Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Badania hormonalne - w którym dniu cyklu?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 07-01-2011, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Maja mi też się wydaję, że nie powinnaś mieć żadnych problemów. Bardzo uśmiechnięta Jeśli masz cykle książkowe, nie robiłabym też żadnych dodatkowych badań, przynajmniej na razie, bo na pewno wszystko jest ok i po co się dodatkowo stresować. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pią 07-01-2011, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia moje cykle tez sa ksiazkowe, co do godziny nawet, lacznie z comiesieczna owulacja a jednak. Skonsternowana

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 07-01-2011, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Edzia moje cykle tez sa ksiazkowe, co do godziny nawet, lacznie z comiesieczna owulacja a jednak. Skonsternowana

U mnie jest tak samo. Chodź postanowiłam o tym nie myśleć co ma być to będzie. Za 5 dni powinnam dostać okres... mam dziwne skurcze, ale nie takie jak zawsze, więc się okrze.

Bo trochę zaczyna mnie przerażać to nazewnictwo.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 07-01-2011, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Maja chodziło raczej o to, że nie każdy kto ma idealne, książkowe cykle i owulacje, może zajść w ciąże...
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 07-01-2011, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Maja_82 napisała:

Bo trochę zaczyna mnie przerażać to nazewnictwo.

Jak masz pytania to pytaj, zakladaj watki, pomozemy. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 07-01-2011, 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zgadza się. Wyczytałam gdzieś nawet ostatnio, że nawet przy ksiażkowych cyklach i przy trafieniu ze współżyciem idealnie w dzień owulacji, szanse na zajście w ciążę wynoszą 40%. Skonsternowana

Chodziło mi raczej o to, że od strony badań, jeśli ktoś ma jakiekolwiek zaburzenia hormonalne, to musi mieć jakieś chociażby minimalne objawy, że coś jest nie w porządku. Często są one mylone z czymś innym np. przy niedoczynności tarczycy, ale zawsze coś tam jest nie tak. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Maja mnie też przeraża nazewnictwo. Złośliwa Dopiero teraz zaczynam bardziej zagłębiać się w temat, nigdy wcześniej się tymi sprawami nie interesowałam.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 08-01-2011, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia ja też o tym czytałam, przerażające to 40%. Puszcza oko
Ja zmusiłam się, zeby przysiąść i pouczyć się troche o swoim ciele i jestem bardzo zadowolona. Uśmiechnięta
Napewno mi się ta wiedza przyda.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 08-01-2011, 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja dopiero teraz zaczęłam się uczyć. Puszcza oko
Wyczytałam też ostatnio, że starając się w odpowiednich dniach cyklu, można zwiększyć szansę na określoną płeć dziecka. Nie wiem na ile to prawda, ale w przypadku Maksa to by się zgadzało, bo to były właśnie 14,16,18 i 20 dc. Puszcza oko czyli przy moich wtedy 28 cyklach sam środek i druga połowa cyklu, a to podobno = chłopak. Śmiejąca się

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 08-01-2011, 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też gdzieś to widziałam, ale nie aż takie dokładnie informacje jak Ty. Podejrzliwa
Gdzieś to wypatrzyła? Uśmiechnięta
Ja też dopiero teraz zaczełam się uczyć. Obserwuję i zapisuje od 10 dni. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 08-01-2011, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gizmowa ogólnie dużo jest w necie na ten temat. Chłopak to dzień owulacji i po, dziewczynka to 2-3 dni przed. Puszcza oko

Mam też taką tabelkę, gdzie wpisuje się ostatni dzień miesiączki, długość cyklu i wylicza, kiedy jest większe prawdopodobieństwo poczęcia dziewczynki, a kiedy chłopca. Puszcza oko

Podpis Złośliwa

Ostatnio zmieniony przez Edzia dnia Sob 08-01-2011, 0:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 08-01-2011, 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z piekiełka czesto korzystałam, faktycznie pokazuje prawdopodobną płeć. Puszcza oko
W internecie widziałam tylko tabelki gdzie szukałaś swojego wieku i miesiąca poczęcia, tam niby pisało czy K czy M. Puszcza oko
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 08-01-2011, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A te tabelki, to raz mi się sprawdzały, a raz nie, ale one raczej nie mają żadnego medycznego uzasadnienia. Traktowałam je trochę z przymrużeniem oka. Puszcza oko

Dołączone po 4 minutach 44 sekundach:

Pozwolę sobie skopiować ze stronki, którą podała mi Zuzka odpowiedź na moje pytanie, bo może komuś się przyda. Puszcza oko

1-3 dzien cyklu: LH, FSH, Estradiol, Testosteron
12-14 dzień cyklu (opcjonalnie): LH, Estradiol. jesli masz możliwosc, to USG dopochwowe.
20-22 dzień cyklu: Progesteron, Prolaktyna

i zamykam wątek. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

anusiak8989

Zodiak: Lew

PostWysłany: Nie 10-04-2011, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W niektórych laboratoriach podają kilka norm hormonu, podział opiera się właśnie na dc, także myślę, że to większego znaczenia nie ma. Uśmiechnięta A co do poczęcia to myślę, ze wcale nie jest to takie łatwe. Cykle mam książkowe i parę razy zaszaleliśmy, robiłam testy będąc prawie pewna,że następna miesiączka nastąpi za kilka dobrych miesięcy a tu zonk... Organizm potrafi płatać figle
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: