Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Bezsenność
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gilsi

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 16-09-2014, 21:52    Temat postu: Bezsenność Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiem, że forum to nie lekarz, ale szukam czegoś na problemy ze snem. Wydaje mi się, że nie mogę spać przez stres - bardzo ciężki okres w pracy? Jakie macie sztuczki na szybki i zdrowy sen?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 17-09-2014, 8:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Poćwicz, idź na spacer, pobiegaj. Cokolwiek żeby rozładować stres i przestać myśleć o pracy. Potem prysznic i do łóżka. Możesz napić się jeszcze melisy na dobry sen. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 17-09-2014, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zero kofeiny i minimum cukru w 2 polowie dnia, troche ruchu i jakas ksiazka przed snem. Uśmiechnięta

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Sro 17-09-2014, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zdecydowanie ruch - jak się zmęczysz to szybko zaśniesz. Puszcza oko
Powrót do góry

Gilsi

PostWysłany: Nie 21-09-2014, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Poćwicz, idź na spacer, pobiegaj. Cokolwiek żeby rozładować stres i przestać myśleć o pracy. Potem prysznic i do łóżka. Możesz napić się jeszcze melisy na dobry sen. Uśmiechnięta

Melisa odpada - jak coś piję przed snem to w nocy biegam do toalety.
Zuzka napisała:
Zero kofeiny i minimum cukru w 2 polowie dnia, troche ruchu i jakas ksiazka przed snem. Uśmiechnięta

Pomysł z cukrem sprawdzę. Kawa tylko do śniadania. Książki niestety mnie nie usypiają.
Powrót do góry

Kaya81

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Nie 21-09-2014, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sama szukam pomocy w tym temacie, zasady higieny snu stosuję, picie melisy nie działa, ziołowe tabletki też nie.
Czytałam gdzieś niedawno, że melatonina ułatwia zasypianie - chyba poszukam w aptece Uśmiechnięta może już ktoś z Was stosował i powie czy działa?
Powrót do góry

Witusia

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sro 19-11-2014, 11:58    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja polecam na problemy z zasypianiem: ruch, dobra książka, a jak to ci nie pomoże to weź jakiś środek ułatwiający zasypianie o intensywnym działaniu np. Nervocalm Noc. Doraźnie nie zaszkodzi a pomaga, przynajmniej na mnie działa, bo zmniejsza pobudzenie, wycisza, łatwiej mi się zasypia Uśmiechnięta Jeśli już nawet takie sposoby nie zadziałają to idź do lekarza.
Powrót do góry

renatazo

PostWysłany: Sob 29-11-2014, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli chodzi o naprawdę domowe sposoby to polecam prawdziwy sok z wiśni, można go rozcieńczyć z wodą. Zawiera melatoninę która skraca czas zasypiania i wydłuża sen.
Powrót do góry

sajana

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 08-01-2015, 2:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas w pracy kiedyś przychodził masażysta i masował ludziom pracującym przy biurkach kark, szyję i barki. jak masował, to super puszczały mi wszystkie napięcia. Mówił, że mięśnie karku napinają się bardzo mocno w stresie i że on wtedy masując czuje, że mięśnie są twarde jak kamienie. Kiedy odchodził, bardzo martwiłam się kto będzie nam te "kamienie zmiękczał". Wtedy doradził nam, żeby kupić najlepszą poduszkę ortopedyczną reklama i już po kilku dniach poczujemy się lepiej. Tak też się stało, bo ta poduszka jest zrobiona ze specjalnej pianki dopasowującej się do szyi i karki pod wpływem temperatury ciała.
Powrót do góry

ance

PostWysłany: Pon 16-02-2015, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rzadko mi się zdarza a jesli juz to pomaga melisa lub kieliszek wina. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Ajlar

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Czw 30-04-2015, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na sen to bralam kiedys melatonine, ale jakos zle sie po niej czulam. Teraz jak mam ciezki dzien w pracy za soba, to zazywam Forstres - zawiera wyciag z melisy i magnez - pieknie po tym spie:)
Powrót do góry

Lusiak

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Czw 07-05-2015, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ja miałam problem z bezsennością przez stress, więc zaczęłam stosować metodę wyciszenia, coś zakrawającego na medytację, herbatka z melisy i usiąść przed położeniem się i spróbować kompletnie wyciszyć myśli. Czasem się udawało dzięki temu i usnąć i przespać całą noc. Jeśli stres nie jest strasznie silny polecam gorące kakao, oczywiście nie rozpuszczalne i na pełnowartościowym mleku. Zamiast cukru miód wielokwiatowy bądź syrop migdałowy. I im gęstsze kakao tym lepiej. Bardzo relaksuje. Puszcza oko
Powrót do góry

parap

PostWysłany: Pią 14-08-2015, 18:29    Temat postu: Tabletki Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No ja czasami mam problemy ze spaniem. Za dużo stresów. Ostatnio obudziłam sie o 4.30 i koniec spania. Wyglądałam jak zombi. Dobrze że pomagają mi takie zwykłe tabletki z apteki typu forsen forte z melatoniną. Łykam i śpie. No i staram sie przed snem jednak jakąś meliske pić. Chociaż nei wiem czy to działa.
Powrót do góry

Alinka27

PostWysłany: Czw 03-09-2015, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam problemy z zaśnięciem po ciężkim dniu, ale biorę nervomix sen i jest ok.
Powrót do góry

Flandon30

PostWysłany: Pią 04-09-2015, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To podobnie jak moja dobra znajoma. Też zażywa ten właśnie lek i mówi mi, że jest jak ręką odjął.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: