Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chcę kupić soczewki kolorowe
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dede22

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 16:19    Temat postu: Chcę kupić soczewki kolorowe Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam. Mam takie pytanie, chciałabym sobie kupić soczewki kolorowe ale w ogóle nie wiem, jakie kupić, bo jak szukam po Allegro czy sklepach to tam pisze zależy ile ma się dioptrii czy jakos tak, jaka przepuszczalność światła i takie różne. Więc moje pytanie brzmi: czy jak ja nosze okulary -1,5 w jednym, a w drugim -0,75 to na takie \"parametry\" mam sobie kupic soczewki? I ta cała krzywizna, czyli co? Bo mi chodzi tylko kolorowe zwykłe nie szkła kontaktowe zamiast okularów.

Podpis 16.08.2005r - Początek z moim A Uśmiechnięta :*

05.06.2008 => Narodziny naszej córeczki.
godz: 08:00 Uśmiechnięta Uśmiechnięta Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

martunia_12

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli nie nosiłaś wcześniej soczewek to myślę, że najpierw powinnaś skonsultować się z okulistą. Lekarz dobierze Ci odpowiednie soczewki, nauczy Cię jak je zakładać i zdejmować.

Podpis 14.08.2010 inlove
Powrót do góry

dede22

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nigdy nie nosiłam, bo lubie się w okularach, wiec o soczewkach kontaktowych nigdy nie myślałam, ale te kolorowe soczewki są ładne i podobają mi się tylko ze względów wizualnych. Alec nie łapie nic.

Powrót do góry

mari_cruz

Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dede, powinnaś najpierw wybrać się do okulisty, i to najlepiej takiego, który zajmuje się dobieraniem szkieł kontaktowych. Nie każdy okulista (przyjmujący np. w przychodni) może to zrobić, zresztą soczewki nie są refundowane, więc nie dostaniesz na nie recepty. Dlatego najlepiej skorzystać z usług okulisty przyjmującego w salonie optycznym i tam też kupić pierwsze szkła. Będziesz miałą gwarancję, że są dobrze dobrane i dobrej jakości. Niestety, będą też droższe, ale za cenę zdrowia własnych oczu, warto ten jeden raz dać więcej. Ja tak właśnie zrobiłam - poza pierwszymi wszystkie kupuję teraz w internecie, tak mi jest najwygodniej.

Co do parametrów, okulistka kiedyś mi powiedziała, że teoretycznie przy soczewkach odejmujemy 0,25 dioptrii (bo szkło jest bliżej oka), ale to tylko TEORETYCZNIE - to też powinien dobrać lekarz. Z krzywizną natomiast nie ma żartów. Ja kiedyś pomyliłam się przy zamówieniu i od razu widziałam różnicę. Nie każde oko ma standardową krzywiznę, dlatego żeby sobie jeszcze bardziej nie popsuć wzroku, trzeba ustalić swoją i dopiero na tej podstawie dobrać soczewki. Dobrze jest też pamiętać o odpowiednim nawodnieniu soczewki.

To chyba tyle Uśmiechnięta. Polecam gorąco nie tylko kolorowe, ale i zwykłe - wygoda noszenia przebija okulary o głowę, jak dla mnie.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A czy są takie kolorowe soczewki zerówki?

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko z tego co się orientuję to są. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

yakamoz

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mari wszystko pięknie wyjaśniła, ja mogę dodać jedynie, że na swojej pierwszej wizycie lekarz uczy zakładać soczewki i ściągać, pokrótce opisze Ci zasady pielęgnacji soczewek i sprawdzi czy nie masz reakcji uczuleniowej. I pamiętaj że nosząc soczewi zalecana jest wizyta kontrolna co pół roku. (Choć przyznam się, ze ja nie byłam na żadnej). Uśmiechnięta

Podpis Żal, że się za mało kochało, że się myślało o sobie ...
Choćby się łzy wypłakało, to teraz wszystko za mało ...
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z soczewkami to różnie bywa. Ja nosiłam przez trzy lata i powróciłam do okularów.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 21:49    Temat postu: Re Chcę kupić soczewki kolorowe Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dede22 napisała:
Bo mi chodzi tylko kolorowe zwykłe nie szkła kontaktowe zamiast okularów.

Czy chcesz tylko soczewki, ale zerówki, żeby zmienić wyłącznie kolor oczu?
Pod okulary, bez korekcji wady wzroku?

Bo już się pogubiłam, ja tak zrozumiałam Twoje pytanie. Puszcza oko
Powrót do góry

dede22

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van tak. Chce tylko zmienić kolor oczu, nie chce nosić ich zamiast okularów, tylko np mam zielone oczy a chce niebieskie, takie przenikające. Tylko tyle, chodzi mi o sam kolor. Można tylko takie nie?

Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dede jak najbardziej. Uśmiechnięta

Te zerówkowe są chyba nawet bardziej popularne. Ale są droższe od zwykłych.
Ćwiczyć na nich raczej szkoda, lepiej się wybrać do optyka, który nauczy je zakładać - jak nie chcesz iśc specjalnie do lekarza.

Możesz też kupić takie najtańsze, zwykłe, dobrane do swojej wady i na nich poćwiczyć.

Ja się nauczyłam sama zakładać soczewki, ale było tragicznie. Puszcza oko
Lepiej jeśli ktoś obeznany pokaże co i jak. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ile takie zerówkowe kosztują?

Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko najtańsze znalazłam za 25zł plus koszty wysyłki. Uśmiechnięta

Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ej, to nie są drogie. Może sobie kupię niebieskie, heh ciekawe jak bym wyglądała. Bardzo szczęśliwa
Kiedyś u jednej babki widziałam fioletowe, wyglądała niesamowicie. Fakt, że nienaturalnie, ale nie mogłam od niej oderwać oczu. Uśmiechnięta

Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jakoś jestem sceptycznie nastawiona do tych kolorowych. Wiać od razu, że ktoś ma nienaturalny kolor.
U nas w labie jest jedna dziewczyna, która ma niebieskie i wygląda dziwnie. Ten niebieskie jest taki lodowato zimny, że jak na mnie patrzy to odnoszę wrażenie, że mnie szczerze nienawidzi. Śmiejąca się

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: