Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ból przy współżyciu a relacje między partnerami
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Seks i erotyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Pią 19-03-2010, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van'yess napisała:

Blondynko a nie myślałaś o jakimś podłozu psychicznym?
A może nie jestes odpowiednio "przygotowana" na przyjęcie partnera skoro wszystko inne jest w porządku?

Ja to już kiedyś sugerowałam w wątku dziennym. Większość kobiet, które mają podobne problemy, jest zdrowa z ginekologicznego punktu widzenia. Są również takie, u których ból pojawia się czasowo a potem znika, lub występuje tylko z konkretnym partnerem (i nie o rozmiar tu chodzi).

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 19-03-2010, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak dla mnie to nie jest normalne. Uważam, ze problem leży właśnie na podłożu psychicznym. Myślałyscie dziewczyny by udać się do specjalisty, seksuologa?

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Pią 19-03-2010, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wstydzę się trochę wizyty u psychologa, bo to jest naprawdę dziwna sprawa.
Co mi powie? Tylko słowami mi pomoże? Wierzycie że to działa?
Czy lepiej iść do seksuologa?
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 19-03-2010, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ginekologa się nie wstydzisz, który nie tylko słucha o problemach, ale również Cię ogląda, a do psychologa to już obciach? Puszcza oko
Seksuolog byłby chyba nawet lepszy.

Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 19-03-2010, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja z moim byłam partnerem mialam problem.
Miałam nadżerkę która została wymrożona. Myślałam, że te bóle były właśnie przez te nadżerkę. Jednak nawet po wyleczeniu bóle nie minęły. Miałam wręcz schizy, że się nawróciło i znowu czeka mnie leczenie, ale wszystko bylo niby okej.
Ból nie był aż tak straszny, ale z czasem seks sprawiał mi coraz mniej przyjemności.

Po dłuższej przerwie przyznam, ze trochę się nawet obawiałam zbliżenia z D. Okazało się, że niepotrzebnie bo ból zniknął jak ręką odjął.
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Pią 19-03-2010, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ginekologa też się wstydzę, ale wyjścia nie ma jak trzeba pójść. Skonsternowana
Nie orientujecie się czy seksuolog przyjmuje na NFZ?
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 19-03-2010, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przyjmuje, ale musisz dostać skierowanie.

Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Pią 19-03-2010, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pewnie musi być od ginekologa?
A ja chodzę prywatnie..
Powrót do góry

mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 19-03-2010, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Blondynko, najczęściej jest właśnie tak, że nie uświadamiamy sobie, że blokuje nas psychika. To jest bardzo powszechne w problemach z zajściem w ciążę, gdy wszystkie wyniki u obojga partnerów są świetne, a mimo to zapłodnienia brak. I nie sposób zwykle dojść do tego samemu. Po to są właśnie terapeuci, by pomóc nam wydobyć problem i się z nim zmierzyć. Nie musi to być seksuolog, ja bym polecała bardziej psychoterapeutę.
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 19-03-2010, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja również miałam problemy z moim byłym chłopakiem. Problem był w nim tzn czasami nie osiągał pełnego wzwodu., a jak już miał to nagle znikał i naprawdę mieliśmy straszne problemy żeby się kochać normalnie. Zrobiliśmy wszystkie mozliwe badania wszystko było ok. Więc sprawa leżała gdzies w podłoży psychicznym. Poszliśmy do psychologa-seksuologa, razem na kilka spotkań no i problem minął. Także czasami naprawdę warto przełamać wsytd i pójść.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sob 20-03-2010, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Będę się musiała gdzieś wybrać.
Powrót do góry

Miśka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Wto 23-03-2010, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli jesteście zdrowe, to może przyczyna jest prozaiczna pt. macie za mało śluzu w pochwie? Wiem, że to dotyczy dość dużej grupy kobiet i jest uciążliwe, sprawia ból, niekiedy zupełnie uniemożliwia odbycie stosunku. Zainwestujcie w porządne nawilżacze i grę wstępną, może coś będzie lepiej Puszcza oko . Ważne też jest aby partner był zwłaszcza na początku delikatny, bo każde, nawet najmniejsze otarcie lub "rozerwanie" powoduje później już do końca ból. Nie wiem z czego to wynika do końca, ale czasami też tak mam, że na początku, jeśli partner za szybko pójdzie na całość, zbyt dynamicznie, to czuję takie mini pęknięcia i to boli bardzo. Tak jakby pochwa musiała się najpierw rozszerzyć lekko. Delikatność i to co wyżej opisałam i problem znika.

Podpis Dlaczego musimy słuchać głosu serca?
Bo tam skarb twój, gdzie serce twoje. (Alchemik)
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Wto 23-03-2010, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miśka już niejednego żelu nawilżającego używałam.

Ostatnio mi pani ginekolog poradziła wypić trochę alkoholu dla rozluźnienia i chyba faktycznie zadziałało. Puszcza oko
Jak już znajdę czas to wybiorę się do seksuologa.
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Sro 24-03-2010, 7:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Ostatnio mi pani ginekolog poradziła wypić trochę alkoholu dla rozluźnienia i chyba faktycznie zadziałało.

Czyli jednak psychika i brak rozluźnienia. Dziewczyny już mówiły długa gra wstępna.
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sro 23-06-2010, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Odświeżę temat.

My zawsze mamy dłuuuugą grę wstępną.

Szukam jakiegoś seksuologa i okazuje się, że wszyscy przyjmują prywatnie. Skonsternowana Trochę mnie to przeraża, bo do pani ginekolog chodzę na privat.

Jestem właśnie zapisana na wizytę u mojej ginki na 14lipca. Zapytam ją o jakiegoś seksuologa na NFZ, a jeżeli powie, że nie ma to może mi chociaż kogoś prywatnego poleci.

Na razie do ślubu nie zamierzamy współżyć..
Robimy małą wstrzemięźliwość, która trwa już koło 2miesięcy..
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Seks i erotyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: