Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 29-12-2009, 17:08    Temat postu: Avatar Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Główny bohater, Jake Sully, to dawny marine, sparaliżowany od pasa w dół w wyniku walki na Ziemi. Otrzymuje rozkaz uczestniczenia w programie Avatar, który da mu zdrowe ciało. Zadaniem Jake'a jest podróżowanie po Pandorze, bujnej planecie porośniętej lasem deszczowym, wypełnionej niezwykłymi istotami. Jest domem Na'vi, człekopodobnej rasy, która według ludzi żyje na prymitywnym poziomie. W rzeczywistości to rasa dużo bardziej zaawansowana. Wysokie na dziesięć stóp, o błękitnej skórze, Na'vi żyją harmonijnie w obrębie ich świata zachowanego w nienaruszonym stanie. Niestety, za sprawą ludzi, poszukujących cennych minerałów na terenie Pandory, egzystencja Na'vi jest poważnie zagrożona.
Jake nieświadomie staje się częścią tej ingresji. Odkąd ludzie są niezdolni do oddychania na Pandorze, stworzyli hybrydy zwane Avatarami. Dzięki technologii łączącej umysł człowieka z ciałem Avatara, może on bez problemu przebywać na obcej planecie. Jake za jego pośrednictwem znów staje na nogach. Ponadto, ! się w młodej Na'vi o imieniu Neytiri.
Ponieważ Jake coraz bardziej przystaje do jej klanu, znajdzie się pomiędzy siłami militarnymi Ziemi a Na'vi - zostanie zmuszony do wybrania stron w epickiej bitwie, która przesądzi o losie całego świata.

Reż. James Cameron
Obsada: m.in. Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Zoë Saldana

Muszę Wam powiedzieć, że jestem pod dużym wrażeniem. Chciałam zobaczyć ten film z ciekawości, co nowego stworzył Cameron, później mi się odechciało, bo takie kosmiczne filmy to trochę nie moje klimaty. Ale nie żałuję, że się wybrałam. Fabuła bardzo ciekawa (mam wrażenie, że reżyser "Surogatów" podkradł pomysł Cameronowi i próbował na szybko coś z nim zrobić, co skończyło się totalną porażką), ale cały kunszt filmu to niesamowite zdjęcia (te kolory!), muzyka i, oczywiście, efekty specjalne. My oglądaliśmy film w 3D, ale myślę, że w wersji 2D również jest co podziwiać. Całość trwa 161 min, ale zupełnie się nie dłuży, bardzo przyjemnie się ogląda. Będzie walka na Oscarach, oj będzie.

PS. Sceny modłów pod świętym drzewem-matką niesamowite i magiczne...

Ostatnio zmieniony przez mari_cruz dnia Wto 29-12-2009, 17:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

kaju

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Wto 29-12-2009, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mari skoro tak polecasz, to może się dzisiaj wybioręPuszcza oko

Podpis "Każdy ranek daje szansę na to, by wieczorem móc powiedzieć: to był szczęśliwy dzień."
Powrót do góry

Pinessska

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Wto 29-12-2009, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mari ja nie oglądałam ale po przeczytaniu Twojego opisu mam ochotę go zobaczyć.

Podpis Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość

Sierpień 2009* Nasze Szczęście
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 29-12-2009, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kolejna pozytywna opinia. Uśmiechnięta
Muszę zamówić nam bilety, D. na pewno się ucieszy.
Powrót do góry

Kinia@

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 30-12-2009, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja sie wybralam wczoraj z P. i moim bratem Uśmiechnięta
Takze mialam pewne "ale" bo nie lubie tego typu filmow, ale naprawde Warto!!! NIe czekajcie tylko biegnijcie po bilety.Na samym koncu filmu nawet sie troszke wzruszylam (co prawda nie poplynela mi lezka ale emocje wziely gore). No i musze sie przyznac ze byl to moj pierwszy film w 3D Cool

Snil mi sie troszke w nocy ten film wiec to mowi samo za siebie. Dzisiaj przy sniadanku tak dyskutowalam z moim P. o glownym aktorze ktory jednak musial wlozyc w to wiele wysilku aby tak dobrze odegrac chociazby role osoby niepelnosprawnej jak i odchudzic nogi (wydaje mi sie ze sam tego dokonal- nie bylo to dokonanie komputerow).

Podsumowujac to naprawde film warty obejrzenia. Juz dawno nie ogladalo mi sie tak dobrze filmu i to na dodatek tak dlugiego. POLECAM!!!

Jesli chodzi o wspomniane " Surogatki" to nie ma porownania. Złośliwa

Podpis "Najpiekniejszym ubraniem dla nagiej kobiety sa ramiona kochajacego mezczyzny"
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sro 30-12-2009, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki wielkie Uśmiechnięta . Przekonałaś mnie i ja się wybiorę.

Podpis „Jeżeli nie wiesz dokąd idziesz trudno Ci będzie tam dojść”.
"Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą" A.M.
Powrót do góry

mari_cruz

PostWysłany: Sro 30-12-2009, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kinia@, ja też pierwszy raz oglądałam film w 3D Uśmiechnięta.

A chodziło o "Surogatów" tam na koniec. Tak sobie mi się podobał po obejrzeniu jakiś czas temu, a teraz - po "Avatarze" - widzę, jaki to był niewypał, liźnięcie tematu zupełnie bez pomysłu.
Powrót do góry

MaleństwO
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 30-12-2009, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też chyba się wybiorę. Myśli

Podpis KIEDYŚ BĘDĘ OKROPNIE SZCZĘŚLIWA!!! Pełna marzeń i niezapomnianych wrażeń!!!

luty i wrzesień 2013!!! taktak
Powrót do góry

Kinia@

PostWysłany: Sro 30-12-2009, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak, chodzilo mi o "Surogatow" ale nie wiem czemu mi sie bardziej spodobalo okreslenie "Surogatki" Złośliwa

Podpis "Najpiekniejszym ubraniem dla nagiej kobiety sa ramiona kochajacego mezczyzny"
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 30-12-2009, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

I ja byłam wczoraj w kinie 3D na tym filmie. Nie czytałam wcześniej żadnych opinii, bo nie chciałam się na coś konkretnego nastawiać, żeby się nie rozczarować. No i nie rozczarowałam się.
Film jest niesamowity, magiczny, piękny i niewiarygodny. Brakuje mi przymiotników na opisanie wrażeń. Nie raz przyłapałam się na tym, że mam otwartą buzię z zachwytu Uśmiechnięta.
Kolory, fauna i flora jakich nie spodziewałam się zobaczyć, aż nie chciałam wracać do naszego szarego świata. Mogłabym zostać w kinie na 10 godzin, a nie tylko na 3.
Polecam każdemu, nawet przeciwnikom tego typu filmów.
Kinia@ napisała:
Na samym koncu filmu nawet sie troszke wzruszylam (co prawda nie poplynela mi lezka ale emocje wziely gore)

Niestety mam jedno "ale" do samej projekcji: otóż na pół godziny przed końcem filmu, zgasł obraz, pozostał sam dźwięk. Okazało się, że spaliła się żarówka i nie dane nam było zobaczyć zakończenia Smutna. Także nie miałam okazji tak, jak Kinia@ wzruszyć na koniec. Na szczęście zwrócili nam pieniądze, więc dziś się wybierzemy jeszcze raz, tylko do innego kina. Nawet się nie zdenerwowałam tym, ja na takie sytuacje zazwyczaj reaguję śmiechem. Przynajmniej będę miała co opowiadać.
Powrót do góry

Kinia@

PostWysłany: Sro 30-12-2009, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Kolory, fauna i flora jakich nie spodziewałam się zobaczyć, aż nie chciałam wracać do naszego szarego świata.

Kolory byly niesamowite. Usmiechalam sie sama do siebie przez wiekszosc filmu Puszcza oko

Dołączone po 20 minutach 29 sekundach:

Znalazlam zdjecie Neytiri (Zoë Yadira Zaldaña Nazario)

Powrót do góry

mari_cruz

PostWysłany: Sro 30-12-2009, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kolory były przecudne, zgadzam się. Nawet w wersji 2D.
Powrót do góry

irishangel

Zodiak: Koziorożec

PostWysłany: Czw 31-12-2009, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie mój braciszek z Tatą wracają z niego. Zobaczę co powiedzą po powrocie:).

Podpis Czasem ludzie patrzą na mnie jak na głupca- a ja jestem po prostu szczęśliwa!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 01-01-2010, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Powiem szczerze, że był to najlepszy film jaki widziałam do tej pory Puszcza oko.
I mój pierwszy w wersji 3D Bardzo szczęśliwa.
Najbardziej rozbawiło mnie sytuacja, w której zaczęłam się pochylać do przodu i obracać głowę żeby zobaczyć jak jakaś postać wygląda z drugiej strony - efekty 3D po prostu mnie powaliły Uśmiechnięta.

Film rewelacja, aktorzy rewelacja, fabuła rewelacja - zazwyczaj nie lubię takich łzawych zakończeń, ale w "Avatarze" po prostu na nie czekałam Uśmiechnięta.

Chyba jednak idealistka ze mnie - ale film POWALIŁ NA KOLANA.

Pójdę chyba jeszcze raz do kina Puszcza oko.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

mari_cruz

PostWysłany: Pią 01-01-2010, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van, ja też bym poszła jeszcze raz Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: