Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Astma
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Perfacja

PostWysłany: Nie 10-05-2009, 18:56    Temat postu: Astma Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bliska mi osoba leczy się na astmę. Zażywa leki.
Zastanawiam się jednak, czy istnieją jakieś domowe sposoby na złagodzenie choroby?
dzieki z góry
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Pon 11-05-2009, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam w domu astmatyka, ale nie znam żadnych domowych sposobów i raczej wątpie żeby takowe były.
Najważniejsze dla astmatyka to utrzymywać mieszkanie w czystości, żeby zmniejszyć do minimum kurz i roztocza, oraz grzyby. Należy często wietrzyć mieszkanie. Nie moze też powietrze być za suche, bo to sprzyja dusznościom. No i unikać alergenów na które jest wrażliwa dana osoba i przyjmować środki odczulające.

Zapraszam również do tematów:
Aspiryna i astma
Wrześniowa epidemia astmy

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

szczęśliwamama

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Nie 04-10-2009, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam syna astmatyka i dodatkowo stosujemy homeopatię
Powrót do góry

Suzi

Zodiak: Lew

PostWysłany: Pią 29-01-2010, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas niestety tez pojawila sie astma. Smutna
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 29-01-2010, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi napisała:
U nas niestety tez pojawila sie astma. Smutna

Suzi mogę zapytać u kogo?
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Pią 29-01-2010, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pewnie Katii,u malego. Płacze lub Bardzo smutna
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 29-01-2010, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi i co na to lekarz, bo pewnie byłaś u lekarza. Dał małemu jakieś leki wziewne, albo kazał go inhalować?
Powrót do góry

fef

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sob 30-01-2010, 0:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam astmę od 14. roku życia. Tak jak pisała efrell nie ma żadnych domowych sposobów na złagodzenie choroby. Można tylko zmniejszyć ryzyko ataku.

Podpis Przyjaciele są jak anioły, podnoszą, gdy Twoje skrzydła opadają...
04.11.2003 dziecko 15.07.2009
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 30-01-2010, 2:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fef a na jakiej podstawie stwierdzili u Ciebie astme?
Ja mam oskrzelowa, od 3 roku zycia. Skonsternowana

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Sob 30-01-2010, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Katii napisała:
Suzi i co na to lekarz, bo pewnie byłaś u lekarza. Dał małemu jakieś leki wziewne, albo kazał go inhalować?

Pewnie ze bylam,musialam bo mial tak mocny atak ze jak bym nie pijechala z nim do kliniki to moglby sie w nocy udusic(tak powiedziala lekarka). Byl w strasznym stanie,tydzien spedzilismy w klinice. Zaraz dostal jakis zastrzyk zeby rozszezyly mu sie oskrzela,tlen,kroplowke i byl inhalowany 4 razy w ciagu dnia i dwa razy w nocy. Bardzo smutna
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 30-01-2010, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi to dobrze , że w porę pojechaliście do kliniki. Ja co prawda astmatyka w domu nie mam, ale alergika. Trzymam kciuki za Twojego maluszka. Mam nadzieję, że już więcej nie będzie miał takich ataków. Trzymaj się kochana. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 30-01-2010, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Katii ja 1 ataku dostalam po tym jak mama wysmarowala mnie olejkiem kamforowym, chora bylam. Okazalo sie ze jestem na niego uczulona i tak silna alergia wywolala atak astmy, wiec z alergikami trzeba bardzo uwazac.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 30-01-2010, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mojemu bratu pomogła seria szczepień odczulających przyjmowanych przez kilka lat z rzędu. Coprawda nadal jest na lekach (takich wdychanych przez taką specjalną tubę - nie wiem jak to się nazywa. Puszcza oko ), ale ataki od kilku lat już mu się nie zdarzają.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 30-01-2010, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia ja tez mialam szczepionki, co miesiac przez kilkanasie lat, zaczynalam jak trzeba bylo je sprowadzac z niemiec bo w Polsce jeszcze takich cudow nie bylo.
Atakow nie mam, lekarz stwierdzil ze astma jest zaleczona, ale moze wrocic. Podejrzliwa

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 30-01-2010, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie Zuzka, to taka choroba do końca życia. Niezdecydowana

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: