Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Bonsai
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maja

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 18-07-2006, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To wyższa szkoła jazdy - musisz zakupić poradnik albo wejśc na forum maniaków bonsai

Podpis Pragniemy żyć razem i razem się cieszyć
Razem dzielić niebo i razem w nim grzeszyć
żonka od 28 sierpnia 2004 r.
w duecie od 09 czerwca 1998 r.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

maja

Zodiak: Strzelec

PostWysłany: Wto 18-07-2006, 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie chcę krakać ale u mnie nie jedno się zmarnowało więc postanowiłam zaciągnąć porad fachowców - a forum jest interesujące Bardzo szczęśliwa

Podpis Pragniemy żyć razem i razem się cieszyć
Razem dzielić niebo i razem w nim grzeszyć
żonka od 28 sierpnia 2004 r.
w duecie od 09 czerwca 1998 r.
Powrót do góry

kasieńka13

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Wto 18-07-2006, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
kasieńka13 ja bardzo proszę o tą książkę na agatka1981(małpa)wp.pl

jak malz wroci z pracy to go spytam gdzie to ma na kompie i wysle. ktos jeszcze chetny? moglabym rozeslac hurtowo Puszcza oko
Powrót do góry

Gat

Zodiak: Lew

PostWysłany: Wto 18-07-2006, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mako.mako, czy to nie jest odmiana fikusa ? Ja własnie eksperymentuje z fikusem (podobnym do beniaminka) o drobniutkich listkach.
Wyglada dość dobrze ale mógłby lepiej gdyby nie to, że został w połowie umrożony. Stał zimą na parapecie, ktos uchylił okno i nie odsunął roslinki.

Jeżeli to cos w tym rodzaju to nie masz się co martwić na zpas, one czuje się dość dobrze w warunkach mieszkaniowych.
Powrót do góry

Gat

Zodiak: Lew

PostWysłany: Czw 20-07-2006, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

BYć może dlatego, że starsze okazy trudniej sie aklimatyzują w nowych warunkach.
Natomiast prawdziwe bonsai choduje się na dworze i świeżo kupione ma nadal podobne warunki.
Powrót do góry

Joyanna

PostWysłany: Czw 02-11-2006, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja ostatnio chciałam tak na początek kupić sobie drzewko bonsai, ale jak na razie nie mogę go dostać nigdzie. Więc kupiłam książkę żeby przynajmniej sobie poczytać o hodowli Bardzo szczęśliwa Może zacznę hodować je od nasionka. Na Allegro można je kupić tylko nie wiem czy bym dała radę od początku wyhodować, żeby na piekne cudo wyrosło Uśmiechnięta Hodował z Was ktoś może bonsai od nasionka?
Powrót do góry

agaat

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 03-03-2008, 0:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oglądałam z mamą pięknego bonsaia. Już, już miałyśmy kupić, ale stwierdziłyśmy, że jeszcze sie wstrzymamy. Piękny był, tylko, że wiadomo jak to jest z tym drzewkiem... Kiedyś nam już jeden padł. A że nie jest to tanie to jeszcze się zastanawiamy.
Mako a Twój żyje??
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 03-03-2008, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zastanawiam się nad zakupem Bonsai już jakiś czas, no i zdecydować się nie mogę... Skonsternowana
Wszystkie kwiaty w domu uśmiercam a Bonsai potrzebuje chyba troszkę "pracy". No ale za jakieś 2 miesiące na pewno sobie kupię to drzewko i spróbuję je pielęgnować. Bardzo szczęśliwa
Na co powinno się zwracac uwagę?
Ma któraś w domu Bonsai???
Mako jak tam Twoje drzewko? Podejrzliwa

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

agaat

PostWysłany: Czw 13-03-2008, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mako halo... Zajrzyj tu do nas i powiedz co i jak z drzewkiem, bo już właściwie sama nie wiem co mam robić - kupić czy nie? Drzewko bardzo mi się podoba, ale z tego co czytam, to wątpię żebym je wyhodowała.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 14-03-2008, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agaat napisała:
Drzewko bardzo mi się podoba, ale z tego co czytam, to wątpię żebym je wyhodowała.

Też napaliłam się na Bonsai, tylko, że ostatanio byłam w kwiaciarni i widziałam u nich Bonsai... było lekko "podsuszone". Przewraca oczami I tak sobie pomyślałam, że jak w kwiaciarni Bonsai ledwo zipie to jakoś u mnie chyba nie będzie szans na hodowanie drzewka... jakoś zdolności w tym kierunku nie mam. Przewraca oczami

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

martii

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pią 14-03-2008, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ula, to chyba nie jest bardzo wymagające drzewko Bardzo szczęśliwa .

Za to słyszałam, że jest bardzo wrażliwe na zmiany otoczenia. Dlatego trzeba bardzo uważać przy przenoszeniu kwiatka z kwiaciarni. Bo po zmianie klimatu może po prostu paść, bez względu na Wasze starania.
Powrót do góry

agaat

PostWysłany: Pią 14-03-2008, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Martii nie jest wymagające? Z tego co ja słyszałam, to jest bardzo trudne w utrzymaniu... Podejrzliwa
Powrót do góry

martii

Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pią 14-03-2008, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No bo chyba wymaga systematyczności, wiesz? Ale nie trzeba jakiś wygibasów robić, żeby utrzymac je przy życiu. Tylko, że moim zdaniem problemem spory jest ta zmiana śrosowiska. Bo wydasz dużo pieniążków na drzewko, będziesz się bardzo starać - a ono i tak padnie.

Kiedyś kupiłam mojemu M. mandarynkę w kwiaciarni... Zapłaciłam chyba z 300zł. I ona zdechła, mimo, że bardzo o nią dbałam, chuchałam i dmuchałam. Po prostu padła Niezdecydowana . Szkoda mi było i pieniędzy i prezentu dla mojego M.
Powrót do góry

Tulipanek

PostWysłany: Pią 14-03-2008, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój mąż marzy o drzewku bonsai.
W końcu się skusimy tylko boję się czy dam radę go nie uśmiercić.... Przewraca oczami

Podpis Szczęśliwa Żonka - 29 kwiecień 2006
Szczęśliwi rodzice - 15 czerwiec 2008
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Pią 21-03-2008, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój mąż bardzo chciał drzewko bonzai. Kupiłam mu jedno - padło, kupiłam drugie - padło.

W necie wyczytał jak się nim opiekować, naprawde bardzo się starał ale niestety nie udało się Smutna
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: