Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bagaż podręczny w samolocie
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 02-07-2009, 12:59    Temat postu: Bagaż podręczny w samolocie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny pierwszy raz odkąd mieszkam w UK, polecę bez bagażu nadawanego. Zawsze wszelkiego typu: kosmetyki, biżuterię, ładowarki itp. rzeczy pakowałam do nadawanego. Teraz muszę się jakoś zabrać w podręczny.
Stąd moje pytanie do was: Czego nie można mieć w bagażu podręcznym i w co pakujecie kosmetyki?
Dziękuję wam za wszelkie odpowiedzi.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 02-07-2009, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko można mieć 10-15 kg w zależności od operatora Złośliwa. No i chyba 115 cm w obwodzie - wszystkich wymiarach-też chyba zależne od przewoźnika.
Kosmetyki tylko do 100ml, więc ja zawsze sobie przelewam te o większych pojemnościach do pojemniczków takich aptecznych co się kupuje jako próbki na mocz chyba Puszcza oko. One mają akurat po 100ml więc nie napełniam do końca. To łatwiejszy sposób.
Do tego raczej bez ostrych narzedzi.
Można mieć suszarki, prostownice, paski do spodni, biżuterię..w sumie wszystko co nie ostre i nie płynne w dużych ilościach Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 02-07-2009, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Landrynko wymiary i kilogramy wiem, ale dziekuje. Zawsze woże w podrecznym tylko ciuchy, ale teraz nie było potrzeby kupować nadawanego więc muszę wszystko upchać do podręcznego i zastanawiałam się co można wziąć.

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 02-07-2009, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi nigdy w żadnych liniach nikt nie ważył i nie mierzył podręcznego. Zszokowana Z UK wiozłam w podręcznym 30 kg. Śmiejąca się
A nie można mieć na pewno dużych płynów, tak jak napisała landrynka, chociaż zauważyłam, że jak się zgłosi taki płyn każą wyrzucić, jak nie, to spokojnie przechodzi. Przewraca oczami no i rzeczy ostrych, typu penseta czy pilnik do paznokci. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 02-07-2009, 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia ja lecę Ryanairem i oni mają ostatnio fioła na punkcie mierzenia podręcznego. Wkłada się torbę w taki stojak i musi sie zmieścić. Pozatym to laptop i torebka na odprawie musi być włożona do podręcznego. Przewraca oczami

Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 02-07-2009, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O to dziwnie Oczko. JA zawsze latam Wizz Air lub Lotem i tam torebka, parasolka, aparat i laptop może być pod ręką, a podręczny to oddzielna torba. Zresztą tam można mieć podręcznego i 2 torby oby było łącznie 15 kg.
Najważniejsze to małe ilości płynów i brak ostrych przyrządów, reszta przejdzie raczej Uśmiechnięta.
A i chyba nie można mieć niczego pod ciśnieniem, więc antyperspiranty i dezodoranty może odpadają. Ja przewoziłam ale malutki 50 ml, to można było.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 02-07-2009, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Landrynko od pewnego czasu w Ryanairze tak jest. Wcześniej też tak nie było. A Wizzair już nie lata do mojego miasta, więc jestem zdana tylko na Ryanaira. Uśmiechnięta

Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 03-07-2009, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko najlepiej doczytać na stronie linii.
Na pewno wszystkie mają obostrzenia co do przewożenia płynów - butelki nie mogą być większe niż 100 ml i zazwyczaj muszą być zapakowane w osobną torbę foliową, zamykaną "żyłką". No i standardowo - żadnych ostrych przedmiotów.

Ja sobie nie wyobrażam przelewania kosmetyków do 100 ml pojemników Zszokowana. Już chyba wolałabym zapłacić za bagaż nadawany i spokojnie się pakowac niż kombinować.

Dołączone po 50 sekundach:

Edzia napisała:
Mi nigdy w żadnych liniach nikt nie ważył i nie mierzył podręcznego. Zszokowana Z UK wiozłam w podręcznym 30 kg. Śmiejąca się

Edzia mi za to zawsze ważą - nigdy nie zdarzyło się za to, żeby ktoś dokonywał innych pomiarów.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 03-07-2009, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi też zawsze ważą tylko bagaż podręczny, ale nie w Polsce, dopiero jak wracam z Niemiec. Tam to bardziej dobitnie sprawdzają wszystko.

A te pojemniczki 100 ml rzeczywiście mają być w 1 przezroczystej torebce zawiązanej lub z zyłką.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 03-07-2009, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

I u mnie w Glasgow bardziej się czepiają niż we Wrocku. Przewraca oczami

Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 03-07-2009, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Za to na polskich lotniskach chyba najbardziej lustrują dokumenty Przewraca oczami.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 03-07-2009, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Masz rację Smaluszku, u Nas dokładniej sprawdzają jednak papierki niż bagaz.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 04-07-2009, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeszcze co do płynów, to jeśli się powie, że to dla dziecka, to się nie czepiają. Wnosiłam w podręcznym wodę półtoralitrową, zrobione mleko 250 ml i zupki po 180 ml. Uśmiechnięta

Pewnie dużo zależy też od samego lotniska i od tego na kogo się trafi przy odprawie. Puszcza oko
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 04-07-2009, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edziu właśnie to też zależy od celnika.
Kiedyś spotkałam takiego, który nie kazał mi wyrzucać balsamu do ciała do kosza, mimo, ze miał większą pojemność, a inny celnik powiedział, że powinnam wyrzucić. Tamten chyba poleciał na ładny uśmiech Puszcza oko.

A jak dla dziecka to wydaje mi się, że są tacy, którzy pozwolą przewieźć, bo jednak traktują to trochę ulgowo Puszcza oko.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 04-07-2009, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

We Wrocławiu jeszcze nic nie wyrzuciłam co było dla dziecka, a w Glasgow nawet zabrali mi jogurt dla Oli. Smutna
Najśmieszjniejsze to było to, że siostra była u innego celnika w tym samym czasie i ją przepuścił z jogurtem dla jej dziecka.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: