Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Chińszczyzna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Potrawy z warzyw
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 15-03-2008, 15:35    Temat postu: Chińszczyzna Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak szukałam pomysłu na jutrzejszy obiad i znalazłam chińszczyznę, której dawno nie robiłam, a jest pyszna, więc i z Wami się podzielę przepisem Uśmiechnięta
Składniki:
½ kg pieczarek, duża pierś z kurczaka, mieszanka chińska mrożona, 3 łyż. przecieru pomidorowego, 1 łyżeczka octu, 2 łyżeczki cukru, przyprawy (sól, pieprz, wegeta)
Przygotowanie:
Pieczarki obgotować, potem pokroić na paski. Pierś z kurczaka pokroić w kostkę, podsmażyć na oleju, dodać pieczarki i lekko podsmażyć, posolić. Dodać zamrożoną mieszankę chińską, dusić, podlać trochę wodą. Jak mieszanka się rozgrzeje doprawić do smaku solą, pieprzem, wegetą. Rozprowadzić szklanką wody z przecierem pomidorowym, octem, cukrem. Można dodać pokrojony ząbek czosnku, pomidora.

Rady: najlepiej jest jak jest dużo sosu. Więc nie patrzcie dokładnie na przepis, czasem z tej "szklanki" w przepisie mogą wyjść nawet dwie... Bardzo dobrze smakuje z ryżem, ale też sama bez niczego.
Smacznego! Bardzo szczęśliwa

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 13-10-2009, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To chyba musi byc dobre,kiedys napewno sprobuje.
A o jakiej mieszance chinskiej jest mowa? Bo u nas sa z ryzem i makaronem,a moze chodzi o same warzywa?
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 13-10-2009, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi to chyba bez znaczenia jaka mieszanka.
Ja nie mogę robić tego typu dań bo potrzebne są grzyby a mój mąż ich nie jada. Czasem jedynie zrobie dla gości jak mam jakieś party. Bardzo szczęśliwa

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 13-10-2009, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi jeśli mieszankę weźmiesz z ryżem, to nie będziesz musiała gotować oddzielnie, bo najlepiej chińszczyzna smakuje z ryżem właśnie. Ja najbardziej lubię chińszczyznę z biedronki z samymi warzywami Puszcza oko.

Oczko można zrobić bez pieczarek, tylko trzeba zwrócić uwagę jaką masz mieszankę- bo tam są te chińskie grzybki Uśmiechnięta.

I można zrobić jeszcze jedną modyfikację- pierś z kurczaka można przez chwilę marynować w sosie sojowym.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 13-10-2009, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A co jest w tej mieszance dokładnie?
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 13-10-2009, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mari tak dokładnie Ci nie powiem, bo nie wiem czy wszystko będę pamiętać, ale- marchewka, por, grzybki chińskie, kiełki fasoli i chyba pędy bambusa Puszcza oko.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

szarotka_

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 13-10-2009, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bardzo lubię takie dania, tylko ja stosuję zdecydowanie więcej przypraw. Chińszczyznę zawsze serwuję na ostro. No i warzywa mieszam sama. Tak jak lubię. Uśmiechnięta

Podpis Kobiety bez towarzystwa mężczyzn więdną, a mężczyźni bez kobiet głupieją.
A. Czechow
12.12.2009- Moja Maleńka :-*
11.12.2010- Pani K. Uśmiechnięta
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 13-10-2009, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O Monia to ja chyba w tygodniu podjadę do Biedronki kupić mieszankę...sprawdzę ten przepis Puszcza oko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 13-10-2009, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika2222 napisała:
Mari tak dokładnie Ci nie powiem, bo nie wiem czy wszystko będę pamiętać, ale- marchewka, por, grzybki chińskie, kiełki fasoli i chyba pędy bambusa Puszcza oko.

Sprecyzuję: nie ma tam papryki? Uśmiechnięta. Ł. jest uczulony nań.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 14-10-2009, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mari obawiam się, że jest Niezdecydowana. Nie wiem czy są takie mieszanki, w których papryki nie ma.
Zawsze niby można też każdy składnik kupić osobno, bo tak też się da, ale to na pewno nie na jeden raz i pewnie trochę drożej wyjdzie.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sro 14-10-2009, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Robiłam dziś....pychooooooooooooota Bardzo szczęśliwa!!!
Ale nie sprawdziłam czy jest papryka...bo nie przeczytałam wcześniej tego wątku i pytania...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Potrawy z warzyw Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: