Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bezpieczne zakupy online

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gilsi

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 29-07-2014, 21:01    Temat postu: Bezpieczne zakupy online Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny na co zwracacie uwagę przy zakupach online? Co sprawdzać, aby wiedzieć, że transakcja jest bezpieczna i nie zostaniemy oszukane?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 30-07-2014, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja głównie patrzę na opinie innych użytkowników, ogólną ocenę sklepu itp.
Jak się zamawia coś droższego można zawsze zapłacić przy odbiorze, co też podwyższa bezpieczeństwo. Choć ja jeszcze z tego nie korzystałam, bo nigdy się na sklepach nie zawiodłam, nigdy nie zostałam oszukana. I oby tak dalej Złośliwa.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Sro 30-07-2014, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja również patrzę na opinie innych użytkowników. Oprócz tego zwracam uwagę na ogólny wygląd sklepu/strony i rozmiar asortymentu. Jeśli strona jest wykonana bardzo słabo i w asortymencie mają kilka pojedynczych rzeczy, to raczej nic w takim sklepie nie kupię.
Sprawdzam też, czy sklep ma odnośnik na FB, ilu ma fanów i co tam na FB ludzie napisali - ogólnie, czy sklep "żyje". Puszcza oko
Powrót do góry

Gilsi

PostWysłany: Sro 30-07-2014, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czytałam jeszcze w jednym artykule o wirtualne karcie platniczej, ale nigdy się z tym nie spotkałam szczerze mówiąc: "Płać kartą wirtualną. Jeżeli kupując w sieci, często wybierasz jako sposób płatności płatność kartą - spraw sobie kartę wirtualną. Jest to specjalna karta przeznaczona tylko do zakupów online, wraz z jej dostarczeniem bank otwiera dodatkowy rachunek, na którym saldo wynosi 0 PLN, do momentu, kiedy właściciel konta nie przeleje na niego kwoty potrzebnej do dokonania zapłaty w internecie.". /link/
Znacie coś takiego?

Autor postu otrzymał ostrzeżenie.
Powrót do góry

Essenza

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 11-12-2014, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jest kilka rzeczy na które należy zawsze sprawdzić przy zakupach online.
Takimi elementami jest np. czy można dokonać płatności on-line, np. transferuj.pl czy paypal lub podobne systemy. Jest to o tyle istotne, że te instytucje same werfyikują podmioty czy są zarejestrowane i czy działają legalnie.
Konto bankowe może założyć każdy i podać na stronie. Zrobienie strony też nie jest problemem. Dlatego jeśli oferują płatności on-line to jest to użytkownik uwierzytelniony.
Ale to nie jedyny element.

Również opinie: czy są jakieś negatywne, czy przeważają negatywy czy w ogóle pozytywy są.

Choć firma może nie być długo na rynku więc i opinii może nie być w sieci. Dlatego zawsze należy sprawdzić czy dana firma jest zarejestrowana w CEIDG.
Jeśli nie ma danych kontaktowych, danych firmy i podobnych elementów wskazujących na podmiot to lepiej sobie nie zawracać głowy takim podmiotem ponieważ jeśli nie ujawnia danych firmy to widocznie ma coś do ukrycia. Puszcza oko

Podpis Perfumy, które znasz. Ceny, które pokochasz.
Uśmiechnięta
Powrót do góry

Tyska

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sob 20-12-2014, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tak jak wy głównie sprawdzam opinie. Jak widze jakiś negatyw to nie kupuje. Ostatnio kupowałam telefon w ispocie, wszystko przebiegło bezproblemu, kompetentna infolinia, nawet poinformowali mnie o tym, ze teraz można swój sprzęt ubezpieczyć w PZU , przesyłkę miałam w domu następnego dnia.
Powrót do góry

ZlotaLinia

PostWysłany: Czw 18-02-2016, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Podczas zakupów online, należy zwrócić uwagę na szereg szczegółów,w tym opinie na temat sklepu, kontakt czy czas oczekiwania na przesyłkę. Tak aby potem nie czuć rozczarowania. Kolejna kwestia to cena, to też nie powinna być przesadnie wysoka.
Powrót do góry

Kasia24

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Nie 19-06-2016, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tymi opiniami to różnie bywa...
Powrót do góry

pretty woman

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Pon 20-06-2016, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie zamówiłam sukienki z Ameryki, zobaczymy jak wyjdzie z tym bezpieczeństwem. Teraz mi zostało do końca miesiąca 300 zł, Trzeba będzie się pilnować... Przewraca oczami
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: