Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cesarskie cięcie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
To nie jest to samo znieczulenie.
Przy cc otrzymujesz znieczulenie podpajęczynkowe czy jakoś tak to się nazywa? i nie masz czucia od pasa w dół.
Przy zzo przy porodzie naturalnym normalnie czuje się swoje nogi, można nawet chodzić, nie czuje się tylko bólu. No i po tym znieczuleniu od razu można wstać, nie trzeba leżeć ileś tam godzin plackiem.

Ooo tego nie widziałam. Zszokowana

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ala może różnica w dawce, a może też każdy szpital ma jakieś swoje inne zasady, zwłaszcza jeśli chodzi o to leżenie plackiem.

Gdybym miała mieć cc to właśnie najbardziej bym się chyba bała tego braku czucia Zakłopotana

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Brak czucia był dla mnie najtrudniejszy. Brzuch niech boli ale widziałam swoje ciało i go nie czułam, taka kupa mięsa... okropne.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Musze się dokłądnie wypytać o wszystko mojej siostry - pracuje na Żelaznej na patologii noworodka więc powinna wiedzieć, a jak nie to niech się spyta Uśmiechnięta

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
Ooo tego nie widziałam. Zszokowana

Efrellku no tak Uśmiechnięta
Przy prawidłowo podanym zzo mozna wszystko robić. Wiele kobiet dopiero wtedy odzyskuje siły i zaczyna chodzić czy skakać na piłce Śmiejąca się
Skurcze te w ostatniej fazie porodu się czuje, trzeba je czuć, żeby wiedzieć kiedy przeć, ale nie jest to ból, tylko takie trochę nieprzyjemne uczucie parcia Puszcza oko - dla mnie to był najgorszy moment porodu, ale on na szczęście trwa krótko. Czasami to jest kilka skurczy i dziecko już jest na świecie.

Ala no własnie o tym mówię, ja bym chyba nie patrzyła Puszcza oko no i jakiś taki miałabym starch, że to czucie nie wróci, chociaż to pewnie niemozliwe Puszcza oko

Dołączone po 3 minutach 16 sekundach:

smaluszek napisała:
Musze się dokłądnie wypytać o wszystko mojej siostry - pracuje na Żelaznej na patologii noworodka więc powinna wiedzieć, a jak nie to niech się spyta Uśmiechnięta

Żelazna to jeden z najbardziej obleganych szpitalów w Warszawie Uśmiechnięta
Porody sn są podobno super, dowolny wybór pozycji przy rodzeniu, porody w wodzie, z założenia nie nacinają, chyba, że coś jest nie tak Uśmiechnięta
Ale bardzo ciężko się tam dostać i cenami dorównują do prywatnych klinik Puszcza oko Słyszałam też, że są niechętni cc i były przypadki (nawet o jednym w tvn mówili Śmiejąca się ), gdzie decyzja o cesarce została podjęta zbyt późno Bardzo smutna

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiem tylko tyle, że sporo "osobistości" u nich rodzi. I rzeczywiście ciężko o miejsce. Ale warunki są super. I bardzo malutkie wcześniaki są w stanie odratować. Co do cesarki to nie wiem, ale dopytam.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

smaluszek napisała:
Wiem tylko tyle, że sporo "osobistości" u nich rodzi.

To prawda. Zwłaszcza z taką jedną sławną położną,
smaluszku to Ty masz dobrze, w razie gdybyś chciała tam rodzić, miejsce miałabyś zapewnione Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No o Janette zabiegają wszystkie gwiazdy ;P
Gdybym mieszkała nadal w Garwolinie to pewnie tam bym rodziła a tak to muszę się dowiedzieć gdzie mozna spokojnie iść na cesarkę w Krakowie.

S. King
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W Krakowie jest fajnie bo niektóre prywatne kliniki mają częściową refundację z NFZ Uśmiechnięta W Warszawie niestety żadna nie ma Bardzo smutna

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na razie się jeszcze nie interesowałam, ale jak będę w ciąży to się będę musiałą rozejrzeć.

S. King
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja przy nastepnej ciazy rozwaze cesarke. Pierwszy porod mialam bardzo ciezki, zakonczony kleszczami (niektore dziewczyny pewnie pamietaja moj opis). Bardzo sie nacierpialam i niestety mialo to takze konsekwencje natury psychicznej (depresja itd). Tutaj nie ma czegos takiego jak cesarka na zyczenie, ale w uzasadnionych przypadkach jest oczywiscie wykonywana.

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry

martii

Zodiak: Panna
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym się nie zastanawiała ani minuty: naturalny czy CC.
Oczywiście naturalny. CC to operacja, i dochodzisz do siebie jak po operacji, połóg trwa dłużej, w kolejną ciążę powinni się zachodzić dopiero po dłuższym okresie czasu. Jest to ingerencja w ciało i oprócz przeciwwskazań, jestem zdecydowanie na nie. Ból to ból, trzeba zacisnąc zęby.

Po drugie, poród naturalny i nacinanie krocza nie powinny być synonimem.
Niestety poród na plecach, który najbardziej naraza nasze krocze na pęknięcie - jest bardzo często praktykowany w Polskich szpitalach, bo jest wygodny dla lekarzy. Poród w innych pozycjach, np. w kucki czy jakoś tam jeszcze;-) jest duzo mniej niebezpieczny jeśli chodzi o pęknięcie krocza. Zresztą... spróbujcie zrobić kupę na leżąco i w kuckach Puszcza oko .

Jedyne nad czym bym się zastanawiała - to naturalny z zzo lub bez;-).

Podpis 25.07.2009 - już prawie 4 lata w poważanym związku:)
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No ja, jakbym miała taką możliwość to też. A że nie mam to się troche wybrakowana czuję Niezdecydowana I się bym chętnie zamieniła z kimś kto chce ta moją cesarkę...

S. King
Powrót do góry

zaneta1

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi tak zrobili CC ze przez 2 miesiace wlaczylam o zycie w ciezkim stanie

Podpis Du bist alles was ich brauche Uśmiechnięta Ich liebe dich Schatz :**
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja przyjaciółka jak była na praktykach to widziała i cc i naturalny poród. I określiła to krótko, cc to operacja, a natrualny to po prostu cud. Uśmiechnięta

Zaneta nie żartuj? Zszokowana Aż taki horror Cię spotkał? Smutna

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

Skocz do: