Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cesarskie cięcie
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 13:14    Temat postu: Cesarskie cięcie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To ja mam takie pytanie natury technicznej Zakłopotana Można wybrać metodę rodzenia? Czy naturalnie, czy przez cc ? Czy tylko z zalecenia lekarza?

Podpis Czytaj regulamin!

Ostatnio zmieniony przez efrell dnia Czw 17-04-2008, 20:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Generalnie podobno jest moda na CC ale lekarze w państwowym szpitalu nie robią na zyczenie CC albo robią niechętnie. Mozna to obejść i załatwić sobie zaświadczenie np. od okulisty. Gdy są wskazania to nie ma sprawy.

Teraz jest głosno na ten temat bo kobiety wola CC ale nie ma to jak natura.

W prywatnym szpitalu podobno od 2000zł mozna zrobić CC.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
To ja mam takie pytanie natury technicznej Zakłopotana Można wybrać metodę rodzenia? Czy naturalnie, czy przez cc ? Czy tylko z zalecenia lekarza?

Podobno lekarz nie ma prawa Ci odmówić CC. Ale z tego co wiem, tak jak napisała Ala, w publicznych szpitalach lekarze nie chcą robić cesarek.
A ja swoją drogą nie rozumiem do czego tu się spieszyć ? Ja oddałabym wiele żeby móc choć raz urodzić naturalnie..

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie wiem czy byłabym w stanie znieść ból... Skonsternowana

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też nie wiem... Ale po CC też jest ból, jak znieczulenie puszcza... to jest jednak ingerencja chirurgiczna jakby nie było. I potem się dłużej wraca do siebie niż po porodzie naturalnym.
A poza tym...ja bym chciała urodzić naturalnie choć raz, a potem móc sobie stwierdzić, że wolę CC Uśmiechnięta

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gdzieś tam obiło mi się o uszy że cesarka to tylko ze wskazań lekarza. Ale może nie jestem na bieżąco Złośliwa
A swoją drogą - nawet nie ma się co zastanawiać. Natura - to natura. Ból - taki o którym bardzo szybko się zapomina....poza tym gdyby rzeczywiście był aż tak kolosalny żadna z kobiet nie zdecydowałaby się urodzić drugiego dziecka - czyż nie?
Do wszystkiego należy podchodzić z dozą rozsądku. Nie należy sie bać tego co jest wpisane w nasze życie...
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wiem czy dłużej się goi? Jak rodzi się natulanie też muszą zszywać itd.
Oczywiście to tylko moje zdanie ... Uśmiechnięta

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No tak - ale przy porodzie naturalnym masz "tylko" nacinane krocze a przy CC to jednak ci tam głębiej noża wpychają nie ? I wiem, jak mój mąż wyglądał po przepuklinie (fakt, faceci zazwyczaj są bardziej "chorzy" Złośliwa) - jednak przez dość długi czas kichanie, śmianie się i zbyt szybkie ruchy sprawiały ból.

S. King
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja naturalnie nie rodziłam. Miałam CC i drugi raz chętnie bym w ten sposób rodziła. Bardzo szybko do siebie dochodzę. Nie mam problemów z wypróżnianiem, siadaniem itd. Rana tak bardzo nie boli, ogólnie dla mnie to super pomijając sam poród który był spoko pod względem bólu - nic nie czułam. A znieczulenie? No cóż... porody naturalne z zoo to już standard, do CC dają to samo więc...

Dochodzenie do siebie w moim przypadku jest szybkie - na 3 dobę wyszłam do domu i normalnie gotowałam, sprzątałam a po 12 godzinach od CC opiekowałam się dzieckiem.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 20:48    Temat postu: Re Cesarskie cięcie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:

W Polsce w szpitalach publicznych nie można. Jak mówią lekarze cc to poważna operacja i wykonywana powinna być wyłącznie ze wskazań medycznych. Niektóre szpitale nie uznają nawet wskazań okulistycznych "z zewnątrz" czy takich wskazań jak położenie miednicowe, bliźnięta itp. Inne w takich wypadkach robią cc z automatu.

Jeśli chce się mieć cc na życzenie pozostaje "dogadać się" ze swoim lekarzem, zawsze jakieś wskazanie wymysli Puszcza oko albo rodzić w prywatnej klinice.

Ala nie wiem skąd masz tę cenę. W Wawie są dwie prywatne kliniki w jednej cc to koszt koło 8 tys, w dugiej koło 6 tys. Moja siostra miała ostatnio cc w Krakowie i też płaciła coś koło 5 tys. Uśmiechnięta

A na ból porodowy polecam zzo. Naprawdę warto, a przynajmniej dużo nie kosztuje. Uśmiechnięta Dzięki zzo właściwie nie wiem co to ból porodowy, a w 2 godziny po porodzie chodziłam po korytarzu jakbym nigdy nie rodziła Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Lila

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miałam cc i nigdy nie zrozumiem jak kobiety mogą płacić za to.

Jak to nie byłabyś w stanie znieść bólu? Tyle kobiet rodzi codziennie i znoszą ten ból...
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszku to zależy jaki kto ma próg bólu - ja mam dość wysoki i funkcjonuje normalnie tydzień PO.

Jedna na dupsko przez ten czas nie usiądzie a druga godzine po porodzie będzie działać.

Coś boleć musi: albo pupa albo brzuch.

A , że CC to operacja to fakt.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
porody naturalne z zoo to już standard, do CC dają to samo więc...

To nie jest to samo znieczulenie.
Przy cc otrzymujesz znieczulenie podpajęczynkowe czy jakoś tak to się nazywa? i nie masz czucia od pasa w dół.
Przy zzo przy porodzie naturalnym normalnie czuje się swoje nogi, można nawet chodzić, nie czuje się tylko bólu. No i po tym znieczuleniu od razu można wstać, nie trzeba leżeć ileś tam godzin plackiem.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lila napisała:
Jak to nie byłabyś w stanie znieść bólu? Tyle kobiet rodzi codziennie i znoszą ten ból...

Jeśli bylo to do mnie ... to musiałam znosić ten ból i nie kojarzy mi się dobrze niestety.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Czw 17-04-2008, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia w sumie racja. Ja nie do końca się nad tym zastanawiałam, nie wiedziałam , że po zoo można odrazu wstac i ma się czucie. Ja miałam znieczuelnie które po 6 godzinach zeszło a Kaśka pisała, że jej po 2 godzinach. CZym się różniły? Dawką?
Z tym, że ja plackiem miałam leżeć 12 godzin a Kaśka 24 godziny.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12

Skocz do: