Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cesarskie cięcie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 03-03-2009, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
A umnie nie wyciagali szwów tylko na zewnatrz miałam supełek ktory połozna kilka dni po porodzie poprostu przecieła i już.

I zapewne pociągnęła za supełek i wyszedł cały szew.

Co do pomocy, to ja przez pierwsze 2 tygodnie nie miałam Szymka obok siebie więc spokojnie dochodziłam do siebie po operacji. Po tygodniu byłam już z Szymkiem w szpitalu i robiłam wszystko koło Niego, choć jeszcze trochę bolało. Najgorsze były pierwsze dni.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

kate74

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Wto 03-03-2009, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też mam bardzo nisko bliznę po szwie. Miałam teraz drugie cc i rozcięli mi brzuch dokładnie w tym samym miejscu, więc dalej mam tylko jedną bliznę. Bardzo szczęśliwa Tak jak u Was skóra wokół jest "drętwa", niezbyt przyjemne uczucie. Ja nie miałam teraz wyciąganych szwów tylko odcinane supełki po bokach i tyle (nic nie bolało).
A co do pomocy, to teraz przez dwa tygodnie był z nami mąż (ktoś się musiał trochę zająć starszą córką, żeby nie czuła się "zostawiona"), ale generalnie oprócz dźwigania nie potrzebowałam pomocy. Tylko, że to bardzo indywidualna cecha - kiedy dochodzi się do siebie po cc. Ale jak wszystko jest ok. to nie trwa długo. I jest z każdym dniem lepiej. Trzeba tylko unikać nagłych zrywów i wstawać uważnie, bo na mięśnie brzucha na początku nie można liczyć.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 03-03-2009, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja się właśnie najbardziej tego dochodzenia do siebie po cc obawiam.
Ja to w ogóle będę "kaleką" bo ze względu na oczy nie powinnam dźwigać więcej niż 5-6 kg Przewraca oczami Puszcza oko.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 03-03-2009, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie chciałabym cersarki, wolę rodzić naturalnie. Choć wiem, ze nie wszystko od nas zależy i czasem jest to konieczne.
Ponoć po cesarce dłużej macica się kurczy i dłuzej pozostaje lekki brzuszek.
Ja się boję cesarki tylko dlatego, że u mnie w szpitalu gdzie mam rodzić nie robią cesarek i w razie konieczności zmuszeni są mnie transportować do innego szpitala oddalonego 70 mil od mojego miasta. Dlatego modlę się o poród naturalny by dodatkowo się nie stresować.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sro 04-03-2009, 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie 12 marca ortopeda zadecyduje. Wiadomo, że w trakcie porodu wszystko moze sie zdarzyc, ale mialam pękniętą gałązke miednicy co okazało się przy spotkaniu z moim ginem bardzo istotne i niestety z tego co czytałam i dowiadywalam sie od koleżanek, zwykle taka kontuzja mimo ze z przed lat wyklucza poród naturalny. Smutna

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-03-2009, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie mam żadnego wyboru - z racji na sztuczne soczewki wszczepione w obu oczach tylko cc wchodzi w grę.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

Barbi

Zodiak: Panna
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 04-03-2009, 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie mam dzieci ale po operacji na jajnikach ciezko bylo dojsc do siebie i juz wtedy mowilam,ze podziwiam kobiety .ktore po cesarce opiekuja sie jeszcze dzieciatkiem. Pirewszy tydzien po operacji nie byl zly ale pozniej tragedia.Nie moglam spac przez trzy noce bo mnie wszystko ciagnelo i jakby pieklo w srodku.Nie moglam kaszlec,smiac sie i tym podobne.Moja mama sie mna opiekowala i juz postanowilam,ze jakbym urodzila kiedys dziecko przez cc to bez pomocy mamy sie nie obedzie.trzymam za Was kciuki.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sro 04-03-2009, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Barbi właśnie też obawiam sie że rekonwalescencja trochę potrwa. Moja mama niestety nie bedzie mogła do mnie przyjechać na dłużej, ale na szczęście teściowa się zaoferowała.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 04-03-2009, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myślę, że po naturalnym trudniej się dochodzi do siebie. Mam przykład siostry która miała zarówno to jak i to, i mówiła mi że jakby miała mieć jeszcze raz poród to tylko cc.
Organizm kobiety po naturalnym jest silnie wykończony, zmęczony a często dochodzi do tego anemia spowodowana utratą dużej ilości krwi.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Agata

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 04-03-2009, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Po cesarce najgorszy jest kaszel i kichanie- masakrycznie boli Przewraca oczami .

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Sro 04-03-2009, 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nawet porządnie śmiać się nie mozna ....ale to przez raptem 4 dni jak u mnie.

Agata mi nie wyciagała szwów, nic, tylko przecieła nitkę ta na zewnatrz tak jak Kate74.
Powrót do góry

kate74

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 04-03-2009, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie! Jak się już musi kaszleć, to najlepiej przytrzymać brzuch rękami, trochę pomaga, ale nie wiele.
Szew na brzuch trochę ciągnie, ale trzeba "opracować" sposoby na wstawanie, siadanie, itp. tak, żeby ból był jak najmniejszy. Ja najbardziej się bałam, jak poradzę sobie z wyjęciem dziecka z łóżeczka szpitalnego i wzięciem do na ręce jak będzie płakać (dziecko było ze mną jak już odłączyli cewnik i zaczęłam chodzić). Ale jakoś się udało i nie było tak źle.
Tak naprawdę to nie wie się ile jest się w stanie znieść. Z moich wspomnień po porodowych najgorzej wspominam pierwszą noc po drugiej cesarce. Po pierwszej cesarce nawet znieczulenie w nocy nie było takie konieczne, ale po drugiej bolało jak jeszcze nigdy w życiu i przestawało tylko na trochę po znieczuleniu, więc jak już minęła ta pierwsza noc to było już tylko lepiej.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-03-2009, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
Barbi właśnie też obawiam sie że rekonwalescencja trochę potrwa. Moja mama niestety nie bedzie mogła do mnie przyjechać na dłużej, ale na szczęście teściowa się zaoferowała.

Ja mam te same obawy. Na szczęście istnieje szana, że przyjedzie do mnie siostra, która od lat pracuje na patologii noworodka a ostatnio to nawet ma zajecia w szkole rodzenia Uśmiechnięta.

S. King
Powrót do góry

Sylwcia

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Czw 05-03-2009, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie martwcie się dziewczynki na przód.

Zobaczycie, że najgorsze będzie tylko wstanie po cięciu - ale jak to mówią "pierwsze koty za płoty" potem już pójdzie gładko, jak tylko zobaczycie takie maleństwo koło siebie to sił dostaniecie. Nie wiem skąd one się biorą, ale ja mogłam góry przenosić (gorzej było z chodzeniem i wstawaniem do małej jak płakałam, ale wiedziałam, że nikt jej nie pomoże tylko JA).

W domu od pierwszych dni zostałam sama z Martą - mój mąż nie miał ani jednego dnia wolnego, bo prowadzi działalność gosp. i akurat była masa pracy, więc praktycznie po 10 godzin byłyśmy same i nadal żyjemy Uśmiechnięta

Więc będzie dobrze jesteśmy tego dobrym przykładem.

Powodzenia i głowy do góry.
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Pią 06-03-2009, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sylwcia pięknie to ujełaś. Przeciez ta mała istotka ma tylko nas i to my musimy się pozbierać jak najszybciej a dzięki tej slicznej, małej buzi szybko wraca się do formy. I nie myslcie na zapas co będzie, że tego się boicie, że boli itd. Jestesmy kobietami - matkami i mamy bardzo duzo siły o której nawet czasami nie wiemy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 6 z 12

Skocz do: