Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Brzuch po ciąży
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jagoda23

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Nie 01-05-2011, 8:12    Temat postu: Brzuch po ciąży Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mimo,że pogodziłam się już z tym co pozostało mi po ciąży to czasami wracają takie dni jak dzisiaj. Zazdroszczę kobietom, które po ciąży mają płaskie brzuchy.. I mimo,że jestem osobą szczupłą, bo moja waga przed ciążą to 45kg to jednak nie wróciłam po ciąży do płaskiego brzucha...Dołuję się tym czasami, bo podczas gdy zaszłam w ciążę wszyscy mi mówili, że szybko wrócę do płaskiego brzucha, bo jestem szczupła i nie mam skłonności do tycia..Niestety...

Jestem 1,5 prawie po porodzie, a brzuch został...nie jest duży, ale wystaje i nie wygląda ciekawie. Najgorsze jest to, że on nie wisi, jak skóra zawsze po schudnięciu, ale taki mięsień został...i du**..

Przytyłam w ciąży ponad 20 kg..jeść nie jadłam dużo, synek był duży bo ponad 4 kg i wszystko poszło mi w brzuch nigdzie więcej. Teraz ważę 50 kg.

Macie jakieś skuteczne sposoby na to aby się pozbyć tego brzucha? Jest w ogóle jakiś sposób? Czy już mi tak zostanie?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Nie 01-05-2011, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może wybierz się na siłownie, trener powinien dać Ci wskazówki i myślę że będziesz zadowolona. Uśmiechnięta

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

jagoda23

PostWysłany: Nie 01-05-2011, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie siłownia nie wchodzi w grę.. Smutna chciałabym w domu coś robić, żeby kasy nie tracić bo jej nie mam po prostu...
Powrót do góry

biedroneczka

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Nie 01-05-2011, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jagoda23, nie wiem, czy brzuszki by pomogły, bo one w sumie są bardziej na zbudowanie mięśni, niż na zgubienie tłuszczu... Może zacznij biegać. Powinnaś wtedy schudnąć. Puszcza oko No tylko niestety to nie jest tak, że da radę odchudzić tylko jedną część ciała. Trzeba wziąć się za wszystko, a jak już z brzucha Ci trochę zejdzie, to wtedy te brzuszki też możesz włączyć, żeby skóra była jędrna i nie wisiała, no i żeby były ładne mięśnie.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Nie 01-05-2011, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bieganie nie jest dobre, lepsze na schudnięcie są szybkie marsze jeśli już.

Co do oponki po ciaży to z ćwiczeń spróbuj wszystkie te, które przede wszystkim są na dolne partie brzucha.
- nozycie poziome
- nozyce pionowe
- w lezeniu tylem unoszenia i przyciagania k. dolnych
- siady rownowazne
- unoszenia i przyciagania k. dolnych w zwisach na drazku badz drabinkach
- lezenia przewrotne
- spiecia (ze swiadomym napinaniem dolnych partii)
- unoszenia i przyciagania k. dolnych na skosnej laweczce glowa do gory

Podpis Czytaj regulamin!

Autor postu otrzymał pochwałę.
Powrót do góry

biedroneczka

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Nie 01-05-2011, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell, jak to bieganie nie jest dobre? Ja biegam prawie codziennie i teraz już nie chudnę tak bardzo, ale na początku przez 2 tygodnie schudłam prawie całe 5 kg, a diety żadnej nie stosuję.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Nie 01-05-2011, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Po prostu zdrowsze dla kobiety są szybkie marsze.
Marsz mniej wyniszcza kolana i nie obciąża tak kręgosłupa jak bieganie. Oj można byłoby dużo pisać na ten temat. W każdym razie dla osoby która chce zacząć aktywność fizyczną bardziej wskazany jest szybki marsz.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

biedroneczka

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Nie 01-05-2011, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell, przepraszam, po prostu Cię nie zrozumiałam. Myślałam na początku, że chodzi Ci o to, że chodzenie jest bardziej efektywne od biegania. Oczywiście masz rację pisząc, że zdrowszy jest marsz. Chociaż bieganie po lesie czy plaży tak źle już na stawy nie działa.
Ale autorka wątku sama wybierze aktywność dla siebie. Puszcza oko
Powrót do góry

jagoda23

PostWysłany: Pon 02-05-2011, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzieki dziewczyny za odzew Uśmiechnięta

Schudnac bym nie chciala,bo i tak moja waga jest taka normalna, teraz wygladam normalnie gdyby nie ten brzuch..bo wczesniej za chuda bylam.

Czyli brzuszki nic nie dadza... Bardzo smutna szczerze mowiac mialam nadzieje ze cos dadza..sprobuje te cwiczenia porobic, chociaz mi brakuje czesto samodyscypliny w cwiczeniach...

Bieganie czy marsz to troche wymagaloby wolnego czasu,a nie bardzo mialabym malego z kim zostawic... Smutna
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 02-05-2011, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jagoda a ty rodziłaś naturalnie czy miałaś cc, bo ja już nie pamiętam.

Ważne jest jeszcze, żeby pilnować sie i chodzić z prostymi plecami, po to, żeby mięśnie brzucha naciągać. Dobre jest też ćwiczenie przepony. Na pozór pomocne przy śpiewaniu, jednak tutaj też włączamy do pracy mięśnie brzucha. A robi się to tak, że wdycha się powietrze jakby brzuchem ( nie unosi się klatka piersiowa, tylko powinien uwypuklić się brzuch ) i wydychasz powietrze do samego końca przyciągając brzuch do środka. Nie wiem czy udało mi się to zrozumiale opisac. Zakłopotana

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 02-05-2011, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wydaje mi się że na taki odstający brzuch brzuszki pomagają. Puszcza oko

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

jagoda23

PostWysłany: Pon 02-05-2011, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miałam cc..

Chyba zaczaiłam z tym wdychaniem Bardzo szczęśliwa

A jeszcze jedno pytanie mam do was, może ktoras będzie wiedziała..
Chodzi o to czy to normalne, że brzuch jest tak jakby "nie mój" tzn. do końca to go nie czuje. Nie wiem jak to opisać. Bo jak bylam na kontroli po porodzie to moj gin mi powiedzial ze moge nie czuc brzucha, ze jakby skora byla obca, nie moja. I ze to normalne i po roku, dwoch ustąpi. Ale ja nadal tak mam...
Jak próbuje sie szczypać po brzuchu to lekko czuję, nie tak jak na przyklad na ręku..

Nie wiem czy to coś ma do tego, ale stwierdzono u mnie przepuklinę pępkową po cc...

Myślicie ze to wszystko ma do tego,że nadal mam brzuch "ciężarnej"?

Właśnie nad brzuszkami się zastanawiam i nie wiem w końcu czy pomogą czy nie...różne zdania są widzę..
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 02-05-2011, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zacznę od tego że to normalne że się inaczej czuje skórę na brzuchu po cc. Kochana nie wiem czy jesteś tego świadoma ale miałaś przecięte wszystkie ściany skóry, mięsnie, aż do macicy. Aby się to odbudowało potrzeba czasu. Nic się nie martw, czasem dopiero po 5 latach jest juz ok, nie ma reguły.

Brzuch po cc, trudniej zrzucić dlatego właśnie, bo mięsnie najpierw muszą się zrosnąć zanim zaczną prawidłowo pracować. Dlatego tak ważne jest aby chodzić wyprostowanym cały czas. Wtedy podciągasz mięsnie do góry i zmuszasz je do napinania i pracy.

Brzuszki możesz robić, czemu nie? Jeśli zależy ci na utracie tej dolnej oponki, trzeba wykonywać je w sposób aby ruszały się dolne partie mięsni brzucha.
Połóż się na plecach, unieś nogi do góry, tak aby uda z podłogą tworzyły kąt 90* ( kolana mogą byc ugiete ), a dolną część pleców przyciśnij mocno do podłogi i nie odrywaj podczas unoszenia pleców wtedy poczujesz, że pracują dolne partie brzucha.
Możesz tez w takiej samej pozycji robić brzuszki skośne ( czyli lewy łokieć za prawe kolano itd ).
Dobre są też wyrzuty nóg.
Leżysz na plecach, ręce wzdłuż tułowia, wyprostowane nogi unosisz do góry i jak już utworzą kąt 90* z podłogą wyrzucasz pupę do góry. Ćwiczenie powtarzaj ok. 20-25 razy.

Dołączone po 5 minutach 33 sekundach:

Aaa przypomniało mi się jeszcze jedno ćwiczenie z brzuszkami.
Leżysz na plecach. Podnosisz w tym samym momencie tułów i nogi, opuszczając plecy, opuszczasz jednoczesnie nogi ( wyprostowane, palce obciągnięte ), ale nogi nie mają dotknąć podłogi i znów powtarzasz cykl.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

jagoda23

PostWysłany: Pon 02-05-2011, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell właśnie słyszałam, że po cc jest trudniej..ale sie uspokoiłam, bo już myślałam, że coś jest NIE TAK..ale zacznę ćwiczyć w koncu jak nie spróbuję to sie nie dowiem czy pomoze no nie? Uśmiechnięta

Te mięśnie własnie mnie niepokoją, bo slyszalam ze czasami przecinają je i nigdy już nie będą pracowały...nie wiem czy to prawda. Bo podobno kiedys tak cięli a ze teraz juz tak nie robią...
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 02-05-2011, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zawsze są przecięte. Nie ma innej możliwości przy cc, aby dostać się do dzidziusia.
Dawniej przy tzw. cięciu klasycznym, cięcie było wzdłuż mięsni ( w pionie ) wtedy łatwiej się związywały, teraz gdy tną w poprzek, jest mięśniom zdecydowanie trudniej, co nie znaczy że się nie odbudują, bo mięsnie rewelacyjnie się odbudowują tylko trzeba czasu i wysiłku. Tak jak po operacji nogi trzeba ją rehabilitować i ćwiczyć, tak po operacji brzucha ( cc ) trzeba ćwiczyć mięsnie brzucha. Uśmiechnięta Wzmacniać je i zmuszać do pracy i z czasem będzie lepiej.

O tyle gorzej, że nawet bez cc dolną partię brzucha trudniej zrzucić, ale tak jak mówię, konsekwentne ćwiczenia na pewno przyniosą rezultat. Jak ćwiczyłam było widac rezultaty, tylko mi kregosłup wysiadł i musiałam przerwać ćwiczenia. Dziś mam problem zrobić nożyce, bo ból kregosłupa jest niesamowity, ale się staram, a efekty są.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: