Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Bonsai
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Nie 02-11-2008, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My tez mamy i cos nam liscie przy nim oblatuja. Nie wiem dlaczego. Moze zacieplo albo co?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

j_lo

Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Nie 02-11-2008, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miałam drzewko bonsai ale po paru dniach padło Smutna

Podpis ...::: Mówię do chwili zatrzymaj się, jesteś zbyt piękna aby odejść :::...
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Pon 03-11-2008, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My mamy juz chyba z rok i caly czas bylo fajne,zielone a teraz liscie robia sie zolte. Nie wiem z jakiego powodu.
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Wto 04-11-2008, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wczoraj przesadzilam nasze drzewko do wiekszej doniczki do mial juz za mala. Wiemia ktora mial byla cala spruchniala i strasznie smierdziala. Mam nadzieje ze teraz bedzie lepiej rosl!!!
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Sro 26-11-2008, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nasze drzewko super rosnie! Radość Maz je poobcinal,postawilismy je na okno i pojawily sie nowe listeczki.
Powrót do góry

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 21-01-2009, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

1. Bonsai z nasionka to jedna wielka bujda- Bonsai to sztuka formowania a nie gatunek drzewka.
2. Jeśli macie jakieś problemy ze swoimi drzewkami(tymi, ktore macie, lub planujecie kupić Uśmiechnięta ) proponuję poczytać trochę o wymaganiach gatunku- nie ma zasady na same bonsai gdyż -czyt. pkt 1. Bardzo uśmiechnięta
3. Największa frajda jest jak się samemu uformuje drzewko- na początek proponuje Fikusa Beniamina:) Mnóstwo zabawy z tym, ale pomyślcie jak miło byłoby pochwalić się znajomym WŁASNYM bonsai?

To tyle ode mnie;) Dużo czytałam, jak na razie jestem na etapie- zaczynamy formowanie;) 2 miesiące temu kupiłam iglaka- mam nadzieję, że coś z niego będzie:))) Boję się tylko o jego przetrwanie, bo czeka mnie przeprowadzka w przyszłym tygodniu:)
Pozdrawiam S.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

*ziarenko*

PostWysłany: Pią 10-07-2009, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sisi napisała:
1. Bonsai z nasionka to jedna wielka bujda- Bonsai to sztuka formowania a nie gatunek drzewka.

Jak ktoś pamięta film ALF to ja może zacytuję go bo fajne miał teksty a ten akurat dobrze pasuje "to nie jest kłamstwo tylko prawda nie pełna" a konkretnie to chodzi mi o to że Bonsai z nasionka to wcale nie żadna BUJDA to prawda...oczywiście należy pamiętać że NIE MA NASION BONSAI !!! są NASIONA NA BONSAI !!! takie małe słowo NA a diametralnie zmienia postać rzeczy UśmiechniętaUśmiechniętaUśmiechnięta
Zgadzam się że dobrym gatunkiem dla początkujących jest Ficus Beniamina oraz Ficus Retusa ale jeżeli ktoś chce mieć piękne drzewko bonsai co kwitnie i śliczne jest to polecam gorąco Adenium Obesum czyli różę pustyni, chętnie w tym miejscu pokazał bym jak wygląda to cudeńko ale admin mnie zbanuje za wystawianie adresów gdzie można nasiona dostać, wiec sprawdźcie sobie jak wygląda usunięte ADENIUM OBESUM,

Uwagi  Kryptoreklama to także forma reklamy. Pamiętaj o tym próbując nakierować potencjalnych zainteresowanych na swoją stronę internetową. Kolejna próba zaowocuje banem
dotka.
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Pią 10-07-2009, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nasz wyglada teraz tak
.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 20-08-2009, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi piękne to twoje bonsai. Kiedy byłam w szkole średniej to sama formowałam bonsai. Jest to świetna zabawa, ale wymaga czasu i pielęgnacji. Teraz zastanawiam się czy nie odświeżyć mojej dawnej pasji.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Luise

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 21-10-2010, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja kupiłam sobie w tym roku będąc w Anglii od dziadka hodującego bonsai Grubosza Drzewiastego bardzo ładne drzewko nie mam z nim żadnych problemów a prezentuje się znakomicie Uśmiechnięta

Dołączone po 23 minutach 26 sekundach:

To moje drzewko :
http://drzewkobonsai.cba.pl/galeria.html[/list][/code]

Podpis 18.12.2007- Jesteśmy razem
10.05.2011- Poprosił mnie o ręke
Powrót do góry

adex

PostWysłany: Pią 03-06-2011, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zastanawiam się nad hodowlą takiego drzewka od dłuższego czasu - może wreszcie przyszła pora by się na nie skusić ? Uśmiechnięta
Powrót do góry

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 07-06-2011, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nas się pytasz, czy to pora ? A skąd my możemy wiedzieć? To Ty decydujesz.Uśmiechnięta Jak na mój gust to lepiej poczekać do wiosny, bo wtedy najlepiej zaczynać formowanie.

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 12-12-2011, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój bonsai:

Mam go już z 6 lat, teraz ma trochę mniej liści bo traci na zimę, ale w lecie ma dwa razy więcej. Uśmiechnięta Od początku w tej samej donicy, raz była ziemia całkowicie zmieniana. No i systematycznie jest podcinany, teraz trochę zarósł, ale to specjalnie.
Powrót do góry

zoe

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Małpa
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

pl35 napisała:
Kiedyś mieliśmy trzy - wszystkie zdechły Smutna .

Mnie tez sie nie utrzymały.... Nie wiem jakie były twoje, ale ja ogladałam program, w którym mówili, że te ogólnodostepne drzewka nie są prawdziwymi bonsai i dlatego jest z nimi problem....

Ale tak BTW, pielęgnacja takiego drzewka jest mega trudna.

Podpis Uśmiechnięta
Powrót do góry

Anna26

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 11-05-2012, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bonsai na festiwalu kwiatów, Książ 2012.

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: