Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bierny narzeczony

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ślub i Wesele
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ada4217

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pon 23-01-2017, 10:00    Temat postu: Bierny narzeczony Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam,
Mam mały problem,albo w sumie już sama nie wiem czy to problem czy tylko moje urojenie...Może jednak zacznijmy po kolei... Za 4 miesiące bierzemy ślub z moim narzeczonymi i w ostatnim czasie zaczęłam mieć (i w sumie dalej mam) wątpliwości z powodu jego małego braku zaangażowania w tą uroczystość... Ja popadłam już przyznam sama troszeczkę w szał (gadam o ślubie codzienne, o zaproszeniach, sukni ślubnej itd)natomiast on pozostaje bierny, ja już dawno przygotowałam listę gości bo wg mnie czas najwyższy zamawiać zaproszenia, on ją pisze, pisze i napisać nie może (chociaż połowę gości napisał bo mi pokazał wstępną listę) Przyznaję może i ja za bardzo wpadłam w ten "przedślubny szał", ale po prostu jest to dla mnie ważny dzień i chciałabym żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a mam wrażenie, że jemu po prostu na niczym nie zależy. Niby mówi mu, gdy go pytam czy jest pewien i chce tego ślubu, że tak, ale z jego zachowania wynika całkiem co innego. Zresztą od samego początku tak było jak wybieraliśmy salę i orkiestrę to powiedział, że decyduje się na mnie bo jak mnie się będzie podobać to jemu też. Czytałam już po różnych forach, że niektórzy mężczyźni faktycznie mają tak, że jakoś za bardzo ich te całe przygotowania nie interesują i dlatego nie wiem czy ja po prostu przesadzam czy jego naprawdę temat nie interesuje Zresztą mój przyszły małżonek łatwego charakteru nie ma i do wielu spraw podchodzi sceptycznie tylko ja sama nie wiem co mam myśleć na ten temat. Kocham go i chce wyjść za niego, ale nie wiem co mam myśleć w zaistniałej sytuacji. Proszę dlatego o poradę, czy u Was w przygotowaniach do ślubu przyszły małżonek też był bierny czy nie i czy moje obawy mają sens czy po prostu przesadzam?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 23-01-2017, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój mąż jest introwertykiem i na wiele spraw podobnie reaguje. Nie znaczy to, że mu nie zależy ani też, że nie ma swojego zdania. Po prostu ma inny charakter i nie strzępi języka bez potrzeby. Znam go już trochę i wiem, że podczas gdy ja zagaduje wszystkich dookoła on w większości słucha i swoje myśli. Puszcza oko Najpierw warto zadać sobie pytanie czy on taki był cały czas? Czy taka sytuacja dotyczy tylko ślubu a w innych potrafi jakoś pokazać zaangażowanie? Jeśli tylko na ślub tak reaguje to może znaczyć, że same przygotowania go nie rajcują. Nie czarujmy się, mało który facet jara się wyborem koloru serwetek. Puszcza oko Daleka bym była od tego żeby twierdzić, że on nie chce za ciebie wyjść bo nie interesują go przygotowania. Może ma po prostu inny charakter i nie reaguje w wielu sprawach tak żywiołowo jak ty?My go nie znamy, więc to już ty musisz ocenić. Może też być tak, że on się denerwuje przed ślubem. Bądź co bądź to ważna zmiana także w jego życiu.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Pon 23-01-2017, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim zdaniem jest ok. Problem byłby gdybyście obydwoje dostali takiego szału. Skoro on zdaje się na ciebie i jest mu bez znaczenia kolor wystroju sali tzn., że tak właśnie jest.
Nie nakręcaj się i nie dorzucaj sobie dodatkowych zmartwień Puszcza oko.

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---
Powrót do góry

Ada4217

PostWysłany: Wto 24-01-2017, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Generalnie jest tak, że on w żadnej kwestii nie wykazuje za bardzo zaangażowania tylko zostawia większość , a w sumie nawet wszystkie sprawy mnie bo mówi, że to ja jestem "menadżerem" w każdej kwestii i w naszym związku więc faktycznie chyba mnie trochę poniosło Uśmiechnięta , ale dziękuję bardzo za poradę i już wiem, że trochę przesadzam Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Wto 24-01-2017, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ada spokojnie Puszcza oko. Nie dorzucaj sobie do głowy kolejnych zmartwień a skoro jesteś menadżerem to ciesz się z tego i zajmij się tym co sprawia Tobie przyjemność.

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Wto 24-01-2017, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ada4217 napisała:
Generalnie jest tak, że on w żadnej kwestii nie wykazuje za bardzo zaangażowania tylko zostawia większość , a w sumie nawet wszystkie sprawy mnie bo mówi, że to ja jestem "menadżerem" w każdej kwestii (...)

Może właśnie dlatego zostawił Ci wolną rekę i chce abyś sama od początku do końca zaplanowała Wasz wielki, wymarzony dzień. Wie, że zrobisz to najlepiej, idealnie. Puszcza oko
Powrót do góry

Ada4217

PostWysłany: Pon 30-01-2017, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Już wszystko między nami ustalone Uśmiechnięta dziękuję bardzo za pomoc, uspokoiłyście mnie Puszcza oko
Powrót do góry

redlipkap

PostWysłany: Pon 28-05-2018, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja pamiętam, że przed moim ślubem facet też raczej się nie specjalnie angażował. Może to i dobrze, bo miałam przynajmniej święty spokój i wszytsko robiłam, jak chciałam Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

pmarek

PostWysłany: Czw 21-06-2018, 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

redlipkap napisała:
Ja pamiętam, że przed moim ślubem facet też raczej się nie specjalnie angażował. Może to i dobrze, bo miałam przynajmniej święty spokój i wszytsko robiłam, jak chciałam Bardzo szczęśliwa

Brawo ty, faceci tak po prostu mają- ja bym się nie przejmował.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ślub i Wesele Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: