Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Babeczki brokułowo-jarzynowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Potrawy z warzyw
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 02-03-2013, 18:55    Temat postu: Babeczki brokułowo-jarzynowe Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przepis na 1 fazę diety South Beach - gdyby to kogoś interesowało. Złośliwa

Składniki:
średni brokuł,
cebula,
bakłażan nieduży,
4-6 pieczarki,
pół czerwonej papryki,
pół szklanki sera żółtego - ja użyłam ćwierć szklanki parmezanu,
3 jajka,
sól, pieprz.

Przygotowanie:
Brokuł lekko ugotować i zblenderować, ja zgniotłam ubijaczką do ziemniaków Złośliwa. Cebulę, paprykę, starty na tarce bakłażan (ja drobno pokroiłam) i pieczarki podsmażyć. Wymieszać wszystko razem, doprawić, dodać surowe jajka i ser i dać na około 20-25 min do piekarnika na 180 stopni. Muffinki piekłam w papilotkach, później z łatwością odklejały się od papieru. Wychodzi z tego 6 dużych muffinek - mnie wyszło może z 9, ale brokuł był większy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 02-03-2013, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Piekłaś w samych papilotkach? Podejrzliwa

Bo foremek na mufinki, to ja nie mam. Złośliwa

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 02-03-2013, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie, w papilotkach i w foremkach. Konsystencja podobna jak przy muffinkach więc jeśli je pieczesz w samych papilotkach to chyba powinno wytrzymać?
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 02-03-2013, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita jak chcesz to przyjdź - pożyczę Ci silikonowe.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 05-03-2013, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

smaluszek napisała:
Jowita jak chcesz to przyjdź - pożyczę Ci silikonowe.

Była okazja, to sobie kupiłam - oldschoolowe. Puszcza oko

Mufinki bardzo mi smakowały. Dopiero w trakcie jedzenia skojarzyłam, że ja robię w ten sposób farsze do tart, czyli podsmażane coś tam, zmieszane z jajkami i serem.

Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Wto 05-03-2013, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:

Mufinki bardzo mi smakowały. Dopiero w trakcie jedzenia skojarzyłam, że ja robię w ten sposób farsze do tart, czyli podsmażane coś tam, zmieszane z jajkami i serem.

Ja tez o tym myslalam!! Podobny farsz robie do pierogow. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 05-03-2013, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Ja tez o tym myslalam!! Podobny farsz robie do pierogow. Puszcza oko

No to teraz, jak będziemy robiły pierogi albo tartę i zostanie nam trochę farszu, to upieczemy babeczki. Śmiejąca się

Teraz sobie przeglądam przepisy na inne wytrawne mufinki, żeby nowo zakupiona forma się nie kurzyła. Puszcza oko

Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 14-03-2013, 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Poszłam wczoraj na łatwiznę i zamiast babeczek zrobiłam ciasto. Złośliwa Wlałam wszystko do wąskiej foremki i wyszło super. Uśmiechnięta
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 14-03-2013, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Scoto a masz parmezan light ? Podejrzliwa .

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 14-03-2013, 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

smaluszek napisała:
Scoto a masz parmezan light ? Podejrzliwa .

Nie, zwykły. Nie daję go dużo więc bez przesady. Puszcza oko Poza tym dla mnie te wszystkie lighty są gorsze od zwykłych produktów. Może i mają mniej tłuszczu, ale i mniej innych składników odżywczych a za to więcej chemii.
SB to i tak głównie warzywa, chude mięso, ryby i nabiał - z czego ja tylko używam jogurtu naturalnego, jajek, serka wiejskiego i parmezanu - ilości są małe więc wątpię, żeby mi to nie wiadomo co złego zrobiło. Puszcza oko
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 14-03-2013, 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Spoko, mam podobne zdanie do Ciebie, tak Cię tylko podpuściłam Złośliwa.
Ja na razie nie używam nabiału - poza jajkami i mlekiem do kawy.

S. King
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pią 29-03-2013, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zrobilam z brokulami i kalafiorem. Jako babeczki i jako jednosc zapiekana w foremce. Kazda wersja jest przepyszna!!
A, do tych w foremce nie dodawalam sera tylko ekstra jajko.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Potrawy z warzyw Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: