Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Brownie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciasta i ciasteczka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 02-07-2011, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No wiem, miałam nadzieję że nikomu się nie przypomni. Ech... zaraz napiszę. Bardzo szczęśliwa

Dołączone po 8 minutach 28 sekundach:

Serniko-brownie z malinami:

200 g gorzkiej czekolady
200 g masła
400 g cukru pudru
5 jajek
110 g mąki
400 g serka kremowego
cukier waniliowy
120 gram malin (mogą być mrożone)

Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej i ostudzić. Masło i 250 g cukru pudru zmiksować na gładką masę. Dodać 3 jajka, wbijając po jednym i dobrze miksując przed dodaniem kolejnego. Wlej roztopioną czekoladę, dalej miksuj. Następnie dodaj mąkę i dalej miksuj.
3/4 masy wlej do blaszki o wymiarach 20x30 cm, wyłożonej papierem.
W drugiej misce utrzyj lub zmiksuj serek, jajka, cukier waniliowy i pozostały cukier puder. Masa powinna mieć gładką konsystencję. Wylej ją na masę czekoladową. Na tym rozłóż maliny i wylej pozostałą masę czekoladową.
Piecz 40-45 minut w temp. 170 stopni. Pozostawić do ostygniecia w otwartym piekarniku. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sob 02-07-2011, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko napisała:
No wiem, miałam nadzieję że nikomu się nie przypomni. Ech... zaraz napiszę. Bardzo szczęśliwa

No coś Ty, o takich pysznościach to ja nie zapominam Złośliwa. Dzięki, na pewno wypróbuję, dzisiaj widziałam śliczne maliny na placu Uśmiechnięta.

Brownie Nigelli mnie nie zachwyciło. Chyba ciut za długo trzymałąm je w piekarniku (choć zgodnie z przepisem) i ciut za suche wyszło. No i mi orzechy tam nie pasują, za bardzo mi chrupią, wolę kawałki czekolady. Ale przepis wrzucę :

375 g niesolonego masła (dałam zwykłe i pominęłam sól, poza szczyptą)
375 g dobrej jakości gorzkiej czekolady
6 dużych jajek
1 łyżka ekstraktu z wanilii
500 g cukru pudru (dałam 380 g)
225 g mąki
1 łyżeczka soli
300 g posiekanych orzechów włoskich

Rozpuścić masło i czekoladę w garnuszku z grubym dnem. Lekko przestudzić. W osobnym naczyniu wymieszać roztrzepane jajka z cukrem i wanilią. W osobnej misce wymieszać mąkę z solą. Zawartość naczyń połączyć, dokładnie wymieszać, dodając orzechy.

Formę wyłożyć papierem do pieczenia (Nigella sugeruje 33 x 23 cm)Piec przez 20 - 25 minut w temperaturze 180ºC (nie dłużej! jeśli brownies są upieczone wcześniej należy je wyciągnąć, w przeciwnym razie będą zbyt suche). Gotowe - są suche u góry, lecz w dalszym ciągu lepkie w środku. Ostudzić, pokroić w kwadraty.

Żródło: mojewypieki.blox.pl

Piekłam z połowy porcji, w zwykłej tortownicy. Chyba była ciut za duża, ciasto niskie więc i czas pieczenia za długi.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 04-07-2011, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

I jeszcze foteczka :

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 08-07-2011, 7:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wczoraj zrobiłam swoje pierwsze brownie. Bardzo szczęśliwa Jednym słowem miód w gębie. Bardzo szczęśliwa
Później wrzucę przepis z którego robiłam to brownie. Złośliwa

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 26-11-2011, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pragnę donieść, że z whisky też jest dobre. Cool

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sob 26-11-2011, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

WOW aż mi ślinka pociekła jak zobaczyłam Wasze pyszności Uśmiechnięta.
Dlaczego ja tu wcześniej nie trafiłam?!

Będę próbowała od pierwszej strony przepisy Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 26-11-2011, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

landrynka1732 napisała:

Będę próbowała od pierwszej strony przepisy Uśmiechnięta.

Ja zrobiłam według przepisu Uli (tylko że bez białej i z dodatkiem whisky) i smakowało tak samo, jak ten smaluszkowy, jedzony u Smaluszka. Puszcza oko

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sob 26-11-2011, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja dziś mam pierwszy raz biały brownie z malinami. Jeszcze nie ruszony, więc nie wiem jaki jest w smaku. Wygląda pysznie. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O Jowita, dobrze wiedzieć, bo u Nas w domu jest trochę whisky, a bayleysa jakoś nie po drodze kupować Złośliwa.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 30-11-2011, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Temat brownie ożył i ja zaraz też będę robić. Wypróbuję przepis Smaluszka, ale nie mamy Baileys'a tylko tańszą wersję z Aldiego. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 15-12-2011, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie ten temat nie umiera nigdy Złośliwa. Pyszne, szybkie do zrobienia ciasto. A zapach czekolady w całym domu - mrrrr ... Uśmiechnięta.

Gieniusia i jak Twoje brownie ?

S. King
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 15-12-2011, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszku to tak jak dla mnie. Puszcza oko Brownie kocham nad życie! Bardzo szczęśliwa

Ostatnio piekłam sernik z drobinkami czekolady na spodzie brownie, to dopiero była pyyyychota! Złośliwa

Naprawdę polecam brownie jako spód do każdego rodzaju sernika, świetnie się komponuje.

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

kisia

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sro 07-05-2014, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

smaluszek napisała:
Brownie Nigelli mnie nie zachwyciło.
A mnie bardzo zachwycił. Zrobiłam na majówkę dwa i znikły migiem Bardzo szczęśliwa.

Podpis Belly dance koloruje mój świat barwami orientu Bardzo szczęśliwa.........(czy tyle kropek wystarczy? Złośliwa )
Powrót do góry

menda

Zodiak chiński: Smok
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 07-03-2019, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

a mnie ostatnio zaskoczyło połączenie brownie ze szpinakiem.
https://uwielbiam.pl//przepis/zielony-sernik-na-spodzie-brownie
Na początku byłam sceptyczna. Po pierwszym kęsie zmieniłam diametralnie zdanie
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciasta i ciasteczka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: