Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Cesarskie cięcie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 25-07-2009, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Krwawiłam 6 tyg ale to raczej było plamienie niz krwawienie.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Nie 26-07-2009, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niestety ale kto miał raz CC musi się liczyć że następna ciąża skończy się tym samym, bo zwykle tak bywa. Skonsternowana

Ja krwawiłam/plamiłam 5 tyg. Potem przerwa i dostałam chyba Małpa. I ciągnęło się to kolejny tydzień.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Angel

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kot
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 27-07-2009, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witajcie!
Ja też miałam cesarkę i powiem że jak jeszcze raz bym miała rodzić to też będę chciała cesarkę.
Za względu na moją chorobę serca w dzieciństwie i problemami z oddychaniem teraz mój kardiolog powiedział: może Pani rodzić naturalnie ale ZALECAM cesarkę,
Dziewn przed porodem trafiłam już do szpitala z okropnymi bólami, nie chciano mi zrobić cesarki, więc czekałam na rozwarcie itp, jak mierzono mnie w biodrach to stwierdzono że nie są to zadawalające wyniki ale co tam, męczyłam się próbując urodzić dzidzie ale nie dałam rady. nie miałam siły, prosiłam o cesarkę aż się zgodzili, założyli mi cewnik jak już byłam pod znieczuleniem, później musiałam leżeć jak placek bez ruchu, nawet głowy nie kazano mi podnosić, nic jeść tylko pić, ale przez słomkę żeby się nie zaksztusić (bo będzie bolało), po kilku godzinach przyszła do mnie pielęgniarka i pomogłą mi wstać, to było najgorsze wstanie z łóżka w moim życie, ale im więcej się chodzi tym jest lepiej i mniej boli, szwy miałam te co same się rozpuszczają, więc nie musieli mi ich ściągać, a że miałam cewnik to zajarzyłam dopiero jak mi go zdejmowali heh.
Ogólnie cc wspominam bardzo dobrze, bo miałam fajną pielęgniarkę (nie mówiąc o lekarzach przy porodzie) która bardo mi pomagała, do domu wróciłam po 3 dniach Uśmiechnięta, krwawienia nie miałam obfitego, (nie pamiętak jak długo trwał) na początku używałam tych wielgarnych podpasek a w domku już zwykłych.
Ja jestem zadowolona z cc, ale wolałabym mnieć ją zaplanowaną, niż najpierw się męczyć a później mieć jednak cc
Powrót do góry

Kiki

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pon 21-12-2009, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miałam cc, minął już prawie miesiąc, brzuch już mnie tak bardzo nie boli tylko mam problem z wyprostowaniem się no i jestem podłamana że nadal mam ciążowy brzuszek. Co prawda nie taki jak po wyjściu ze szpitala no ale jest Smutna Kiedy poznikały Wam brzuchy i czy też nie mogłyście się wyprostować? Mnie trochę ciągnie przy prostowaniu.
Powrót do góry

lady_jagodka

Zodiak: Waga

PostWysłany: Wto 22-12-2009, 0:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiki Po troszeczku musisz się przyzwyczaic do tego, bo garbić się będziesz non stop. Zakładaj pas uciskający, on napewno trochę pomożę, a gdy tylko lekarz pozwoli na cwiczenia, zasuwaj na siłownię hehe

Podpis "Po co te nerwy? Poczucie humoru potrafi wiele rzeczy naprawić. Sprawy wielkie staną się śmiesznie małe. Sprawy przeraźliwie trudne stracą ze swego ciężaru."
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 22-12-2009, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z pasem uciskającym, czy bielizną korekcyjna bym uważała. Musisz spróbować, jeśli bedziesz czuła jakis ból, podczas lub po ściągnięciu to bedzie znak ze nie mozna jeszcze tego nosic.
Miesiąc to bardzo krótko, kochana trzeba troche cierpliwości. Jak to mówił moj mąż: jak ciało ma tak szybko wrócić do formy, skoro rosło przez 9 miesięcy? Uśmiechnięta
Prostować się trzeba na siłę. Bo im wiecej sie bedziesz garbić tym ciężej bedzie ci poźniej, z tej prostej przyczyny ze wszystkie przeciete warstwy skóry, mięśni itd się zrastają. Tez miałam problem z prostowaniem się - to normalne.

Ja jestem pół roku po cc. Brzuszka troche jeszcze mam, ale to co zostało to juz w sumie nie wiele i trzeba zbić ćwiczeniami, na które nie mogłam sobie pozwolić wczesniej, bo mam pewne komplikacje.

Mysle ze za dwa miesiące jak juz bedziesz się dobrze czuć i brzuch nie bedzie bolał mozesz zaczać ćwiczyć. Do tego dietka lekkostrawna i powinnać ładnie wrócić do formy. Uśmiechnięta

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Kiki

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Wto 22-12-2009, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell - w sumie mąż twój dobrze to ujął. Dietę to mam teraz bo karmię piersią, ale tych ćwiczeń to już się nie mogę doczekać. Bielizna czy pas korygujący odpadają - lekarz mi zabronił. Chyba faktycznie muszę się uzbroić w cierpliwość Smutna
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 22-12-2009, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiki no dokladnie. Pewnie cie to nie pocieszy, ale ja taką samą niecierpliwość miałam po porodzie. Z czasem jednak, gdy zaczęłam zauważać że cialo zaczyna wracac do formy ( choc powoli ), udalo mi się uzbroic w cierpliwość. Uśmiechnięta

Nie wiem ile w tym jest prawdy, ale podobno kobiety które karmią piersią szybciej wracają do dawnej wagi. U mnie teoretycznie się to sprawdza, bo bez ćwiczeń wróciłam do wyglądu sprzed ciązy ... no może za małymi szczegółam. Puszcza oko Ale nie mam porównania, bo nie wiem, czy nie wyglądałoby to identycznie jakbym w ogole nie karmiła. Puszcza oko

Najważniejsze na początku to się nie przeciążać, prostować i chodzić ale tez bez przesady. Jak bardzo ciągnie brzuch to daj sobie na wstrzymanie i jeśli to możliwe połóż sie i odpocznij, zeby organizm mogl sie swobodnie regenerować.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

lady_jagodka

PostWysłany: Wto 22-12-2009, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tym pasem to oczywiscie też bym uważała. W sumie napisałam to tak jakbyś miała nakładać bez wniku. Oczywiście miesiąc to za krótko, ale póżniej gdy się zagoi, nakładaj codziennie, będzie niewygodnie ale na pewno pomoże. Jeśli chodzi o karmienie piersią u mnie akurat się nie sparwdziło, wogóle. Dietę przy karmieniu piersią???? dziwne. Jak dziecko ma się odżywiać jak nie będziesz dostarczać odpowiedniej ilości kalorii. Wogole bzdura. Ja na dieta musiałam czekac do 10 miesiaca u dwojeczki dzieci. Ale pozniej ostro wsielam sie za siebie.Choć zrzuciłam sporo kg, to brzuch a raczej skora nadal wisi, ale to chyba gebetyka bo moja mam też tak ma.Na to raczej nie ma ćwiczen, bo mięśnie są porozrywane.

Podpis "Po co te nerwy? Poczucie humoru potrafi wiele rzeczy naprawić. Sprawy wielkie staną się śmiesznie małe. Sprawy przeraźliwie trudne stracą ze swego ciężaru."
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 22-12-2009, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczywiscie ze dieta jest wskazana przy karmieniu piersią. Uśmiechnięta
Chodzi o diete lekkostrawną. Maluszkowi nie potrzeba smazonego jedzenia, fastfoodów i tłustych dań. Mama karmiąca powinna się odżywać zdrowo, a co za tym idzie lekko. Uśmiechnięta

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

lady_jagodka

PostWysłany: Wto 22-12-2009, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myslalam o innej diecie. Zreszto to nie powinna być dieta, tak powinny odżywiać się nie tylko matki karmiące. Dlatego myślałam o czym innym

Powrót do góry

lady_jagodka

PostWysłany: Pon 25-01-2010, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell Pewnie, że wiek nie jest wyznacznikiem.
Powrót do góry

Zatroskana01

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pon 25-01-2010, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja chrzestna rodziła pierwsze dziecko w wieku 34 lat miała cesarkę ze względu na późny okres pierwszej ciąży i lekarz mówił jej to od początku ciąży i napisał... A jak pojechała do szpitala i już jej wody odeszły to pielęgniarki chciały ją wcisnąć na naturalny dopiero kobieta rodząca dziecko musiała się kłócić i mówić ze ma wszystko w papierach które dała... i w końcu bardzo niechętnie zrobili jej tą cesarkę

Dołączone po 7 minutach 12 sekundach:

I wszystkie moje znajome które rodziły od 17-19roku życia miąły cesarskie cięcie... to dziwne ale mówiły ze lekarz tak zalecił
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 25-01-2010, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To faktycznir dziwne bo zwykle lekarze odradzaja cc i staraja sie przekonac pacjentki do porodu SN.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 25-01-2010, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zatroskana01 napisała:
I wszystkie moje znajome które rodziły od 17-19roku życia miąły cesarskie cięcie... to dziwne ale mówiły ze lekarz tak zalecił

Pierwsze słyszę. Zszokowana
Ze mną na sali poporodowej leżała 15-latka. Cool Rodziła naturalnie.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 10 z 12

Skocz do: