Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aborcja
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maja

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 07-06-2006, 12:46    Temat postu: Aborcja Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niedelikatnie mówić do założenia tematu natchnęła mnie dyskusja na temat tabletek "po"

Ja osobiście jestem przeciwna i sama pewnie nigdy nie dokonałabym usunięcia ciąży, ale no właśnie - gdyby ciąża była zagrożeniem mojego życia albo gdybym była zgwałcona to pewnie taka myśl przyszłaby mi do głowy. Dlaczego? Bo mam męża i z nim chciałabym mieć potomka - nie wiem czy potrafiłabym pokochać dziecko poczęte w przemocy i nie wiem czy zdecydowałabym się swoim kosztem ryzykować urodzenie maleństwa - to przecież tak, jakbym świadomie stąpała po kruchym gzymsie. Co to za matka, która pozbawia dziecka swojej osoby?Nie wiem czy potrafiłabym z czystym sumieniem narażać swoje życie żeby potem pozostawić męża samego ....
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sro 07-06-2006, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli chodzi o ciąze z gwałtu to nie potępiam takich osób, tylko wydaje mi się że takie działania powinny być przeprowadzone jak najwcześniej a nie dwa, trzy miesiące po fakcie Skonsternowana Sama raczej bym się nie zdecydowała ... chociaż nie wiem, bo nie byłam w takiej sytuacji. Zostałam kiedyś napadnieta w tym celu, ale na szczęście udało mi się "uwolnić" od faceta i do tej pory robi mi się niedobrze jak ktoś za mną stoi, jak obcy facet (obcy= wszyscy oprócz przyszłego małza, brata, ojca i dziadka)stoi za moimi plecami, dotyka mnie w jaki kolwiek sposób ... także nie wiem co bym myślała patrząc na swój brzuch Skonsternowana
Jesli chodzi natomiast o sytuacje, kiedy lekarz powiedziałby mi że dziecko może urodzić się chore, i zaproponowałby mi aborcję ... no cóż ... chyba bym się nie zgodziła. Jakieby nie było to i tak przecież będę je kochać.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

maja

PostWysłany: Sro 07-06-2006, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale ja pisałam o sytuacji, kiedy życie MATKI jest zagrożone Neutralna bo jeśli chodziłoby o urodzenie chorego dziecka to jak dla mnie aborcja nie istnieje - na pewno bym urodziła
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 07-06-2006, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

maja napisała:
Ale ja pisałam o sytuacji, kiedy życie MATKI jest zagrożone Neutralna bo jeśli chodziłoby o urodzenie chorego dziecka to jak dla mnie aborcja nie istnieje - na pewno bym urodziła

A przepraszam, nie doczytalam Zakłopotana Też bym się głęboko w takim wypadku zastanowiła i chyba liczyłabym na wsparcie męża ... "to co robimy?"

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Agata

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 07-06-2006, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Widzę, że ciągle wałkujecie ten temat Puszcza oko
Nie wypowiem się w tym wątku, bo w zasadzie wszystko zostało napisane w wątku o tabletkach po. Według mnie oba wątki są identyczne.
I nie zrozumcie tego jak pretensje- nie o to mi chodzi Bardzo uśmiechnięta

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

merkunek

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koza
Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Czw 08-06-2006, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
Widzę, że ciągle wałkujecie ten temat Puszcza oko
Nie wypowiem się w tym wątku, bo w zasadzie wszystko zostało napisane w wątku o tabletkach po. Według mnie oba wątki są identyczne.
I nie zrozumcie tego jak pretensje- nie o to mi chodzi Bardzo uśmiechnięta

no jasne, żadnych pretensji nie widzę Uśmiechnięta

ja też napisałam tam to co chciałam napisać, jednak może akurat ktoś będzie potrzebował trafić na taki temat, więc może dobrze, że jest taki wprost...

Ja pisałam już i tylko powtórzę krótko, nie uznaję aborcji! Żaden powód według mnie nie usprawiedliwia zabicia dziecka.

Podpis Asia, żonka od 24.04.2004, mama Kubusia (ur. 13.01.06)
Szczęście we dwoje potrzebuje cichego gniazda...
Powrót do góry

agatka1984

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Czw 08-06-2006, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

merkunek: nic dodać, nic ująć
Zaryzykowałabym swoim życiem, żeby począć dziecko z gwałtu( wiem to na pewno) ponieważ oprócz tego, że byłoby to dziecko gwałciciela, byłoby to również MOJE dziecko
Powrót do góry

maja

PostWysłany: Pią 09-06-2006, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A gdyby ktos Ci powiedział, że nie przeżyjesz porodu? Wtedy zostawiasz dziecko pół-sierotę z pełną tego świadomością, zostawiasz swojego ukochanego z ogromnym bólem i stawiasz przed nim nie lada zadanie. Mamy do tego prawo?-bo taka sytuacja wzbuda moje watpliwości Niezdecydowana

Podpis Pragniemy żyć razem i razem się cieszyć
Razem dzielić niebo i razem w nim grzeszyć
żonka od 28 sierpnia 2004 r.
w duecie od 09 czerwca 1998 r.
Powrót do góry

agatka1984

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 09-06-2006, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Urodziłabym i nie oczekiwałabym od ukochanego, że zajmie się tym dzieckiem.
Ale urodziłabym, bo nie potrafiłabym zabić swojego (ani żadnego innego) dziecka. Ciężko to wytłumaczyć, ale gdybym zrobiła sobie skrobankę, nigdy bym sobie tego nie wybaczyła i nie potrafiłabym żyć normalnie, prawdopodobnie prędzej czy póxniej, świadomie lub nie, siebie też bym zabiła, więc skoro wiem, że nie potrafiłabym żyć bez tego dziecka, to mogę mu podarować życie, bo ja tak czy inaczej umrę.
Powrót do góry

merkunek

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pon 12-06-2006, 7:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

maja napisała:
A gdyby ktos Ci powiedział, że nie przeżyjesz porodu? Wtedy zostawiasz dziecko pół-sierotę z pełną tego świadomością, zostawiasz swojego ukochanego z ogromnym bólem i stawiasz przed nim nie lada zadanie. Mamy do tego prawo?-bo taka sytuacja wzbuda moje watpliwości Niezdecydowana

Ech, Maju każda matka (tak mi sie przynajmniej wydaje) wolałaby w takiej sytuacji urodzic dziecko...

Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 12-06-2006, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie sądze żeby tak było merkunku.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

merkunek

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pon 12-06-2006, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

a jednak sie uprę, ale trudno znaleźć na to dowody, to tak na czuja...
pl35, a co ty o tym myslisz?

Powrót do góry

Gat

Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 08-07-2006, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A wg mnie każda matka , jeżeli ma do wyboru zycie swoje i życie dziecka to napewno zaryzykuje swoim. A przeciez matka sie jest juz w chwili poczęcia a nie dopiero jak się usłyszy pierwszy krzyk dziecka...

Dla mnie aborcja jest czyms nie do pomyślenia, zwłaszcza jak dowiedziałam się ze szczegółami jak zabijane jest dziecko. To jest prawdziwa masakra , zostrać rozerwanym na kawałki zywcem...Przyzwalamy na to bo tego nikt nie widzi, bo dziecko nie może sie wypowiedzieć.

Nie jestem zwolenniczka aborcji ale tez nie potepiam a ni nie osadzam kobiet, które to robią albo mają zamiar zrobic. Uważam jednak, że każda z nich powinna mieć świadomośc jeszcze przed zabiegiem, co sie bedzie dziac z jej dzieckiem. Gorzej jak się o tym dowie gdzy bedzie już za poźnao i zostanie z okropnymi wyrzutami sumienia.

Jestem też przeciw ustawie antyaborcyjnej. A to z tego powodu, że daje ona możliwośc znacznioe wiekszego arobku na czyimś nieszczęściu a i tak się tego nie wyeliminuje żadnymi zakazami czy karami.
Powrót do góry

merkunek

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Sob 08-07-2006, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gat, podoba mi sie to ujęcie kwestii Uśmiechnięta i fakt, że zdjęcia (film) z takiego zabiegu powinno sie pokazać kobiecie, która chce zabić dziecko, zeby uświadomiła sobie co chce zrobić!

A przecież można oddać niechciane dziecko!!! Chociażby teraz ta akcja z oknem u sióstr, a nie od razu zabijać...

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 08-07-2006, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

merkunek napisała:
A przecież można oddać niechciane dziecko!!! Chociażby teraz ta akcja z oknem u sióstr, a nie od razu zabijać...[/color]

merkunku ja w sumie to popieram i myślę podobnie. Zawsze kiedy słyszę np. w telewizji, że jakaś matka np. zawinęła swoje dziecko w reklamówkę i wyrzuciła do śmietnika czy coś podobnego Diablica lub Bardzo wściekła , nie mogę pojąć dlaczego, jeśli go nie chciała, nie wrzuciła go np. do takiego okna, o którym piszesz Diablica lub Bardzo wściekła

ale z drugiej strony potrafiłabyś chodzić przez 9 miesięcy w ciąży, czuć każdy ruch Twojego dziecka, w końcu je urodzić (nieraz w wielkim trudzie) a potem oddać?

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

Skocz do: