Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bajki
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Malinka7

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Czw 07-07-2016, 9:45    Temat postu: Bajki Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oglądacie z dziećmi? Albo i bez? Puszcza oko Mam wrażenie, że w te wakacje wyjątkowo dużo kontynuacji bajek, które "zna każdy".
Alicja po drugiej stronie lustra, Gdzie jest Dory, Epoka Lodowcowa etc.
Ja często chodzę z bratanicą do kina i dowiedziałam się na tym forum o ciekawej akcji wakacyjnej dla dzieci, także pytam czy planujecie się wybrać na którąś z bajek, bo może podrzucę komuś dobrą wiadomość. Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Magda___Lena

Zodiak: Skorpion

PostWysłany: Czw 07-07-2016, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja już gdzieś pisałam o tym, że ja z mężem i dzieciakami często chodzimy do kina, bo mamy z różnych stron a to bilety, a to vouchery, tak więc korzystamy. Na "Dory" byłam i nawet się ubawiłam, podobało mi się. "Zwierzogród" też bardzo mi się podobał. Wcześniej "Dobry Dinozaur". Teraz myślę o tym by pójść na "BFG". Na "Epokę" się nie wybieram, bo o ile jedynka była fajna, o tyle reszta to jakoś mnie nie pociągała. W domu też robimy sobie takie prywatne seanse, np ostatnio "Króla lwa". Spotkałam się jednak z opinią, gdy ktoś krytykował te bajkę, bo się zastanawiał jak ma dziecku wytłumaczyć, że "tata był i nagle taty nie ma". Prywatnie uważam, że śmierć, miłość, dobro, zło, przemoc, one towarzyszą nam w życiu, nawet takim małym dzieciom, bo przecież nawet w piaskownicy się spotyka z sypaniem po oczach piaskiem, więc nie ma co dziecku na siłę tworzyć z życia różowej, cukrowej waty i roztaczać takiego klosza, gdzie zło ma za zadanie nie docierać, bo to dziecko też kiedyś dorośnie i będzie musiało sobie wżyciu poradzić, więc nie jestem nastawiona na nie, tylko dlatego, że w bajce coś wzrusza, smuci czy złości. Nie da się wychować dzieci jedynie na Teletubisiach, bo realne życie to nie jest teletubisiowa kraina, gdzie każdy się tuli. Bajki też poniekąd więc uczą, pokazują wiele rzeczy, a z takim maluchem fajnie przy bajce pogadać i tłumaczyć, podpytywać (pamiętam jak moi byli mali i fajnie się ich tak zagadywało, zmuszało też tym do myślenia, np moja córka gdy pierwszy raz oglądała "Króla Lwa", to powiedziała, że Simba powinien wrócić i walczyć o swój dom, bo to jego dom i obcych co się tak żądzą jakby byli u siebie, jak Skaza to powinno się od razu wywalać).
Powrót do góry

SpringFlower

PostWysłany: Nie 10-07-2016, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My się planujemy teraz wybrać na Bardzo Fajnego Giganta- wszędzie go teraz reklamują.... A co to za akcja?
Powrót do góry

amelove

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 21-07-2016, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

SpringFlower napisała:
My się planujemy teraz wybrać na Bardzo Fajnego Giganta- wszędzie go teraz reklamują.... A co to za akcja?

Ja o tej akcji dowiedziałam się przypadkiem jak poszłam z córką na Gdzie jest dory to dostałyśmy taki paszport filmowy i teraz gdy idziemy ma jeden z filmów, które znajdują się w Paszporcie otrzymujemy nagrodę Uśmiechnięta

Magda_lena zgadzam się z toba w 100 % bajki mają nie tylko bawić ale i uczyć a bajki disneya robią to bardzo dobrze
Powrót do góry

Malinka7

PostWysłany: Pon 25-07-2016, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

amelove, uprzedziłaś mnie! Bardzo szczęśliwa dokładnie chodzi o tą akcję Cinema City. Bardzo fajna jest, dlatego warto wspomnieć. My idziemy na Epokę Lodowcową. Puszcza oko
Powrót do góry

amelove

PostWysłany: Czw 28-07-2016, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My idziemy z córką na epoke w niedziele Uśmiechnięta mamy duże oczekiwania wobec tej bajki bo poprzednie czesci bardzo nam sie podobaly wiec zobaczymy Uśmiechnięta ale przynajmniej bedzie kolejna naklejka do paszportu, jeszcze 1 i bedziemy mogli wymienic na głowna niespodzianke Uśmiechnięta
Powrót do góry

Malinka7

PostWysłany: Pią 29-07-2016, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My tak samo z sentymentu do poprzednich części. Niedługo się przekonamy jakie wrażenia zostaną po tej. Puszcza oko
Powrót do góry

SpringFlower

PostWysłany: Pią 29-07-2016, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My już też się wybrałyśmy, zgarnęłyśmy paszport i kosimy naklejki... Byłyśmy na Szajbusie i pingwinach i muszę przyznać, że było całkiem w porządku. Dosyć mądra, spokojna i nie do końca sztampowa opowieść o tym, że dla każdego jest miejsce na tym świecie Uśmiechnięta Nam się podobało. W przyszłym tygodniu zaliczymy Epokę, mam szczerą nadzieję, że jest śmieszna i na poziomie- mama też potrzebuje rozrywki Uśmiechnięta
Powrót do góry

Malinka7

PostWysłany: Sob 30-07-2016, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

I jak wrażenia po Epoce dziewczęta? Nam się bardzo podobało. Uśmiechnięta Chociaż nic nie przebije pierwszej części.
Powrót do góry

amelove

PostWysłany: Nie 31-07-2016, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pierwsza część była the best, ta troszkę gorsza ale i tak wyszłam z kina z uśmiechem na twarzy, podobnie jak moja córka zwłaszcza że wymieniła sobie ta nagrode Uśmiechnięta
Powrót do góry

Malinka7

PostWysłany: Pon 01-08-2016, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O! I co dostałyście? Zaskoczona
Powrót do góry

amelove

PostWysłany: Pon 01-08-2016, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kucyka Pony więc była przeszczęśliwa, dla chłopców są oczywiście jakieś inne zabawki ;p
Powrót do góry

spinka

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 11-08-2016, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A w jakim wieku macie dzieci?? Moja pięciolatka bała się wejść do kina, ledwo udało mi się ją przekonać, a trzylatka przetrzymała reklamy a bajkę przespała. Widać na moje córki to jeszcze za wcześnie na kino. Póki co włączam im Da Vinci Learning, mają świetne propozycje dla dzieciaczków w tym wieku, więc jestem zadowolona, ale kino od czas do czas też bym odwiedziła, ale chyba dopiero za rok zrobimy następne podejście.

Podpis to tylko ja
Powrót do góry

Natala

PostWysłany: Nie 21-08-2016, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie znam tego Da Vinci. To gdzieś w internecie? Na jaki dokładniej to wiek? Moja córka jest trochę starsza, ale strasznie szybko się nudzi i teraz już ta sama bajka czy program więcej, niż dwa razy nie przejdzie. Puszcza oko
Powrót do góry

spinka

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 28-08-2016, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie, normalnie w telewizji Uśmiechnięta To taki kanał telewizyjny rodzinny. Masz programy dla najmłodszych, mniej lub bardziej ciekawskich starszaków, dla młodzieży i dla dorosłych. Takie typowe kino familijne. Bajki są różne, bo i opowiadające jakąś historię i odpowiadające na jakieś ważne życiowe zagadnienie (jak na przykład, czemu nie wkładać rąk do buzi Złośliwa) Bardzo fajne propozycje. Od siebie polecam.

Podpis to tylko ja
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: