Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Balkony i tarasy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 16-04-2010, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Flo bratki są fajne i łatwe w hodowli. Puszcza oko
Moja rada, kiedy pojedynczy kwiatek bratka przekwitnie, ułam mu główkę żeby kwiat miął siłę znowu zakwitnąć. Bo jeśli tego nie zrobisz z takiego "przekwitniętego" kwiatka zrobi się "główka" z nasionkami i bratek będzie miał mniej siły na kwitnienie i wypuszczanie nowych kwiatków. Puszcza oko

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Basieńka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sro 12-05-2010, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Juz drugie lato mieszkam w Szkocji i postanowiłam ze w tym roku rozweselę troszkę mój mały balkonik Uśmiechnięta Zasadziłam kwiaty z nasion i postawiłam doniczki na parapetach okien. Zrobiła się ładna pogoda wiec wystawiłam je na balkon. Ale w Szkocji często wieje wiatr i wygina kwiatki we wszystkie strony przez co wyglądają coraz gorzej. Czy ktoś może mi doradzić co mam robić? Moze ktoś, kto mieszka w Szkocji sadzi kwiatki na balkonie i doradzi?

Podpis 09.08.2008 inlove
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 12-05-2010, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie chyba jednak nie bedzie ogrodka na balkonie bo ciagle jeszcze sam balkon nie jest gotowy.
A moze znacie jakies roslinki, ktore sadzi sie pozniej lub ktore dluzej kwitna? Bo jesli cos zaczne to dopiero w okolicach konca czerwca. Smutna

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

falbanka

Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 13-05-2010, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W rodzinnym domu nie miałam balkonu, więc nie mam żadnego doświadczenia w hodowli roślinek. A teraz w nowym mieszkanku chciałabym zasadzić jakieś kwiatki, żeby bardziej zielono było, bo za oknem ruchliwa ulica, przystanek tramwajowy i tesco Złośliwa.
Poradźcie proszę od jakich roślin zacząć, żeby się na wstępie nie zrazić, gdzie kupować i jak się do tego zabrać...
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Nie 16-05-2010, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Petunie sa bardzo fajne na balkon,dlugo kwitna i wgole masa kolorow.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 16-05-2010, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aikaterina, Falbanka, wszystko zależy od tego jakie macie balkony, czy słoneczny czy bardziej zacieniony.
Niektóre rośliny są wytrzymałe i na słońcu jest im dobrze, inne przeżyją tylko w miejscach zacienionych.
Tak jak Suzi mówi, petunie są fajne ale tylko tam gdzie słońca jest stosunkowo mało. Puszcza oko
Petunie, surfinie, begonie, to kwiaty które lubią mniejsze ilości słońca.
Pelargonie już są bardziej wytrzymałe i lepiej zniosą nasłonecznienie. Uśmiechnięta

Falbanka kwiaty możesz kupić u ogrodnika (tam chyba najlepiej dopasują rośliny odpowiednie dla Ciebie) na rynku czy też w markecie. Puszcza oko Staraj się tylko wybierać silne i zdrowe roślinki.

Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Pon 17-05-2010, 6:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z moich dywanikow cos slabo wychodza kwiatki,ciekawe dlaczego. Przewraca oczami
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 17-05-2010, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:
Aikaterina, Falbanka, wszystko zależy od tego jakie macie balkony, czy słoneczny czy bardziej zacieniony.
Niektóre rośliny są wytrzymałe i na słońcu jest im dobrze, inne przeżyją tylko w miejscach zacienionych.
Tak jak Suzi mówi, petunie są fajne ale tylko tam gdzie słońca jest stosunkowo mało. Puszcza oko
Petunie, surfinie, begonie, to kwiaty które lubią mniejsze ilości słońca.

Dzieki Ula, u mnie wlasnie jest wiecej cienia niz slonca bo balkon ma murek. Jest od zachodu, wiec slonce jesli sie dostanie to juz slabsze, a poza tym ten murek niemal wszystko blokuje.
A polecisz mi cos z zielonych roslinek, takich, ktore nie kwitna?
No i czy tak zupelnie w cieniu to cokolwiek da rade?

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 17-05-2010, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aikaterina a chodzi Ci o coś w rodzaju pnączy, czy może o jakieś małe krzaczki?
Bo jeśli o coś na przysłonienie ściany, to polecam bluszcz, który jest zielony i latem i zimą, więc ładnie wygląd na wszelkiego rodzaju murkach czy ściankach.
A jeśli chodzi o jakieś zielone roślinki, to może jakaś mała azalja lub rododendron. Kwitną raz w roku, (azalki chyba nawet dwa) a resztę roku są zielone. Strasznie lubię te roślinki.
Albo można też w donicy uformować jakąś ozdobą kulę z bukszpanu. Uśmiechnięta Chociaż ja bym na bukszpan się nie zdecydowała, bo moim zdaniem jest mało ozdobny. (no ale też mało wymagający - lubi jak się go tnie od czasu do czasu, ale nie trzeba go jakoś specjalnie często podlewać).

A wracając do kwiatów, to jeśli masz balkon od zachodniej strony polecam Fuksję. Bardzo uśmiechnięta Ślicznie kwitnie i będzie świetnie prezentować się na balkonie.

Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 17-05-2010, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jej, Ulcia, dzieki! Jestes widze specjalistka w temacie. Bardzo szczęśliwa
Bukszpan bym chciala wlasnie dlatego, ze nie jest wymagajacy, a ze mnie taki ogrodnik jak... Lepiej nie konczyc. Puszcza oko
Niedlugo bede w Höffnerze to popatrze co maja, moze nawet cos rusze.
No i musze zapolowac na fajne oslonki na doniczki. Uśmiechnięta

A, jeszcze takie pytanie - jak zadbac o rododendron zima? Moja rodzina miala go na dzialce i zimy nie przetrwal...

Powrót do góry

falbanka

PostWysłany: Pon 17-05-2010, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wielkie dzięki za pomoc, zacznę coś tworzyć w wolnej chwili, a potem pochwalę się efektami, choć zapewne będę miała w trakcie mnóstwo pytań, także pozostajemy w kontakcie Uśmiechnięta.
Aha, balkon mam na południowy wschód także dość słonecznie Uśmiechnięta.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 18-05-2010, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aikaterina napisała:
Jej, Ulcia, dzieki! Jestes widze specjalistka w temacie. Bardzo szczęśliwa

A, jeszcze takie pytanie - jak zadbac o rododendron zima? Moja rodzina miala go na dzialce i zimy nie przetrwal...

Oj do specjalistki to mi daleko. Dopiero się uczę co i jak robi się z roślinkami. Uśmiechnięta

Co do rododendronów, to on powinien spokojnie przezimować. Mam u siebie w ogrodzie kilka dużych rododendronów i wszystkie pięknie zimują, bez żadnych okryć.
Trzeba jedynie pamiętać żeby zimą, po ustaniu dużych mrozów (o ile nie będzie śniegu, który stopnieje i podleje roślinkę) bardzo obficie podlać rododendron, bo jeśli tego nie zrobimy to może być mu ciężko odzyskać siły po mroźnej zimie. Puszcza oko

Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 18-05-2010, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:
Oj do specjalistki to mi daleko. Dopiero się uczę co i jak robi się z roślinkami. Uśmiechnięta

Co do rododendronów, to on powinien spokojnie przezimować. Mam u siebie w ogrodzie kilka dużych rododendronów i wszystkie pięknie zimują, bez żadnych okryć.
Trzeba jedynie pamiętać żeby zimą, po ustaniu dużych mrozów (o ile nie będzie śniegu, który stopnieje i podleje roślinkę) bardzo obficie podlać rododendron, bo jeśli tego nie zrobimy to może być mu ciężko odzyskać siły po mroźnej zimie. Puszcza oko

Dziękuje Jestes wielka. Bardzo szczęśliwa
Moze i sie uczysz, ale wiedze masz duza, bardzo jestem wdzieczna za wszystkie podpowiedzi. Jak bede miala watpliwosci moge pytac?

Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 19-05-2010, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aikaterina jak tylko będę umiała pomóc to z chęcią. Puszcza oko

Wracając do naszych tarasów i balkonów, to ja w tym roku na tarasie będę miła tylko Passiflorę i Bugenwillę. Niestety Sudenvilla, która była na tarasie w tamtym roku nie przetrwała zimy, bo zapomniałam ją podlewać. Przewraca oczami
Na ganku natomiast będą wisiały dwie surfinie z tamtego roku. Pięknie przezimowały w szklarni i już obficie kwitną. Uśmiechnięta

Powrót do góry

flo
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Byk

PostWysłany: Czw 08-07-2010, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przede wszystkim dziękuję za poradę odnośnie bratków.
W kwietniu kupiłam sobie miniaturki i pięknie się rozrosły, szkoda że nie zdążyłam zrobić zdjęcia.
Jeszcze sobie rosną ale zaczynają mi je żreć mszyce Wściekła .
Muszę pomyśleć nad innymi kwiatami na okno w niezbyt nasłonecznionym miejscu, najlepiej takimi które wytrzymają do jesieni.
Jakieś sugestie?

Podpis Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 10 z 13

Skocz do: