Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Border Collie
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 11-09-2010, 17:49    Temat postu: Border Collie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Postanowiliśmy z mężem zaadoptować pieska ze schroniska. Bardzo urzekła mnie 2 letnia suczka Border Collie. Jej piękne, smutne oczka...Nie mogłam spać, w końcu postanowiliśmy, że damy jej dom. Ma przyjechać na pierwszą wizytę do nas w środę. Trzeba sprawdzić jaki będzie miała kontakt z dzieciaczkami.

W związku z tym pytanie, czy ma ktoś jakieś doświadczenie z tą rasą psów. Na co trzeba uważać, co lubią, czego nie? Proszę o rady i sugestie. Będę wdzięczna. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 11-09-2010, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Te pieski uważane są za najinteligentniejszą rasę. Nie ma z nimi większego kłopotu, poza tym, że trzeba im wymyślać zabawy i poświęcać trochę uwagi, bo jak nie, to swoją kreatywnością (rozrabianiem Złośliwa ) nie jeden raz wprowadzą w zdumienie właścicieli. Są towarzyskie, bardzo szybko się uczą i lubią zabawy z dziećmi.
Uwielbiam tą rasę.

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 11-09-2010, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko Nie znam się na tych pieskach ale chciałam tylko napisać że jestem pełna szacunku za taką decyzję o wzięciu pieska ze schroniska. Sama mam i wiem jakie to wspaniałe uczucie uratować takiego zwierzaka.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 16-09-2010, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko ja również jestem bardzo zadowolony z Waszej decyzji Puszcza oko

Wiele zwierzaków czeka na adopcje i tacy ludzie jak Ty są złotem dla ludzi pomagających zwierzakom w schronach a dla tych adoptowanych zwierzaków tacy ludzie jak Ty są pełnym wymiarem szczęścia - takim zwierzakom wystarczy przytulenie i już są szczęśliwe.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Czw 16-09-2010, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Piekne pieski. I chyba te ze schroniska najkochansze. Sama mialam i nie zamienilabym.

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

Agata

Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 17-09-2010, 7:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak zobaczyłam tytuł twgo wątku to zaczęłam się zastanawiać jak wyglądają psy tej rasy, bo pierwszy raz o takiej nazwie słyszę. Ale jak zobaczyłam fotę to wszystko było jasne:

Niestety nie znam nikogo, kto posiadałby takiego pieska ale na pierwszy rzut oka widać, że to są pieski bardzo towarzyskie i lubią się bawić. Ta iskierka w oku i ten uśmiech na pyszczku wiele mówią Puszcza oko
Coś mi się zdaje, że ten piesek w jakimś filmie "grał" tylko teraz nie mogę sobie przypomnieć tytułu Myśli

Oczko daj koniecznie znać jak dzieci i piesek zareagują na siebie. Mam nadzieję, że wszysycy się polubią !!!

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

niepokorna

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Wąż
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 17-09-2010, 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jesli chodzi o pielęgnację tej rasy to nie jest pod tym względem kłopotliwa. Trzeba tylko pamiętać i uważać na anomalię oczu collie i dysplazję stawów biodrowych.
Border collie z racji tego, że należy do sekcji psów pasterskich, potrzebuje dużo ruchu, w tym też zabaw, które sprawiają mu dużo radości, np. aportowanie, łapanie frisbee, bieganie po torach przeszkód itp. itd.

Podpis Dla ciebie znajdę słońce nawet tam, gdzie nie ma nieba...
Powrót do góry

moreover

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 17-09-2010, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Te psiaki są prze kochane, i bardzo chętne do nauki Uśmiechnięta. Jakbym tylko mogła to też jakiegoś bym przygarnęła Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 17-09-2010, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko podjęliście już decyzję, bo ja pieskiem jestem zachwycona.Uśmiechnięta
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 18-09-2010, 5:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lassie, bo tak ma na imię, jest już z nami. Przyjechała w środę. Uśmiechnięta
Bardzo podobna do tej z pierwszego zdjęcia, co wkleiła Agata.
Jest bardzo kochana, spokojna. Wychowana w domu, wie co kiedy i jak. Pięknie chodzi na smyczy, jest czuła dla dzieci. Już od pierwszego momentu poczuła się jak w domu, bo nie zapłakała ani razu, nawet w nocy.
Ale jest bardzo o mnie zazdrosna. Nie o ludzi, ale o inne psy. Koleżanki labrador nie może do mnie podejść, bo Lassie już ma łapki na moich kolanach i łepek przy mojej szyi. Jest urocza. Później wkleję jej foteczki. Uśmiechnięta

Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 18-09-2010, 5:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko to ja czekam na fotki. Fajnie, że macie pieska. Na pewno wniesie wiele radości do waszego życia, bo psy są niesamowite i potrafią być zabawne. A jak dziewczynki cieszą się , że mają zwierzątko? Zresztą po co ja pytam , na pewno tak. Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 18-09-2010, 6:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Katii to jest nasz drugi psiak. Oscar, to piesek stróż. Dlatego woli być przed domem. Nie wchodzi do domu, bo nie lubi.
Dziewczynki są zadowolone, choć Julia jeszcze podchodzi z dystansem. Uśmiechnięta

Powrót do góry

Agata

Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 18-09-2010, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko bardzo się cieszę, że wszysycy się polubiliście i że Lessie zamieszkała w waszym domu.
I wklej koniecznie zdjęcia Twójej trzeciej córci Puszcza oko

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sob 18-09-2010, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko super, że się psiak zaaklimatyzował. Śliczna rasa.

Kiedyś słyszałam o Colie uratował życie niemowlakowi (co prawda nie Border ale przecież to pewnie kuzyni).

A zazdrosna będzie, bo teraz jesteś jej mamusią Uśmiechnięta

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 18-09-2010, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko gratuluję zakupu pieska. Bardzo szczęśliwa Rasy nie znam, ale z tego co piszesz kłopotów nie sprawi. Uśmiechnięta
A co do tej zazdrości to domena psów ze schroniska. Taki pies uważa tylko jednego właściciela i tylko jego słucha, resztę domowników traktuje tak samo dobrze, ale decydujący głos ma ta jedna wybrana osoba. W Waszym przypadku to ewidentnie Ty jesteś panią psa. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: