Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Border Collie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yakamoz

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 03-02-2011, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jejku borderek! I to jaki śliczniutki. Uśmiechnięta

Jeśli chodzi o samą rasę to są to psy pasterskie zaganiające. Potrzebują dużo ruchu ale jeszcze więcej umysłowych zabaw. Ten pies jest najszczęśliwszy kiedy może połączyć pracę fizyczną z umysłową. Z borderami można praktycznie robić wszystko. Super sprawdza się frisbee, obediance czy agility. Świetna rasa. Uśmiechnięta Nie za mała, nie za duża, łatwa w pielęgnacji. Uśmiechnięta Lubię takie pieski. Uśmiechnięta

Podpis Żal, że się za mało kochało, że się myślało o sobie ...
Choćby się łzy wypłakało, to teraz wszystko za mało ...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

karoolina

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Czw 03-02-2011, 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko napisała:
Karoolina ja tego tak nie odczuwam, że jest wmagająca. Moja psina wymaga mniej niż Owczarki Niemieckie mojego taty. Dbam o nią tak samo, a odpłaca mi się ogromną miłością, wiernością i jest tak piekielnie inteligentna, że aż dech zapiera. Uśmiechnięta

Niewątpliwie Uśmiechnięta One są wspaniałe.

Ale border collie ogólnie jako rasa są wymagające. Mają ogromny instynkt pasterski
Powrót do góry

yakamoz

PostWysłany: Czw 03-02-2011, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Karoolina jakby na to tak patrzeć to każda rasa jest wymagająca, albo pod względem pielęgnacji (psy ozdobne) albo po względem charakteru.

Powrót do góry

karoolina

PostWysłany: Czw 03-02-2011, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pewnie, że każda wymaga jakieś pielęgnacji.
Ale ja osobiście wolałabym wybrać shih tzu, którego musiałabym czesać codziennie i chodzić z nim do fryzjera, niż border collie bo dla mnie to za duże wyzwanie.

Mam psa wymagającej rasy i nie jest łatwo pod względem ilości czasu jakiego wymaga. Bordera bym się podjeła Uśmiechnięta
Powrót do góry

yakamoz

PostWysłany: Czw 03-02-2011, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oj shih tzu to dopiero ma wymagania. Codzienna pielęgnacja sierści, do tego pielęgnacja uszu i oczu i to często z użyciem medykamentów oraz co tu dużo kryć tak samo potrzebują, może nie ruchu ale wymyślania różnych umysłowych zadań, bo to rasa bardzo inteligentna i niezależna. Więcej roboty jest przy tych wszystkich ozdobnych pieskach bo je trzeba i pielęgnować i pilnować aby miały zajęcie. To nie jest zabawka, one również potrzebują ruchu. Uśmiechnięta

Powrót do góry

karoolina

PostWysłany: Czw 03-02-2011, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

yakamoz każdy pies czegoś wymaga - owszem. Ja jednak wolałabym podjąć się opieki nad shih niż nad borderem. Chociaż i tak najbardziej kocham labiszony. Serduszko
Powrót do góry

ewelinkaKA

Zodiak: Rak

PostWysłany: Czw 03-02-2011, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gratuluje pieska. Ja tez mam pieska ze schroniska Dudysława i uważam że to najwierniejsze pieski. Poza tym co tu dużo gadać nikt nie kocha bardziej jak pies swojego właściciela. Ja jak płacze to mój piesek albo jeden albo drugi biegną mnie pocieszyć, a jak jest im smutno przychodzą do mnie i sie tulą szczególnie Hekate , szczeniaczek jeszcze, Duduś już dziadek jest tylko by leżał na swoim foteliku i spał ale też lubi się tulić. Moim zdanie psy mają takie same uczucia i potrzeby, żeby czuły się szczęśliwe oprócz jedzenia i podstawowych rzeczy do życia potrzebują miłości, jeśli w domu nie ma miłości to nikt nie jest szczęśliwy. Pozdrowienia i buziaczki dla Twoich psiurków.
Powrót do góry

nieaktywna1

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 12-07-2011, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na zdjęciach wygląda jakby na nieśmiałą. Uśmiechnięta

Śliczna jest! To bardzo Kochające psiaki! Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 12-07-2011, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bo wtedy była nieśmiała, lekko skrępowana, niepewna. Było to krótko po tym, jak zabraliśmy ja ze schroniska. Uśmiechnięta
Dziś Lassie jest pewnym siebie, uroczym i cudownym psiakiem. Powiem wam szczerze, że tak wiernego i oddanego przyjaciela nie miałam przez całe moje życie. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

nieaktywna1

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 12-07-2011, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko napisała:
Bo wtedy była nieśmiała, lekko skrępowana, niepewna. Było to krótko po tym, jak zabraliśmy ja ze schroniska. Uśmiechnięta
Dziś Lassie jest pewnym siebie, uroczym i cudownym psiakiem. Powiem wam szczerze, że tak wiernego i oddanego przyjaciela nie miałam przez całe moje życie. Uśmiechnięta

To super, że trafił Ci sie taki Aniołek! Bardzo szczęśliwa Ciesze się, że sie dobraliście. Gratuluje pieska! I pieskowi takiego wspaniałego domku. Puszcza oko
Powrót do góry

NaturalGirl

Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Sob 09-03-2013, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bardzo inteligentne psy ale tez wymagaja od wlasciciela wiele zainteresowania i odpowiedniej pielegnacji.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: