Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Antykoncepcja po porodzie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia29

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 25-01-2016, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lena87 - tak, Różowe Lusterko ma kalendarz. Można zapisywać obserwacje swojego ciała i wpisywać to, co może się przydać np podczas wizyty u lekarza. Ja mam ginekologa, który zawsze wnikliwie studiuje wszystkie moje zapiski Uśmiechnięta Fajną opcją tej aplikacji - dla mnie (oprócz rzecz jasna przypominajkach o tabletce, info o antykoncepcji itd) jest możliwość kontroli mojej wagi. Ostatnio ostro trzymam zdrową dietę i to mi bardzo pomaga uporządkować sobie wszystkie sygnały mojego ciała i wahania wagi Uśmiechnięta Bardzo przydatne.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

CookieMonster

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 28-01-2016, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dl amnie plusem jest też to, że można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tabletkach, czy np co zrobic jak się zapomni juz jakims cudem o jednej Uśmiechnięta
Powrót do góry

Smieszka

PostWysłany: Nie 14-02-2016, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

CookieMonster napisała:
Dl amnie plusem jest też to, że można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tabletkach, czy np co zrobic jak się zapomni juz jakims cudem o jednej Uśmiechnięta

Czasem nie musi być cudu, żeby zapomnieć o tabletce - ja mialam wiele sytuacji kiedy pominelam jedna a nwet dwie pigulki i czasem nie z mojej winy np. kradziez torebki Niezdecydowana teraz jak mam wkładkę w końcu odetchnełam z ulga i takie sytuacje sa mi niestraszne..
Powrót do góry

Gosia29

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Nie 21-02-2016, 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No mi takie sytuacje nie straszne, bo ja po prostu trzymam leki w domu Uśmiechnięta Zawsze o tej samej porze je biorę, akurat wtedy kiedy szykuję się do wyjścia. Ja np na wkładkę bym się nie zdecydowała przez obawy, że coś pójdzie nie tak, no i przez to, że tabletki bardzo się zgrały już z moim organizmem. Trudno byłoby teraz przejść na coś innego. Vibin biorę już od dłuższego czasu i w zasadzie nie mam żadnych powodów do narzekań. No ale grunt to odpowiednie dobranie tabsów, albo innej metody antykoncepcji - zgodnie z naszymi oczekiwaniami i sugestiami lekarza Uśmiechnięta
Powrót do góry

Melizza

PostWysłany: Sob 12-03-2016, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Po porodzie , jeśli kobieta karmi i chce stosować doustna antykoncepcję hormonalną, to zaleca się tabletki jednoskładnikowe bez dodatku estrogenów. Takimi tabletkami jest np. Limetic.
Powrót do góry

Smieszka

PostWysłany: Wto 15-03-2016, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak zakładałam wkładkę nie było tabletek bezpiecznych dla karmiących i lekarz polecił mi też dlatego taką metodę antykoncpecji, a nie inną. To było ponad 7 lat temu, teraz mam kolejną wkładkę, bo się u mnie sprawdza taka metoda i przyznam przyzwyczaiłam się do wygody - że nie musze pamiętać o tabletkach. Ale dobrze, że pojawiły się też teraz na rynku i jednoskładnikowe tabletki - grunt to mieć wybór, tylko należy przemyśleć swoje wybory Uśmiechnięta
Powrót do góry

pentelka

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 10-05-2016, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No i te plastry z mniejszą ilością hormonów też się nadają zaraz po porodzie, ale wszystko trzeba skonsultować z lekarzem.
Powrót do góry

Smieszka

PostWysłany: Czw 16-06-2016, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie tyle co z mniejszą ilością hormonów - najważniejsze aby nie zawierały estrogenów. Wkładka levosert na pewno nie ma tego typu hormonów, wiem z autopsji i lekarz potwierdzał, wiec bez obaw można z nią karmić .
Powrót do góry

Melizza

PostWysłany: Czw 23-06-2016, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

pentelka napisała:
No i te plastry z mniejszą ilością hormonów też się nadają zaraz po porodzie, ale wszystko trzeba skonsultować z lekarzem.

Plastry nie zawierają mniej hormonów od tabletek, wręcz przeciwnie, zawierają ich ok 60% więcej, tylko droga wchłaniania jest inna. Limetic to tabletki jednoskładnikowe. Czy plastry są jedno czy dwu składnikowe? A może takie i takie?
Powrót do góry

pentelka

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 01-08-2016, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Akurat lisvy są dwuskładnikowe i mają najmniej hormonów spośród dwuskładnikowych preparatów antykoncepcyjnych
Powrót do góry

Melizza

PostWysłany: Czw 22-09-2016, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

pentelka napisała:
Akurat lisvy są dwuskładnikowe i mają najmniej hormonów spośród dwuskładnikowych preparatów antykoncepcyjnych

A mogę prosić coś na poparcie tej tezy? Bo wszędzie widzę, że plastry jednak zawierają więcej hormonów niż tabletki, ale chętnie się dokształcę
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Pon 07-11-2016, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas stanęło na gumkach. Co prawda lekarz przepisał mi jednoskładnikowe pigułki, ale leżą. Zdecydowaliśmy, a dokładnie mój mąż nie chciał bym łykała.
Powrót do góry

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 07-11-2016, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lena u nas identycznie. Nie chce brać tych tabsow póki karmie, nie przekonuje mnie to ze niby nie przenikają przez pokarm...
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Nie 20-11-2016, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fretka napisała:
Lena u nas identycznie. Nie chce brać tych tabsow póki karmie, nie przekonuje mnie to ze niby nie przenikają przez pokarm...

No jak czytałam i jak z gin gadałam, to nie przechodzi ...
i w sumie... wg mnie zawsze coś przejdzie...
Powrót do góry

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 20-11-2016, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lena moja gin jest świetna i ona też mówi że nie przechodzi ale mimo wszystko nie chce póki co. Młody ma już 9 m-cy, pewnie niedługo go odstawie (myślę że jeszcze ok pół roku) i wolę poczekać z hormonami.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

Skocz do: