźniejszej : jako młoda osoba bez środków do życia, niepewna przyszłosci, pozbawiona wykształcenia i utrzymania i z czasem 72 godzin bez wahania połknęłabym Postinor. Mysląc i o sobie, i o moim facecie i o tym dziecku które nie miałoby odpowiednich warunków do rozwoju. Samą miłością człowiek nie żyje.
Acz oczywiście nie uwazam tego jako metode antykoncepcyjną. i Tylko w ekstremalnych sytuacjach zdecydowałabym się na to.

Podpis Kapryśnie kosmacą się myśli...
Powrót do góry

sylwunia20

PostWysłany: Pon 10-09-2007, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A jestem jestem za aborcją tylko w tych 3szczególnych przypadkach. Jestem też zdania, że mężczyźni nie powinni się wypowiadać na ten temat... Kurcze przecież istnieje tyle środków anty. Chyba jeszcze za krótko żyje na tym świecie bo pewnych spraw nie mogę zrozumieć...

Podpis "niepotrzebny budzik nikomu, gdy zatańczą na powiekach złote skry(..) jaki piękny świat!! jaki piękny świat!!"
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 10-09-2007, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja uważam, że kobieta sama powinna decydować o tym czy chce urodzić dziecko czy nie- ale nie na każde jej życzenie- musi to być usprawiedliwione (zagrożenie życia matki, ciężkie uszkodzenie płodu, gwałt itp). Czyli jestem za legalizacją w UZASADNIONYCH PRZYPADKACH! Jeśli chodzi o mnie- to bardzo bardzo wątpię, żebym kiedykolwiek, w jakiejkolwiek sytuacji poddała się aborcji... Przecież to część mnie... Ale nie mówię "nigdy".

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 6 z 13

Skocz do: