Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bardzo krótkie miesiączki
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sensitive1988

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Nie 24-04-2011, 10:33    Temat postu: Bardzo krótkie miesiączki Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam pewien problem. Okres zawsze u mnie trwał 7 dni, potem skrócił się do 5 dni, ale nie stanowiło to dla mnie żadnego problemu bo wiadomo, że te ostatnie dni są już bardzo skąpe i mogą się skrócić (to było pewnie z 2 lata temu). Teraz mam już 3cią miesiączkę, która trwa 3-4 dni. Nie mam pojęcia o co chodzi, wyniki mam dobre, cytologie regularnie robię (za 2 miesiące powinna być zrobiona następna). Teraz czekam na wizytę, ale może któraś z was też tak miała? Nie ukrywam, że trochę się martwię.

Podpis "Czasem z dnia na dzień zmienia się wszystko..."

Stronger than yesterday...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 24-04-2011, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sensi ja kiedyś też miałam dłuższe miesiączki, teraz mam krótkie, 4 dni max, ten czwarty dzień to już bardzo słabiutkie krwawienie. Z tym że ja biorę tabletki.
Znalazłam to na wikipedii:
Cytat:
Miesiączka trwa zwykle od 3 do 5 dni, choć krwawienia trwające od 2 do 7 dni są uważane za normalne.

Być może Twój organizm powoli normuje się i krwawienia będą teraz krótsze, jakby nie było to powód do zadowolenia. Puszcza oko

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 24-04-2011, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też miałam takie długie miesiączki, a teraz odkąd biore tabletki, to krwawienie trwa ok. 3 dni (+/- 1 dzień).
Skonsultuj się na wszelki wypadek z lekarzem, ale moim zdaniem skoro wyniki masz dobre to wszystko jest ok. Uśmiechnięta

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 24-04-2011, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sensi Również tak miałam i mam. Na początku kiedy nie brałam tabletek mój okres trwał ok 7 dni, potem początki tabletek też ok 7 dni , no a teraz 3-4 dni maksymalnie. Moja lekarka mówi, że to normalne. Wszystkie wyniki również mam ok.
Wydaje mi się, że nie masz się czym martwić.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

sensitive1988

PostWysłany: Nie 24-04-2011, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No tylko, że ja nie biorę tabletek. A wyniki robiłam zanim zaczęły się moje dolegliwości. No, ale zobaczymy jeszcze co lekarz powie Puszcza oko .

Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 24-04-2011, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiele moich znajomych kiedyś miało dłuższe miesiączki, a teraz mają np. po 2 dni. Moim zdaniem nie masz się czym stresować. Puszcza oko
Powrót do góry

sensitive1988

PostWysłany: Pon 25-04-2011, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ech no pewnie nie ma się czym stresować, ale ja już jestem przewrażliwiona Puszcza oko .

Powrót do góry

Margoth

Zodiak chiński: Kot
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 01-05-2011, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sensi ja to bym chciała, żeby moje Małpa trwały 3-4 dni. Wiem , że czasem z wiekiem długośc cylku się zmienia.

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

sensitive1988

PostWysłany: Nie 01-05-2011, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No tak, ale mnie martwi, że to tak nagle przyszło. Ale zobaczymy Puszcza oko . Mnie to cieszy, że krócej się męczę.

Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Nie 01-05-2011, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Margoth napisała:
[ Wiem , że czasem z wiekiem długośc cylku się zmienia.

A skad taka nowosc? Moje sa dokladnie takie same juz jakies 20 lat. Podejrzliwa

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

sensitive1988

PostWysłany: Wto 28-06-2011, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z miesiąc temu byłam u ginekologa (z polecania bo okazało się, że mój miał jakiś wypadek i nie wiadomo kiedy gabinet otworzy Smutna ) i w zasadzie od razu zaproponował mi tabletki antykoncepcyjne novynette. Określił to, że będę miała 2 w 1 - uregulowany cykl i porządne zabezpieczenie.
Powiem szczerze, że nigdy nie myślałam nad tą formą antykoncepcji bo 5 lat temu miałam usuwany jajnik i boję się wszelkich rozwiązań hormonalnych.
Wiem, że nie jesteście lekarzami, ale co o tym myślicie? Bo ja mam strasznie mieszane uczucia, ale może jestem przewrażliwiona.

Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 28-06-2011, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sensi na uregulowanie miesiaczki chyba nic innego nie da sie zrobic niz hormony. Smutna

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

sensitive1988

PostWysłany: Wto 28-06-2011, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka no niestety wiem, tylko mnie zastanawia czy czasem nie poszedł na łatwiznę. Bo jednak w moim przypadku jest to chyba tak średnio wskazane, tym bardziej, że nawet mi badań (oprócz usg) nie zrobił.

Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 28-06-2011, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sensi jeśli masz wątpliwości może wybierz się na wizytę do innego lekarza? Popytaj wśród koleżanek i znajomych czy nie mają kogoś godnego polecenia i idź. Oczywiście nie mów, że idziesz po drugą opinię, tylko przedstaw problem. Uśmiechnięta
Ja bym na Twoim miejscu tak zrobiła. Szczególnie, że nie chcesz brać tabletek...

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 28-06-2011, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sensitive1988 napisała:
Zuzka no niestety wiem, tylko mnie zastanawia czy czasem nie poszedł na łatwiznę. Bo jednak w moim przypadku jest to chyba tak średnio wskazane, tym bardziej, że nawet mi badań (oprócz usg) nie zrobił.

Tylko usg? No to super. Diablica lub Bardzo wściekła
Idz to kogos innego, niech Ci zbadaja wszystkie hormony, lacznie z tarczyca.
Mimo, ze kolo byl z polecenia to jak dla mnie troche olal sprawe, idz nawet panstwowo, po to zeby porobic badania, musza dac Ci skierowanie.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: