Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chce sie wyprowadzic z domu majac 18 lat...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natalia18

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 25-06-2016, 18:45    Temat postu: Chce sie wyprowadzic z domu majac 18 lat... Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witajcie. Czy to dobry pomysl wyptowadzic sie z domu majac 18 lat? Ucze sie , jestem w rodzinie zastepczej i dopóki kontynuuje nauke, jak bdb mieszkac sama to bede dostawac 500 zl. Oplacenie pokoju to tak 300 zl wiec 200na miesiac. Zdaje sobie sprawe z odpowiedzialnosci itp. Ale pytam moze ktos juz tak zrobil i ma cenne rady.

Uwagi  Wystarczy założyć jeden wątek- tamte usunęłam. I zwracaj uwagę na pisownię.
monika2222.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Magda___Lena

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sob 25-06-2016, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja się wyprowadzałam z domu mając 18 lat, ale ja się wprowadzałam do męża (obecnego, wtedy był tylko moim chłopakiem). Mnie było o tyle trudniej, że ja nie miałam żadnych pieniędzy, więc pomimo nauki chwytałam się wszystkiego czego się tylko dało, byleby nie być w pełni na jego utrzymaniu. W miastach jest dużo prac dorywczych, zwłaszcza w galeriach, do kin przyjmują. Pytanie jednak czy w twoim przypadku wyprowadzka jest konieczna, czy nie warto z tym jeszcze zaczekać? Jaki jest sen się wyprowadzać? Z mojego punktu widzenia, za kwotę jaka ci pozostanie będzie trudno przeżyć, nie mówiąc już o potrzebach typu kosmetyki, ubrania, wyjścia ze znajomymi.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

natalia18

PostWysłany: Sob 25-06-2016, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Magda___Lena napisała:
Ja się wyprowadzałam z domu mając 18 lat, ale ja się wprowadzałam do męża (obecnego, wtedy był tylko moim chłopakiem). Mnie było o tyle trudniej, że ja nie miałam żadnych pieniędzy, więc pomimo nauki chwytałam się wszystkiego czego się tylko dało, byleby nie być w pełni na jego utrzymaniu. W miastach jest dużo prac dorywczych, zwłaszcza w galeriach, do kin przyjmują. Pytanie jednak czy w twoim przypadku wyprowadzka jest konieczna, czy nie warto z tym jeszcze zaczekać? Jaki jest sen się wyprowadzać? Z mojego punktu widzenia, za kwotę jaka ci pozostanie będzie trudno przeżyć, nie mówiąc już o potrzebach typu kosmetyki, ubrania, wyjścia ze znajomymi.

Nie jest to koniecznosc , jednak mam juz doscbycia w tym domu gdzie z rodzicami widze sie 1 dziennie mowiac im dzien dobry a tak to nie mamy o czym rozmawiac gdzyz oni sa zdania ze wszystko co osiagnelam zawdzieczam im no poprostu chcialabym juz zaczac zyc po swojemu
Ale zalujesz ze tak zrobilas ?
Powrót do góry

Magda___Lena

PostWysłany: Sob 25-06-2016, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja myślę, że nigdy nie jest łatwo i nikt nie ma monopolu na szczęście. Bywało różnie, ale gdybym cofnęła czas, to zrobiłabym to samo, także bym się wyprowadziła.
A nie dasz rady dogadać się z rodzicami, to przyrodni rodzice, tak?
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 25-06-2016, 20:41    Temat postu: Re Chce sie wyprowadzic z domu majac 18 lat... Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

natalia18 napisała:
Witajcie. Czy to dobry pomysl wyptowadzic sie z domu majac 18 lat? Ucze sie , jestem w rodzinie zastepczej i dopóki kontynuuje nauke, jak bdb mieszkac sama to bede dostawac 500 zl. Oplacenie pokoju to tak 300 zl wiec 200na miesiac. Zdaje sobie sprawe z odpowiedzialnosci itp. Ale pytam moze ktos juz tak zrobil i ma cenne rady.

Skoro po opłaceniu pokoju będzie ci zostawać 200 zł, to nie jest to suma, za którą się utrzymasz. Nie wiem ile jesz, ale jeść coś trzeba, a 200 zł to na miesiąc na samo jedzenie ci pójdzie, o ile nie więcej. Oprócz jedzenia również trzeba kupować podstawowe kosmetyki pierwszej potrzeby takie jak żel pod prysznic, czy pasta do zębów. O płaceniu za telefon czy inne rzeczy nie wspomnę. Więc nie, nie uważam by to był dobry pomysł, jeśli dysponujesz takimi finansami, o jakich mówisz. Chyba, że pójdziesz do pracy. Masz 18 lat, więc możesz.
Znam osoby, które wyprowadzały się z domu w takim wieku. Ale miały pracę i więcej niż 200 zł na miesiąc żeby się utrzymać.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Magda___Lena

PostWysłany: Sob 25-06-2016, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dlatego ja od raz wspomniałam o dorywczej pracy i o tym, że ja po wyprowadzce od razu łapałam się wszystkiego co tylko było możliwe, bo wiadomo że opłaty, doładowanie, podpaski, proszek do prania i inne takie to już połknie to 200 zł.
Powrót do góry

natalia18

PostWysłany: Sob 25-06-2016, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witajcie , dziekuje za odpowiedzi , do pytan wczesniejszych nie to nie sa przyrodni rodzice sa calkowicie niespokrewnieni , i raczej jak od 2 lat tak jest to nie chce juz probowac , co do waszych odpowiedzi to chyba podejme sie pracy dorywczej i jakos dam rade , nie bedzie lekko ale ostatnio w moim zyciu nic nie jest lekko wiec musze wkoncu zrobic cos dla siebie zaczynajac od uwolnienia sie od rodzicow Uśmiechnięta
Powrót do góry

Magda___Lena

PostWysłany: Nie 26-06-2016, 0:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie wcześniej miałam napisać "zastępczy rodzice", ale się przejęzyczyłam i wyszło "przyrodni". Jesteś pewna, że nie łączą cię z nimi żadne relacje? Że nie możesz wcale na nich polegać? Dojść z nimi do porozumienia na płaszczyźnie mieszkania wspólnego albo tej wyprowadzki? Może warto poszukać lepszych wyjść, niż taka diametralna wyprowadzka. Ewentualnie wynająć jedno mieszkanie w 4-6 osób, wtedy rzekomo jest taniej. Mam koleżankę co mieszka właśnie w takim trzypokojowym mieszkaniu i dzieli pokój z jedną koleżanką, no i rachunki dzielone na 6, także te za wynajem nie przekraczają właśnie jej możliwości, ona też uczy się zaocznie w LO, a pracuje od poniedziałku do piątku na stacji benzynowej, za nieco ponad najniższą krajową i daje radę. Czasami chcieć to móc, ale zawsze lepiej jest wszystko dobrze przemyśleć i czynić bez pośpiechu. Ja sama sobie wyrzucam, że nie próbowałam inaczej, spokojniej, że od razu przy jednej z większych awantur się spakowałam i wyszłam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: