Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Szafiarskie blogi

Brzydki zapach z ust 9mies dziecka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dzieci małe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MamusiaXavierka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 28-01-2010, 21:00    Temat postu: Brzydki zapach z ust 9mies dziecka Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mojemu synkowi brzydko pachnie z buzki plus ma kaszelek.. co to moze byc;/?

Podpis "Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

miss

Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 28-01-2010, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To może być dobry powód do odwiedzenia lekarza Puszcza oko
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 28-01-2010, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znalazłam coś takiego:

Cytat:
Zęby

Ustalenie przyczyny brzydkiego zapachu z buzi może być proste. Często są to po prostu popsute ząbki, zaniedbanie higieny jamy ustnej albo problem z dziąsłami (zapalenie, pleśniawki, grzybica). Małym dzieciom, które mają choćby cztery zęby trzeba je myć, by nie hodować bakterii w buzi (są przyczyną brzydkiego zapachu) oraz, żeby przyzwyczaić dziecko do codziennej pielęgnacji zębów. Szczególnie wieczorem trzeba wymyć dziecku zęby po jedzeniu.

Migdałki

Jeśli wizyta u dentysty nie rozwiąże problemu, pediatra może dziecko wysłać do laryngologa, by obejrzał migdałki. Często powiększone migdały lub przerośnięty trzeci migdał i osiadające na nich bakterie powodują brzydki zapach z buzi dziecka. Jeśli to nie migdałki, warto zrobić wymaz z gardła i sprawdzić, czy w gardle dziecka nie ma np. gronkowca albo innej bakterii lub grzyba. Grzyby i bakterie w przewodzie pokarmowym mogą powodować nieprzyjemny zapach.

Katar

Gęsty żółtozielony katar (czyli ropno-bakteryjny) też brzydko pachnie. Przy takim katarze nie ma senesu stosować np. roztworu z soli morskiej do płukania i czyszczenia nosa. Często jego przyczyną jest infekcja bakteryjna albo alergia. Na tę pierwszą pediatra raczej na pewno przepisze antybiotyk (jeśli są też inne objawy: gorączka powyżej dwóch, trzech dni, ból gardła, kaszel).
- Przyczyna brzydkiego zapachu może tkwić w diecie fermentacyjnej. Nadmiar czegokolwiek w diecie, począwszy od mleka i słodyczy oraz indywidualny sposób trawienia też może powodować niemiły dla otoczenia zapach z ust dziecka – dodaje pediatra dr Wojciech Duchiński.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

nanna2222
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 28-01-2010, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja kiedyś słyszałam, że to właśnie coś w przewodzie pokarmowym jest nie tak. Niezbędna tu będzie wizyta u pediatry. Lepiej leczyć teraz, niż gdy dziecko będzie starsze.

Podpis Całe moje życie to Ty - Wszystkie moje noce i dni...

18.08.2007- Nasz ślub
25.03.2009 - Narodziny naszego Synka
Powrót do góry

MamusiaXavierka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 28-01-2010, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No wlasnie maly na poczatku stycznia przechodzil infekcje przewodu pokarmowego... ale niby ok jest

wyczytalam ze powinno sie rowniez czyscic czesto jezyk malego.. bo na nim osadza sie mleko i dlatego brzydko pachnie.. bo ten zapach jest taki jak u doroslych jak nie umyja zebow...

nie jakis kwasny czy cos..

NA was zawsze mozna liczyc niedawno napisane a juz tyle odp dzieki

Podpis "Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu."
Powrót do góry

nanna2222
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 28-01-2010, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Koniecznie idź do lekarza. Nie zaniedbaj tego. Tak mi się przypomniało, ze w liceum miałam koleżankę w klasie, której brzydko pachniało z buzi. Ona mówiła, że ma problemy z przewodem pokarmowym. My jej nie wierzyliśmy, bo woleliśmy wersję, że nie umyła zębow. Teraz wiem, że ona była chora. Zakłopotana Ale z tego co pamiętam to nie "jechało" od niej codziennie tylko co jakiś czas.

Podpis Całe moje życie to Ty - Wszystkie moje noce i dni...

18.08.2007- Nasz ślub
25.03.2009 - Narodziny naszego Synka
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dzieci małe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: