Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Chce być w ciąży a nie pracuje! Pomocy!
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szczesliwaa

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 0:12    Temat postu: chce być w ciąży a nie pracuje! Pomocy! Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam! Jestem 8 miesięcy po ślubie, w tych okolicach, gdzie teraz mieszkam naprawdę ciężko o pracę. Szukam przez 8 miesięcy i nic. Ciągle jakieś wymagania, że nie mam doświadczenia, że nie mam studiów, za daleko do pracy, nie mam aktualnie samochodu itp. Raz chcieli mnie przyjąc na pół etatu i bez umowy;/ Sytuacja wygląda tak, że chcielibyśmy mieć z mężem dziecko, ale nie pracuje, ani wcześniej nie pracowałam. Mąż mnie ubezpiecza. Wiem, że nie damy sobie rady, bez macierzyńskiego i wychowawczego, więc tak długo jak nie bede miec pracy nie będziemy mieć dziecka, przykro mi bardzo.
1.Czy jeśli nie pracowałam i nie pracuje a byłabym w ciąży czy dostanę macierzyńskie i wychowawcze?
2. Ile musiałabym przepracować żeby mieć macierzyńskie i wychowawcze?
3. Czy wystarczy umowa na pół etatu żeby mieć macierzyńskie?
4. Od czego zależy czy będe dostawać wychowawcze?
5. Jeżeli bym miała umowę zlecenie czy o dzieło czy miałabym macierzyńskie?
6. Jeżeli bym miała umowę np na rok, a zajdę w ciąże, to gdy skończy mi się umowa skończą mi płacić?

To pytania, które na szybko przychodzą mi do głowy. Proszę o rady, o wiele rad, nie znam się na tym w ogóle.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ogarnieci.pl
Jesienna

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Świnia
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

1. Kto miałby Ci płacić za Two macierzyński jeśli nie pracujesz? Ja?! Wszyscy? Nie pracujesz to nie dostajesz pieniędzy.
2. Tu chyba nie ma takiego limitu. Umowa na czas określony jeśli kończy się przed porodem jest przełużana do dnia porodu, a potem nie dostajesz nic. Czyli musiałąbyś pracować tyle ile chciałabyś być na macierzyńskim, ale nikt Ci nie da takiej umowy od razu.
3. Wystarczy, ale wtedy na macierzyńśkim masz płacone tylko tyle ile dostajesz na pół etatu.
4. Nie ma czegoś takiego. Urlop wychowawczy jest bezpłatny. Czasem są jakieś dodatki od miasta, ale w nie w każdym.
5. To są umowy cywilne, czyli nie obowiązuje Cię prawo pracy. Czyli nic nie dostaniesz.
6. Jak w p. 2.

Podsumowując.. nie dziwię się firmom, że wolą zatrudniać facetów, jeśli kobiety mają takie podejście to pracy. Jeśli nie skończyłaś studiów i nie pracowałaś nigdy to przypuszczam, że nie masz jeszcze 20 lat.. czyli jeszcze dużo czasu na dziecko, wieć wykorzystywanie pracodawcy tylko, żeby wyciągnąć od niego kasę jest po prostu głupie. Skończy Ci się np. dwuletnia umowa o pracę, czyli powiedzmy byłabyś nawet jakiś rok na macierzyńskim i co wtedy? Ciąg dalszy wyciągania od państwa kasy z podatków od moich ciężko zarobionych pieniędzy? Nie jestem przeciwna wszystkim dodatkom jakie ludzie dostają, ale trzeba się nieco wysilić na początku.
Powrót do góry

Natalka

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miesiąc temu urodziłam synka. Studiuję dziennie i nigdy nie pracowałam na umowę o pracę (tylko zlecenie, własna działalność itp formy zatrudnienia). Oczywiście teraz nie dostaję ani złotóweczki i jest nam bardzo ciężko (gdyby nie rodzice to pewnie nie dalibyśmy rady, a państwo uważa Nas za zbyt bogatych aby dostać jakiś zasiłek na dziecko czy coś). Mimo wszystko gdybym zatrudniała jakieś osoby we własnej firmie i trafiłby się mężczyzna i kobieta o takich samych kwalifikacjach wybrałabym faceta. Nie wszystkie kobiety są takie, ale prawdą jestże spotyka się coraz więcej naciągaczek. Ty masz problem bo nie stać Cię na dziecko i chcesz swój problem przerzucić na jakiegoś innego człowieka (pracodawca to też człowiek, a nie bezosobowa firma za którą nikt nie stoi). To nie sprawiedliwe. To, że Was nie stać na dziecko, też może wydawać się niesprawiedliwe, ale taki jest świat --> kapitalizm.
1) Nic Ci się nie należy
2) W sumie co najmniej 6 miesięcy na umowę o pracę (może być u kilku pracodawców), wtedy nawet jak teraz jesteś na bezrobotnym, macierzyński wypłacałby ZUS. U jednego pracodawcy nie ma limitu. Jeśli od razu dostaniesz umowę na czas nieokreślony, możesz rodzić następnego dnia Uśmiechnięta
3) Oczywiście, że wystarczy --> pensja taka sama
4) Wychowawcze jest bezpłatne, więc możesz na nie iść nigdy nie pracując
5) Nie
6) Skończą Uśmiechnięta
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Natalka napisała:
4) Wychowawcze jest bezpłatne, więc możesz na nie iść nigdy nie pracując

To prawda, że urlop wychowawczy jest bezpłatny, ale żeby z niego skorzystać, trzeba mieć przepracowane przynajmniej 6 miesięcy. Oczywiście na umowę o pracę.
Urlop wychowawczy wlicza się do stażu pracy, więc nie można sobie iść na niego nigdy nie pracując.
Urlopu wychowawczego udziala pracodawca.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Natalka

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Masz racje Edzia ale wdaje mi się, że szczesliwaa chodziło tylko o aspekty finansowe i w owym momencie staż pracy jest dla niej nie istotny, dlatego tak napisałam Uśmiechnięta
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli chodzi o aspekty finansowe, żeby dostawać zasiłek na wychowawczym też trzeba mieć przepracowany określony okres czasu.
Taki zasiłek teoretycznie ciężko dostać, ale są osoby, które go pobierają, więc nie jest to niemożliwe. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Natalka

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

w ogóle z zasiłkami w naszym pięknym kraju, jest bardzo ciekawie. O każdy grosik trzeba się wystarać, ze nie wiem co i spełnić kilometrową listę warunków.
Powrót do góry

Jesienna

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Natalka napisała:
w ogóle z zasiłkami w naszym pięknym kraju, jest bardzo ciekawie. O każdy grosik trzeba się wystarać, ze nie wiem co i spełnić kilometrową listę warunków.

No tak mi przykro, że nikt nie przyjdzie do takich osób i poprosi, żeby były łaskawe przyjąć te pieniądze. No już bez przesady.. i tak większości te pieniądze się nie należą.

A wracając do tematu. Jak można się decydować się na dziecko jeśli nie będzie się go miała za co utrzymać? Zasiłki w końcu się skończą, bo nie sa przyznawane dożywotnio i co? Nigdy w życiu nie chciałabym, żeby mojemu dziecku brakowało czegokolkwiek a co dopiero podstawowych rzeczy. Mając 20 lat można popracować przynajmniej kilka lat i wtedy zdecydować się na dziecko.. Trzeba się nieco wysylić, albo potem niezarzekać. Albo.. znaleźć sobie pogatego męża i być od niego uzależnioną do końca życia - niektórym to pasuje.

Nie oszukujmy się, pracodawcy przeglądają świadectwa pracy, a nich można wyczytać wszystko.. Więc jeśli okaże się, że przyjdzie od nas dziewczyna, która już kogoś kiedyś naciągnęła.. to nie ma szans, bo kto mi zagwarantuje, że nie naciągnie nas? I nie chodzi o to, że będzie w ciąży, tylko o to, że będzie pracować beznadziejnie i szkodzić całej firmie (to już wolę, żeby siedziała na L4 całą ciąże). W końcu będziesz miała 30 lat i będziesz zdziwiona, że zarabiasz marne pieniądze.. bo inni w wieku 30 lat będą mieli lepsze kwalifikacje, lepsze doświadczenie itp a takich jak Ty jest na pęczki, więc zawsze znajdzie się ktoś kto za te pieniądze będzie pracował. To jest drutalna prawda, ale jak chce się coś osiągnąć, to trzeba włożyć w to przynajmniej odrobinę wysyłku.

Dołączone po 6 minutach 34 sekundach:

I taki przykłąd z mojego życia: zatrudniłam dwie dziewczyny. Jedną awansowałam i dałam podwyżkę bo jest świetna w tym co robi, stara się, poprawia itd. Kilka tygodni temu okazało się, że jest w ciąży i naprawdę się ucieszyłam, pogratulowałam. Umowa kończy jej się niedługo, więc przypuszczam, że gdyby to była planowana ciąża poczekałaby te 2 miesiące do momentu, kiedy umowa będzie przełużana. Ale umowę i tak dostanie, bo wiem, że takich pracowników chcę u siebie zatrzymać. Wróci kiedy będzie chciała, na urlopie wychowawczym może pracować tyle ile chce (pół etatu, 3/4 etatu.. tak jak JEJ będzie pasować). Druga dziewczyna zostałą zatrudniona jak już była w ciąży i ewidentnie nas naciągnęła.. jak okazało się, że jest w ciąży to od razu wyjaśniło się czemu tak kiepsko pracowała te kilka tygodni. Umowa zostałą przełużona do dnia porodu i nie chcę jej więcej widzieć.

Ostatnio zmieniony przez Jesienna dnia Sob 06-03-2010, 13:08, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jesienna autorka wątku prosiła o udzielenie pomocy prawnej, a nie o ocenę jej zachowania. Wiem, że masz wielkie "ale" co do pomocy państwa w różnym zakresie, ale można założyć na ten temat inny wątek.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
Powrót do góry

Jesienna

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika2222 napisała:
Jesienna autorka wątku prosiła o udzielenie pomocy prawnej, a nie o ocenę jej zachowania. Wiem, że masz wielkie "ale" co do pomocy państwa w różnym zakresie, ale można założyć na ten temat inny wątek.

Prosiła o różne rady.. Więc może jak ktoś spojrzy na to krytycznym okiem i przedstawi jej ogólną sytuację na rynku pracy to się zastanowi nad tym co robi. I tak decyzja należy do niej.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym się zastanowiła nad dzieckiem, skoro macie taką sytuację.
Popracuj trochę - bo skoro z pracą masz problem, to co dopiero będzie z dzieckiem....

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

szczesliwaa

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Nie 07-03-2010, 1:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie nie chcę wykorzystywać żadnego pracodawce!! Nie powiedziałam, że już muszę mieć dziecko, poprostu wiem, że musiałabym przepracować 1 rok czy 2 lata. Tak tylko się orientuję w tym temacie, a wy już przeciwko mnie, że naciągam pracodawcę, w tym przypadku, źle mnie oceniłyście. Słyszałam poprostu od znajomej, że jeżeli pracodawca nie będzie mnie ubezpieczał to nawet nie moge w szpitalu rodzić na szczeście mąż mnie ubezpiecza i dlatego było pytanie nr 1. Mam 21 lat, a mój mąż jest dużo starszy ode mnie! nie chce przezuczac problemu na innych! A pracodawca nie płacił by mi macierzyńskiego tylko ZUS i nikogo nie wykorzystuje! Z tego co się orientuje wychowawcze jest płatne jeżeli na jedną osobe nie przekracza 500 ileś zł. Powtarzam jeszcze raz nie chodzi mi o finanse, tak się chciałam dowieć jeśli bym zaszła wczęsniej w ciąże, dlatego patrze na przyszłość i wiem że nie moge mieć teraz dziecka, przykro mi, że mnie tak oceniacie, nie moge sie już zapytać o podstawowe sprawy! Mój mąż ma 30 lat, jeśli teraz będe pracowac 5 lat, potem może mieć problemy z dzieckiem, nie nie chce bogatego męża nie patrze na pieniądze! Co takiego złego robię, że zadałam kilka pytań!? Tak wiem, że musze popracowac i chce pracować, ale naprawdę mieszkam daleko od 2 wiekszych miast i nie chcą mnie bo za daleko mieszkam itp. naprawde od 8 miesiecy szukam pracy;/
Powrót do góry

Jesienna

PostWysłany: Nie 07-03-2010, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Twoje pytania i ostatnie wypowiedź wcale nie wskazuje, że chcesz przepracować kilka lat zanim zajdziesz w ciążę. Uważam, że są w tych czasach skuteczne (choć nie 100%) metody zabezpieczania się i da się to zaplanować, więc nie wierzę w opcje, że akurat po rozpoczęciu pracy przypadkiem zachodzi się w ciążę. Wszystkie Twoje pytania dotyczyły pieniędzy, więc nie dziw się, że wszyscy odebrali to jak odebrali. Pracodawca wykonuje całą obsługę kadrową Twojej osoby, płaci za 30 dni Twojego L4 i to jest ok jeśli podchodzisz do pracy poważnie, ale jeśli ktoś myśli tylko o tym, żeby załapać się na czas ciąży to myśli bardzo krótkoterminowo. Wydaje mi się, że jeśli ubezpiecza Cię mąż to powinnaś mieć wszystkie świadczenia zdrowotne.
Powrót do góry

Artifficial_Minds

PostWysłany: Nie 07-03-2010, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jesienna napisała:
Więc może jak ktoś spojrzy na to krytycznym okiem i przedstawi jej ogólną sytuację na rynku pracy to się zastanowi nad tym co robi. I tak decyzja należy do niej.

Jak widać autorka tematu wie co robi i zna sytuację na rynku pracy skoro w pierwszym poście napisała jak długo szuka pracy Przewraca oczami A to, że próbuje zaplanować jakoś przyszłość i głośno myśli to nic złego.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 07-03-2010, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Artifficial_Minds napisała:
Jak widać autorka tematu wie co robi i zna sytuację na rynku pracy skoro w pierwszym poście napisała jak długo szuka pracy Przewraca oczami A to, że próbuje zaplanować jakoś przyszłość i głośno myśli to nic złego.

Dokładnie tak. Powtarzam raz jeszcze- w tym wątku rozmawiamy o PORADACH PRAWNYCH. I proszę tego przestrzegać Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: