Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cesarskie cięcie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 05-05-2009, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi cewnik ściągnięto po 6 godz jak kazano wstać.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Wto 05-05-2009, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agatko ciebie usypiano do cc?
Mozesz powiedzieć jak to wyglądało? Tzn na jak długo mniej wiecej usypiają, jak po wybudzeniu jest z "widzeniem" dzidziusia, kto sie nim zajmuje, czy ojciec ma dostep po porodzie do dziecka itd?

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 05-05-2009, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak Efrell, mnie usypiano bo byłam tak zmęczona tym 18-godzinnym porodem naturalnym, że nie umiałam usiedzieć w miejscu żeby anestezjolog mi wbiła znieczulenie.
Próbowała chyba z 10 razy i nie mogła się wbić w odpowiednie miejsce. W efekcie miałam pokłute plecy, a tak i tak zostałam uśpiona.

Co do widzenia dziecka, to ja zobaczyłam Szymka jak wieźli mnie z sali operacyjnej. Wszystko trwało może 10 sekund, bo Szymek był w dość ciężkim stanie (dostał 4 pkt. Apgar). Tak na dłużej to zobaczyłam go dopiero rano jak się obudziłam (a urodziłam o 1.15 w nocy).
Sama narkoza trwała może niecałą godzinę, nie jestem pewna.

Bartek też zobaczył Szymka na chwilkę, bo lekarze od razu zajęli się dzieckiem.

Także niestety nie było mi dane zobaczyć mojego dziecka zaraz po urodzeniu jak również nie położono mi go na brzuchu zaraz po wyjściu na świat Płacze lub Bardzo smutna .

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 11-05-2009, 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zapomniałam Wam mówić,że nie cieli mnie w tym samym miejscu,tylko jakiś centymetr niżej.Więc mam 2 blizny.

I moja rada dla dziewczyn rodzących przez cc-zaopatrzcie sie w paracetamol-jedyna rzecz,jakiej mi brakowało. Puszcza oko
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 18-05-2009, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie orientujecie sie ile można przejść cc? Czy jeśli miałam je 2 razy to trzecia byłaby już murowana?No i czy to prawda ze po trzeciej podwiązują jajniki? Podejrzliwa
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 18-05-2009, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jesli chodzi o ilośc to w sieci znalazłam wypowiedzi które się w zasadzie pokrywają:
Cytat:

Ile można wykonać cięć u kobiety?
Z reguły 3-4, choć są opisywane przypadki wykonywania większej ilości cięć. Przy każdym kolejnym cięciu rośnie ryzyko rozejścia się blizny w mięśniu macicy oraz ryzyko uszkodzenia pęcherza moczowego w trakcie zabiegu.

dr n. med. Władysław Gaweł, lekarz ginekolog, położnik

Cytat:
Słyszałam, że cesarkę można mieć tylko dwa razy. Czy rzeczywiście trzeci taki poród jest już niemożliwy. Ania

Nie określono, ile razy można zakończyć poród cesarskim cięciem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kolejne takie operacje niosą ze sobą coraz większe ryzyko powikłań. Najczęściej po trzech odradzamy czwartą ciążę (ale decyzja ta należy do pacjentki).

Dlaczego? Drugie, trzecie czy następne cesarskie cięcie jest trudniejsze do wykonania m.in. ze względu na zrosty po poprzednich zabiegach (mięsień macicy w miejscu blizny jest też osłabiony). Z tego powodu może dojść do uszkodzenia sąsiednich narządów (np. pęcherza moczowego, jelita). Powikłania w czasie kolejnej operacji są podobne do tych po pierwszym cesarskim cięciu, ale zdarzają się częściej.

Renata Jaczyńska, ginekolog-położnik

Dołączone po 5 minutach 41 sekundach:

I jeszcze:

Cytat:
Co ze sterylizacją po cięciu?
Zabieg sterylizacji (podwiązanie lub przecięcie jajowodów) wykonywany jest wyłącznie ze względów medycznych. Jeżeli wykonujący cięcie uzna, że następna ciąża niesie wysokie ryzyko dla zdrowia lub życia kobiety to wykona sterylizację. W Polsce oficjalnie nie uznaje się sterylizacji "na życzenie".

Miałam cięcie cesarskie, czy w kolejnej ciąży również urodzę przez cięcie?
Jeżeli powtarzają się wskazania (wada miednicy, wskazania okulistyczne) to na pewno będzie wykonane cięcie cesarskie. Jeżeli lekarz prowadzący uzna, że można spróbować porodu siłami natury to masz wszelkie szanse na poród naturalny. Obecnie odchodzi się od poglądu "raz cięcie - zawsze cięcie". Wyjątek stanowi tu sytuacja, gdy poprzednio wykonano cięcie klasyczne (wzdłuż mięśnia macicy). Ze względu na relatywnie wysokie ryzyko w tej sytuacji wykonuje się cięcie.

dr n. med. Władysław Gaweł, lekarz ginekolog, położnik

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 19-05-2009, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Po dwóch cesarkach stwierdziłam,że starczy Puszcza oko Pamiętam jak leżałam na pooperacyjnej i strasznie bolało,to sobie mówiłam "nigdy więcej" Puszcza oko
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Nie 31-05-2009, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, czy po cc krwawi się równie mocno co po porodzie naturalnym? Pytam bo nie wiem w jakie środki higieniczne się zabezpieczyć. Zakłopotana

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 31-05-2009, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell nie wiem jak krwawi się po porodzie naturalnym, ale ja po cc przez kilka dni (chyba 3) używałam tych wielgachnych podpasek, a potem już zwykłych.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Nie 31-05-2009, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tego co mi wiadomo to krwawienie jest podobne, choć po cc macica chyba ciut wolniej się obkurcza.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 31-05-2009, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem w piątym tyg po cc i jeszcze krwawie,właściwie dopiero pomału ustaje.
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 25-07-2009, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na wizycie u gina,lekarz mi powiedział,żebym sie mocno zastanowiła czy chce miec trzecie dziecko(zawsze chciałam trojkę).Trzecia cesarka jest murowana,a to niebezpieczne i w ciąży i sam zabieg.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 25-07-2009, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ponoc 3 cc to juz ostateczność. Ale jeszcze na 3 się wiele kobiet decyduje.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 25-07-2009, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja ciocia miała 4 cc.
Powrót do góry

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 25-07-2009, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja na drugi dzień po CC uzywałam zwykłą podpaskę, taką cienka a po ok. 1,5 tygodnia tylko wkładki ale raczej profilaktycznie.

Drugi raz chyba nie chciałabym mieć CC...
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 9 z 12

Skocz do: