Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Astma
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 01-02-2010, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny ja nie wiem,ale tak mamie mowil ten lekarz no i kilka osob mi tez tak mowilo.
My nie mamy inhalatora w domu,lekarka powiedziala ze nie musi miec. Tylko jak zacznie go brac przeziebienie to mamy go jakos inhalowac woda z sola lub otwozyc zamrazalke i niech tam postoi troche. Aha i powiedziala ze takie cos nasila sie tylko w okresie zimowym.
Jak pojechalismy do kliniki no to okazalo sie ze to astma ale mial tez zaczerwienione oba ucha i migdalki powiekszone,ale zero goraczki. Zszokowana
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Suzi

PostWysłany: Sro 10-02-2010, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znowu sie zaczyna a my nic nie mamy w domu do inhalacji. Bardzo smutna Bylam u lekarza ,mamy wizyte na 13.30. Ale do tego czasu moze bedzie malemu ciezko,macie jakies domowe sposoby na inhalacje?? W szpitalu lekarka powiedziala ze mam go inhalowac woda z sola,ale jak ile i wogole to nic nie powiedziala.
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 10-02-2010, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi nie wiem jakich proporcji masz użyć, ale lepiej zadziałaj. Wymieszaj wodę z solą w jakimś naczyniu i nakryj małemu głowę ręcznikiem i niech sobie na spokojnie wdycha.
A u lekarza zapytaj o inhalator, albo w aptece. Musisz miec zabezpieczenie na wypadek kolejnych duszności.
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Sro 10-02-2010, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Katii napisała:
Suzi nie wiem jakich proporcji masz użyć, ale lepiej zadziałaj. Wymieszaj wodę z solą w jakimś naczyniu i nakryj małemu głowę ręcznikiem i niech sobie na spokojnie wdycha.
A u lekarza zapytaj o inhalator, albo w aptece. Musisz miec zabezpieczenie na wypadek kolejnych duszności.

Dziekuje Katii za odpowiedz!!! Uśmiechnięta
Bylam u lekarza i dal mi recepte na inhalator,cale szczescie bo naprawde mialam stracha nieziemkiego!!
Powrót do góry

dorinda

PostWysłany: Sro 10-02-2010, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pierwszy raz spotkałam się, żeby napady duszności leczyć wodą . Zszokowana Mam nadzieję, że to skuteczna metoda.

U nas raczej używa się jakiegoś sterydu + czegoś rozszerzającego oskrzela (w inhalatorze lub nebulizacji - zależy kto).
I na stałe coś antyhistaminowego.

Ta tuba, to zdaje się babyhaler. Jak dzieciak bardzo rzadko używa inhalatora, to u nas alergolog sugerowała zrobienie go sobie z pojemniczka po jogurcie, żeby nie kupować.

A, i jeszcze słyszałam, że faktycznie objawy podobne do astmy mogą być spowodowane problemami żołądkowymi (refluks) i po wyleczeniu żołądka objawy miną.

Podpis Z pozdrowieniami dla wszystkich tutaj... Puszcza oko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 11-02-2010, 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi cieszę się, że będziesz miała inhalator. A wypisal mu jakieś leki, albo coś w tym stylu?

Dorinda ja pierwszy raz słyszę, że astmę można mieć , gdy ma się refluks. Zszokowana I jak do tej pory nie udało mi się refluksu wyleczyć całkowicie. Zaleczam jak na razie i o dziwo astma u mnie nie wystąpiła.
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Czw 11-02-2010, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Katii napisała:
Suzi cieszę się, że będziesz miała inhalator. A wypisal mu jakieś leki, albo coś w tym stylu?

Nio i ja sie ciesze. I ciesze sie tez, ze nie musze za niego placic. No ale gdyby trzeba bylo (co tu jest maloprawdopodobne) to oczywiscie zaplacilabym! Dostal juz taka gotowa mieszanke do inhalatora, mam go dwa razy dziennie inhalowac. Po inhalacji jest super pieknie, a tak 3 godz.pozniej znow tak ciezko oddycha. Bardzo smutna
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 11-02-2010, 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi musisz o tym powiadomić lekarza. Ja wiem , że syn jak miał takie problemy z oddychaniem - co w chwili obecnej rzadko się zdarza- to miał coś takiego jak Sereve Disc i Flixotide Disc. I to mu pomagało.
Powrót do góry

dorinda

PostWysłany: Czw 11-02-2010, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie tyle astmę, ile objawy Uśmiechnięta I absolutnie nie musi ich powodować, ale jeśli one wystąpią, to w ramach szukania przyczyn warto sprawdzić i żołądek.

Tak dokładnej to kaszel napadowy+ duszność, a nawet lekarze czasem leczą wtedy astmę, bo tak to wygląda. Raz słyszałam to od pacjenta, później sugerował mi pulmonolog przy okazji luźnej rozmowy (żałuję, że mnie nie prowadzi Neutralna )

Podpis Z pozdrowieniami dla wszystkich tutaj... Puszcza oko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Tequilla

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Małpa
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 20-07-2016, 2:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sama osobiście choruje na astme oskrzelowa alergiczna i nie ma jak do tej pory nić co mogło by pomóc w domu oprócz leków. No chyba ze nawilżanie pokoju w którym sypiasz:-)
Powrót do góry

marcheffka

PostWysłany: Pią 15-12-2017, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U syna ostatnio lekarka stwirdziła podejrzenie astmy, trochę mnie to podłamało, jakoś skojarzyło mi się to nie za ciekawie, ma przepisany budixon neb do inhalacji, leki od astmy i od alergii. dobrze ze do inhalacji się jakoś udało go przekonać bo to najlepiej na niego działa, nie kaszle już, od astmy już nie bierzemy, oby to jednak nie było to Smutna też robicie inhalacje?
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: