Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bogowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 23-10-2014, 20:52    Temat postu: Bogowie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Był ktoś, jak wrażenia?
Ja wybieram się w środe Uśmiechnięta.

Cytat:
"Bogowie" to oparta na faktach, filmowa opowieść o młodym Zbigniewie Relidze, który w latach 80-tych dokonał pierwszego w Polsce, udanego przeszczepu serca. W rolę profesora wcieli się Tomasz Kot. Premiera filmu przewidziana jest na jesień 2014 roku. Film portretuje wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.
Tomasz Kot tak mówi o swojej roli: To jest film o pięknej sprawie i stanowi duże wyzwanie aktorskie. Podczas przygotowań poznałem ludzi uratowanych dzięki działalności Zbigniewa Religi, którzy dalej żyją. Odczuwam olbrzymią odpowiedzialność za tę rolę. Producent filmu, Piotr Woźniak-Starak dodaje: To jest historia człowieka o niebywałej charyzmie, który dzięki determinacji odniósł sukces, płacąc za niego wysoką cenę. Profesorowi Relidze należy się ten film. Scenariusz opowiada o dwóch latach z życia Religi, gdy wraz z ekipą młodych lekarzy opuszcza Warszawę i obejmuje własną klinikę.
Przeciwstawienie się młodego zespołu pod wodzą Religi ich dawnym nauczycielom było dla wszystkich dużym ryzykiem zawodowym.
źródło: film.wp
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Pią 24-10-2014, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oglądałam i... MEGA! Nawet nie wiem jak to opisać, po prostu bardzo dobry film. Polecam obejrzeć. Puszcza oko
Powrót do góry

inek

PostWysłany: Pią 24-10-2014, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Byłam, widziałam.
Film rewelacja. Także bardzo, bardzo polecam.
A Kot idealnie wcielił się w rolę. Puszcza oko

Podpis Kocha się za nic i mimo wszystko. Nie tylko wtedy gdy jest dobrze i pięknie.Serduszko
Powrót do góry

sunflower

PostWysłany: Pią 24-10-2014, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

inek napisała:

A Kot idealnie wcielił się w rolę. Puszcza oko
Tak jak w postać R. Riedla Uśmiechnięta Uśmiechnięta.

Dzięki dziewczyny, to na pewno pojde Uśmiechnięta.
Powrót do góry

anna99

PostWysłany: Czw 06-11-2014, 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Potwierdzam - super, szczególnie Kot. Ale nie tylko, świetnie oddaje klimat i daje do myślenia - na temat kruchości, ale jednocześnie sile ludzkiego życia.
Powrót do góry

pretty woman

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 20-11-2014, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Potwierdzam... Naprawdę dobry. Tylko mnie nikt nie uprzedził, ze tak duzo wnętrzności, moim zdaniem to zbyteczne...
Powrót do góry

anna99

PostWysłany: Czw 20-11-2014, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

pretty woman napisała:
Potwierdzam... Naprawdę dobry. Tylko mnie nikt nie uprzedził, ze tak duzo wnętrzności, moim zdaniem to zbyteczne...

Faktycznie, już na początku filmu jest spory szok. Natomiast film jest mocny i zapewne miał być mocny, więc takie sceny pewnie były potrzebne.

Jak ktoś się jeszcze zastanawia, to zdecydowanie warto.
Powrót do góry

sunflower

PostWysłany: Czw 20-11-2014, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Byłam, widziałam i polecam.
Warto! Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Tequilla

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Małpa
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 20-11-2014, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

POTWIERDZAM.....byłam jak najbardziej polecam, warto zobaczyć, to chyba jeden z najlepszych ostatnio zrobionych Polskich filmów biograficznych Uśmiechnięta
Powrót do góry

zakladka

PostWysłany: Nie 30-11-2014, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oglądałam niedawno. Bardzo dobry film, choć jak dla mnie zbyt naturalistyczny i krwawy, zamykałam oczy. Kot zagrał rolę życia, trudną zresztą, brawa dla Niego.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: