Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antychryst
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 03-07-2009, 8:22    Temat postu: Antychryst Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Światowej sławy psychiatra i jego młoda żona, badająca historie czarownic w średniowieczu, wyjeżdżają do domu na odludziu, by zaszyć się przed światem i zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami. Zamiast ukojenia znajdą tam jednak niszczycielską moc sięgającą początków świata. Będą musieli stawić czoła potężnej i przerażającej sile, z której istnienia nie zdawali sobie sprawy. Willem Dafoe ("Ostatnie kuszenie Chrystusa", "Spiderman") i Charlotte Gainsbourg ("21 gramów") w horrorze twórcy kultowego "Królestwa" i "Przełamując fale" Larsa von Triera. Przełomowe efekty specjalne studia Platige Image, niesamowite zdjęcia Anthonego Dod Mantle, nagrodzonego Oscarem za film "Slumdog. Milioner z ulicy". To wszystko zapowiada rewolucyjny film grozy na miarę "Dziecka Rosemary" Polańskiego i "Lśnienia" Kubricka.

źródło : www.filmweb.pl

Uwielbiam von Triera więc zamierzam się jeszcze przed rozGwidonieniem wybrać do kina Uśmiechnięta.
Ktoś był ? Widział ? Wyczytałam, że o efekty specjalne zadbali Polacy Uśmiechnięta.

Dołączone po 8 godzinach 18 minutach 35 sekundach:

Ok, widzę, że znowu "wynalazłam" film Przewraca oczami Złośliwa.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Pią 03-07-2009, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Koleżanka była i bardzo mi polecała, więc pewnie też się wybiorę, tym bardziej, że to dzieło Larsa. Puszcza oko

Polecająca jest "normalna inaczej", więc z pewnością na filmie się nie zawiodę.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 03-07-2009, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też się chętnie wybiorę.
A wiadomo kiedy ma się pojawić w kinach?
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 03-07-2009, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czytałam opinię Gośki Szumowskiej, ze na tym filmie część sali wychodzi w połowie, bo nie wytrzymuje. Puszcza oko

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 04-07-2009, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

landrynka1732 napisała:
A wiadomo kiedy ma się pojawić w kinach?

Landrynko premiera w Polsce była 29.05.2009 Puszcza oko.

W Krakowie grają go jeszcze tylko dwa kina - może się w poniedziałek Pod Barany wybierzemy Uśmiechnięta.

Dołączone po 1 minucie 35 sekundach:

gieniusia napisała:
Czytałam opinię Gośki Szumowskiej, ze na tym filmie część sali wychodzi w połowie, bo nie wytrzymuje. Puszcza oko

Bo film jest raczej z tych "mocnych". Zresztą von Trier nie jest normalny Złośliwa.

Ja dzisiaj czytałam, że PiS zaprotestował przeciwko wydawaniu kasy na propagowanie filmów satanistyczno-erotycznych takich jak "Antychryst" właśnie Złośliwa.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sob 04-07-2009, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszku PiS to do wszystkiego się czepia, więc to ich fanaberie Bardzo szczęśliwa.
OOO kurcze to ja przegapiłam premierę i teraz pewnie u Nas w mieście to jedynie będę mogła z internetu ściągnąć ;P.
Ale poszukam w mniejszych kinach, chyba jeszcze ze 4 zostały jakieś prócz tych galeriowych 8 salowych, w których od powstania puszczają wszystko...bo mają gdzie Puszcza oko.
Powrót do góry

sylwia78

Zodiak: Lew

PostWysłany: Sob 04-07-2009, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja wyczytalam gdzies ze" Polacy nie dorosli do tego film", podobno bardzo ciezki i ambitny,ale namawiam meza na kino wiec moze bede miala sama okazje sie przekonac.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 06-07-2009, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
Koleżanka była i bardzo mi polecała, więc pewnie też się wybiorę, tym bardziej, że to dzieło Larsa. Puszcza oko

Polecająca jest "normalna inaczej", więc z pewnością na filmie się nie zawiodę.

Jowita jeżeli tak, to na pewno się nie zawiedziesz. Bo ja też należę do tego gatunku, co Twoja koleżanka. Ja byłam bardzo zafascynowana tym filmem. I wcale nie uznałabym go za horror, raczej za jakiś dramat psychologiczny z elementami grozy. Tyle symboli, podwójnych znaczeń to ja w filmie nie widziałam i tak drastycznych scen także nie. Ale mnie się podobało i to bardzo i ani razu się nie zaśmiałam, tak jak reszta widowni. Niektórzy wychodzili z sali po drastycznych scenach oburzeni i zniesmaczeni, "głupie" panienki zanosiły się śmiechem w najlepszych momentach.
Ale cóż tak to jest kiedy wszystko traktuje się tak dosłownie, nie chce się włożyć trochę w wysiłku w poszukaniu głębszego sensu scen.
Aż mi smutno, że tak niewielu ludzi zrozumie o czym naprawdę był ten film, a reszta wyda niepotrzebnie pieniądze na bilet, by dowieść, że jeszcze daleko im do takiego poziomu.

Film wpłynął na zarówno na mnie, jak i na mojego P., który po wyjściu z kina spojrzał na mnie z przerażeniem i stwierdził, że chyba zacznie się bać kobiet, a z jedną nawet mieszkać Puszcza oko
Powrót do góry

Ayyo

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Nie 12-07-2009, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też byłam w kinie na tym filmie.Nie wiem może mam zbyt mały umysł żeby zrozumieć taki film ale dla mnie był wprost obrzydliwy.I te sceny jak akty w teatrze.Jak dla mnie nie powinno być ekranizacji takiego czegoś.

Podpis Action!!!

16.09.2006--W życiu chodzi o to by być trochę niemożliwym...
Dzisiaj--Jak dobrze w Twoich ramionach zapominać się..
Powrót do góry

dziuba

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 04-12-2009, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ogladałam wczoraj. (dopiero)

Ten film boli... I zmusza do myślenia.
I dlatego mi się podobał.
"Rządy Chaosu" diabel3

Zastanawiam się tylko nad ostatnią sceną kiedy facet jest otaczany przez duchy kobiet bez twarzy, nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam... To ma być pokazanie tych wielu kobiet które zginęły, popadły w obłęd?
Jeśli ktoś ma inne interpretacje to zapraszam do dyskusji...

Ayyo - fakt że film jest chwilami dość drastyczny i że niektórzy są zbyt wrażliwi, nie powinien być czynnikiem decydującym o wypuszczeniu filmu na rynek.

Podpis You'll never know if you don't go,
You'll never shine if you don't glow!
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 04-12-2009, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja widzę dziuba, że my mamy podobny gust filmowy. Cieszę się, że nie tylko mi się podobał, bo do tej pory nie miałam z kim o nim porozmawiać, wszyscy się dziwili jakim cudem można ten film polubić Zszokowana .

Wydaje mi się, że tak naprawdę nikt nie dojdzie do tego co autor miał na myśli, chyba, że on sam nam to opowie. Bo interpretacji może być wiele.
Reżyser ponoć nie lubi lub wręcz boi się kobiet, dlatego ja zinterpretowałam tę scenę tak: te wszystkie kobiety to symbol lęku mężczyzny, dla niego każda kobieta to "stworzenie" w obłędzie. Scena nazwała czego boi się mężczyzna, który przez cały film pragnął poznać lęki kobiety, bał się jej...

Nie wiem czy udało mi się przelać moje myśli na słowa pisane, ale mniej więcej tak wygląda moja opinia Uśmiechnięta.
Powrót do góry

dziuba

PostWysłany: Pią 04-12-2009, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O ciesze się że jest odzew Złośliwa

Slyszałam że Lars ma kłopoty z kobietami - może sobie nie radzi ;]. Swoją droga pewnie praca z aktorkami mu musi sprawiac kłopot...
No ale to taka dygresja..

Niektórzy interpretują ostatnią scenę jakoby to miało być zbawienie, ale ja tam zbawienia, uwolnienia nie widzę. Bo niby kto miałby byc tym zbawionym...
Już prędzej wniosek choć mężczyzna zabił jedną złą istotę, opętaną kobietę to jest ich o wiele więcej i że z tym złem nie da się wygrać. Można też zinterpretować że to zło (chaos) jest w każdym z nas,w naszej naturze; i akurat u kobiet(na pewno tej jednej...) ujawnia się poprzez żądze seksualne, przesłaniając logiczne myślenie i inne emocje - pod koniec filmu jest retrospekcja która ukazuje, że matka widziała jak chłopiec stoi na oknie ale była trakcie igraszek i nie chciała przerywać, nawet jeśli by uratować synka Podejrzliwa
W połowie filmu uznałam że doktorek sam do końca zdrowy na umyśle nie jest - też miał jakieś chore wizje, omamy. Może masz rację że to on sie kobiet bał.
Generalnie cała atmosfera filmu jest niepokojąca, mroczna... Aż ciarki przechodziły. O wiele bardziej mnie przejmowała niż brutalne sceny przyszpilenia kolesia do koła czy krwawy wytrysk...
I chyba przydałoby mi się obejrzeć film powtórnie bo chyba nie wszystko jeszcze z niego wyciągnęłam... Te symbole -ból, smutek, rozpacz, gwiazdy, zwierzęta. Mnóstwo tego Złośliwa

Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 04-12-2009, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No a ja jeszcze nie widziałam Niezdecydowana .
Muszę teraz małża zmobilizować - może w któryś weekend uda się nadrobić zaległości.

S. King
Powrót do góry

dziuba

PostWysłany: Pią 04-12-2009, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O kurczę...Trochę za dużo napisałam Niezdecydowana
Mam nadzieje że spojlery Cię nie zniechęcą.
Ale gwarantuję że nie zepsuje Ci to przyjemnosci (no dobra - chwilami wątpliwiej...) obejrzenia filmu bo naprawdę bardzo intrygujący film w który można się wgłębiać, doszukiwac sie i rozważać długo...
I jak napisała majuulla - tylko reżyser może być pewny o co chodzi... Uśmiechnięta

Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 06-12-2009, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dziuba napisała:
Slyszałam że Lars ma kłopoty z kobietami - może sobie nie radzi ;].

Ano ma. A wszystko podobno mamusi zawdzięcza Puszcza oko.

S. King
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: