Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Beagle
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Namiastka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 11-03-2011, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też mam bigielka od 6 miesięcy. Puszcza oko
Moja psinka niestety też miewa gorsze dni, potrafi zrobić siusiu i kupkę w domu. Często wytrzymuje przez noc, czasem jednak nie daje rady. Gdy zostawimy przypadkiem otwarte drzwi od łazienki, potrafi zrobić istny bałagan. Odnośnie jedzenia, faktycznie może jeść i jeść, najważniejsze, to nie dać się zwariować i po prostu nie dawać nie wiadomo ile. 3 posiłki dziennie wystarczą.
Jeżeli chodzi o posłuszeństwo na spacerach, jeśli biega sama, niestety do domu wraca dopiero, kiedy uzna, że już czas hihi. Nie reaguje na wołanie. Jeżeli idę z nią, to wraca posłusznie ze mną czy to na smyczy czy to na luzie. Jak ją puszczę ze smyczy, to hasa niemiłosiernie, ale przybiega do mnie co jakiś czas, reaguje na wołanie wtedy.
Nauczyłam ją reagować na siad. Niestety z ciekawości skacze na blaty, stół, ale oduczam ją. Gorzej jak czuje jakieś jedzonko. Puszcza oko
Mimo, iż ma swoje za uszami, nie pozwoliłabym na to, by poszła do kogoś innego.
Bigle to kochane istotki, mordka aniołka, dusza szatana. Złośliwa

Podpis * 04.04.2006 - Puszcza oko
* 11.02.2011 - Uśmiechnięta
* 16.08.2011 - Serduszko Serduszko
* 04.05.2012 - Serduszko Serduszko Serduszko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Margoth

Zodiak: Byk
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 08-06-2011, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja siostra bardzo chce mieć pieska, ale na to mamy jeszcze rok( obiecałam, że go dostanie jak skończy pierwszą klasę). Zastanawiam sie nad ta rasą poradzcie mi czy nadaje się on dla dzieci i czy nie wymaga zbytniej pielęgnacji. Od razu mówię, że rodzice mają domek z ogródkiem i piesek będzie miał gdzie biegać.

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 08-06-2011, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Margoth pielęgnacja nie jest czasochłonna w przypadku tej rasy. Czesanie kilka razy w tygodniu powinno wystarczyć. O chorobach charakterystycznych dla tej rasy też nie słyszałam, więc kolejny problem odpada. Puszcza oko
Z tego co wiem beagle są jak najbardziej dla dzieci. Ruchliwe, energiczne i lubią się bawić. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

yakamoz

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Sro 08-06-2011, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Polecam przejrzenie forów internetowych tej rasy. Najwięcej na ich temat mogą powiedzieć ich właściciele. Uśmiechnięta

Podpis Żal, że się za mało kochało, że się myślało o sobie ...
Choćby się łzy wypłakało, to teraz wszystko za mało ...
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Pią 02-09-2011, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No to wracam do tematu.
Szczególnie liczę na pomoc osób które znają różne sztuczki na uparte psy.

Słowo wstępu. Beagiel juz się na dobre zadomowił.
Pisałam o tym, że czasem skakała do stołu i żebrała o jedzenie...
Problem się pogłębił. Otóż właścicielka nauczyła ją że jak wsypuje karmę do miski pies ma siedzieć spokojnie i czekać - tak też robi. Nie wpycha łepka, siedzi i czeka na komendę - super. Jak jest coś smakowitego gdzieś na blacie to staje łapkami, ale wystarczy jej nie pozwolic i wtedy się zaczyna...
Siedzi i wgapia się i prosi o to co na stole jakby jeść nie dostawała. Po jakimś czasie daje za wygraną, ale... wystarczy zostawić coś na talerzu i wyjść z pokoju. Myk, myk i jest na krześle, a z krzesła przy stole zjada pieknie wszystko.
Krzyczenie na nią, wyprowadzanie do innego pokoju, zamykanie "za karę", nieprzyjemny bodziec typu głośny dźwięk, nawet szczypnięcie w język prądem z bateryjki nie działają na nią. Ja już nie mam pomysłów.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

yakamoz

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Pią 02-09-2011, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hehe, jakbym o mojej Xsenie czytała. Bardzo szczęśliwa
My mamy jeden sposób. Nic nie zostaje na stole bądź na szafkach kiedy nas nie ma. Inaczej niestety w naszym przypadku się nie da. To wchodzi w krew, a zauważyłam, że jak przez przypadek coś zostawimy to X. nie bierze. Nauczyła się, że rzadko coś dobrego jest na stole.

Podpis Żal, że się za mało kochało, że się myślało o sobie ...
Choćby się łzy wypłakało, to teraz wszystko za mało ...
Powrót do góry

NaturalGirl

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Byk
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Sob 09-03-2013, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przecudowna rasa ktora uwielbia duzo ruchu i jest niesamowicie wierna wlascicielowi. Niestety strasznie poddatna na tycie najczesciej w wyniku braku ruchu i niewlasciwemu zywieniu.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 24-08-2013, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bardzo mi się podobają te psy, nawet myślałam żeby kupić sobie takiego ale potrzebują zbyt dużo uwagi, na co niestety teraz nie będę mieć czasu. Niezdecydowana
Może kiedyś.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

viola898

PostWysłany: Czw 23-06-2016, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

beagle to dość łakome stworzenia, jeśli coś wyniuchają smakowitego lub poczują jakiś inny interesujący zapach, żadne komendy go nie zatrzymają. Wiem po swoim. Gdy masz psa w bloku nie zostawiaj samego za długo bo tak jak wcześniej było napisane" zemsta jest słodka" zniszczy wszystko i zasika. Często w blokach mają dla niego takie specjalne kojce z których nie wyjdzie a ma tam swoje posłanie i miskę. Ja swojego trzymam na podwórku więc codziennie ma sporą dawkę biegania.
Powrót do góry

Magda___Lena

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Czw 23-06-2016, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie też się bardzo podobała zawsze właśnie ta rasa, ale obecnie brak czasu, warunków, poza tym są koty, szynszyle, papużki, dwa Nemo i ja sobie nie wyobrażam kolejnego zwierzaka. Jednak jakbym miała domek na wsi, czy jakiś większy ogród, to pewnie od razu bym się zdecydowała na takiego właśnie psiaka.
Powrót do góry

kamila2655

PostWysłany: Czw 23-06-2016, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

też mam beagla i o dziwo akceptuje kota;D
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: