Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chodzik dla dziecka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Artykuły dziecięce
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy używacie chodzika?
Tak
29%
 29%  [ 9 ]
Nie
70%
 70%  [ 22 ]
Wszystkich Głosów : 31

Autor Wiadomość
bocius

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pią 05-12-2008, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja w przypadku chłopaków miałam chodziki, nie używali ich za długo bo jak tylko się zorientowali że sami też mogą się przemieszczać "po meblach", to już ich nie chcieli. Problemów nie było, rozwijają się prawidłowo.
Zuzia chodzika już nie miała.

Podpis Razem od listopada 2001
Mężatka od 27 12 2003
Mama Andrzeja, Mikołaja i Zuzi
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

grzybowa

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 05-12-2008, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem zdecydowaną przeciwniczką!!
Jak wiecie moja Hanka należy do dzieci rehabilitowanych. Oczywiście takie "wynalazki" odpadają. Jedyne na co pozwoliła mi rehabilitantka to pchacz. I muszę przyznać, że teraz stoi w kącie. Hanka tylko raz popchała go a potem poszła w świat samodzielnie. W wieku 17 miesięcy. Nie podtrzymywałam jej. Przewracała się milony razy ale dzięki temu nauczyła się i już.

I może powiem coś kontrowesyjnego ale uważam (i to jest moje zdanie), że mamy, które w dzisiejszych czasach używają jeździków są nieodpowiedzialne bo mając takie informacje na temat tych jeździków sadzają pomimo to w nie dzieci.
Powrót do góry

tatiana

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 05-12-2008, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Grzybowa,moze nie tyle nieodpowiedzialne,co zmęczone Puszcza oko
Jednak uwazam ze chodzik to nie rozwiązanie.Dziecko mozna zajac czyms innym.A jak chwile posiedzi samo nic mu sie nie stanie.
Powrót do góry

grzybowa

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pią 05-12-2008, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

tatiana napisała:
Grzybowa,moze nie tyle nieodpowiedzialne,co zmęczone Puszcza oko

Myślę, że jedno i drugie po trochu Puszcza oko
Użyłam świadomie słowa "nieodpowiedzialne" bo skoro wiadomo powszechnie, że jeździki są złe to kto chce źle dll swojego dziecka?

A co do zmęczenia to wiem co to znaczy. Moja Hania zaczęła chodzić po wielu miesiącach rehabilitacji w wieku 17 miesięcy. Wcześniej non stop urzędowała na podłodze leżąc, turlając się, pełzając, raczkując. Każdy z tych sposobów poruszania się był kolejnym etapem do tych wymarzonych, wyczekanych przez nas pierwszych kroczków.
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Sob 06-12-2008, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

grzybowa napisała:
Myślę, że jedno i drugie po trochu Puszcza oko
Użyłam świadomie słowa "nieodpowiedzialne" bo skoro wiadomo powszechnie, że jeździki są złe to kto chce źle dll swojego dziecka?

Grzybowa poczułam się urazona bo nie uwazam sie za matkę nieodpowiedzialna i tymbardziej nie chce źle dla swojego dziecka.

Wiem jakie moga byc neagtywne skutki uboczne korzystania z chodzika, doskonale zdaję sobie sprawe.

Byc może sa matki które trzymają dziecko w chodziku cały dzień lub pół dnia zeby miec spokój, idą na łatwiznę.

Kupiłam chodzik. pierwszy raz Kuba siedział w nim 5minut do południa i 5 minut wieczorem. I raczej nie miałam wtedy wolnego czasu bo patrzyłam co robi, gdzie idzie. Teraz Kuba spedza w nim dwa razy po 15 minut dziennie. Odkad pojawił się chodzik, Kuba chętnie leży na brzusku, nawet godzinkę potrafi się tak bawic a wczesniej nawet 5 minut nie wytrzymał,nie lubił. oprócz tego błyskawicznie nauczył się turlac i ostro zabiera się za raczkowanie.

Poswiecam mojemu dziecku masę czasu, chcę dla niego jaknajlepiej i nie narażę go na coś złego.

Podałabym przykład co ja uwazam za krzywdę dla dziecka ale uraziłabym zbyt wiele mam.

We wszystkim nalezy miec umiar i rozsadnie korzystać z gadżetów które oferuje nam rynek.

Dołączone po 16 minutach 35 sekundach:

Lila napisała:
Dzieci w chuscie sie nosi do 3 lat..ja kupilam chuste jak moi mieli 8 miesięcy.

Nie zrozum mnie źle ale jak mozna nosić w chuscie 8 miesięczne dziecko ktore jest bardzo ruchliwe, ciekawe, ciężkie i się wierci. To raczej utrudnienie dla matki nosic taki "worek pchełek"na sobie.

Albo ja czegos nie zrozumiem albo mój syn jest wyjatkowo ruchliwy.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Nie 07-12-2008, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Widzę gorąca dyskusja tutaj. Ja własnych dzieci nie mam, ale widziałam jak w chodzikach jeździły dzieci innych... Koszmar! TO nie było chodzenie, tylko jazda. Siedzenie i odpychanie się nogami. Do przodu, w tył w boki, jak pijane. Przy okazji wszystkie meble poobijane... Nie wydaje mi się by to uczyło chodzenia.
Jak Ala otworzyła ten temat, to pomyślałam - a dlaczego nie wsadzić małego do łóżeczka po prostu?
Dziecko kiedyś musi się nauczyć, że mam będzie dalej niż na wyciągnięcie ręki i wiem, że dzieci przestają płakać.
No ale odchodząc od tego. Ala pomógł Ci ten chodzik?
Powrót do góry

Ania8228

Zodiak: Bliźnięta

PostWysłany: Sob 13-12-2008, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tego co widziałam wyżej Ala napisała, że chodzik pomaga jej dziecku, że mały jest spokojniejszy nawet po krótkim siedzeniu w nim i że zabiera się za raczkowanie Uśmiechnięta
Skoro większość z tu piszących nie ma chodzika to tak samo jak Ala o chuście mogłyby ograniczyć wyrażanie opinii-tak myślę.

pozdrawiam

Podpis Cuda się zdarzają Super!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 13-12-2008, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Opinie może wyrazić każdy, bez względu na to czy ma chodzik czy chustę i niezależnie od tego czy posiada dziecko czy też nie. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

koral

PostWysłany: Sro 17-12-2008, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A czy nie mozna Kubusia w chwili krytycznej wlozyc do lozka? Czy to nie sa niepotrzebnie wydane pieniadze na chodzik ?

Podpis wierze,ze sie uda.
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Sro 17-12-2008, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Koral pieniądze na moje dziecko nigdy nie są na marne wydane.

Chwil krytycznych juz nie ma a jak się zdażą to chodzik nie sluzy do tego.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 22-12-2008, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miałam chodzik dla Oli, co prawda długo w nim nie chodziła - może 2 tygodnie - później zaczęła sama chodzić. Na szczęście u mnie obyło się bez wydatków, gdyż Olka używała chodzika po moim bratanku. Gdybym miała wydać kasę na chodzik to pewnie bym się zstanowiła, ale że siostra mi go użyczyła to nie było problemu.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

agaat

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 23-12-2008, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem przeciwniczką chodzików - moja mama pediatra, twierdzi, że ona by w życiu dziecka w to nie włożyła. I tym sposobem ani ja ani mój brat w chodziku nie chodziliśmy - i dzięki Bogu. Myślę, że nie ma co się upierać przy niektórych rozwiązaniach, bo przecież chodzi tu o mega ważną sprawę - o dobro dziecka i skoro tyle razy słyszę, że to szkodliwe, to ja bym mojego dziecka absolutnie nie narażała.
Powrót do góry

Cela84

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sro 31-12-2008, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jagoda nie miała chodzika.Jak chciałam coś zrobić,wsadzałam ją do łóżeczka,dawałam jej zabawki i potrafiła się zająć zabawą.Bardzo szybko nauczyła się chodzić,tak jak zresztą mówić.
Powrót do góry

magdakow

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 12-02-2009, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja o chodziku słyszałam dużo złego. Podobno nawet zaburza u dziecka zmysł równowagi, słabiej się rozwija lewa strona mózgu i do tego jest niebezpieczny technicznie. Nie są to moje doświadczenie, chociaż ode mnie z rodziny nikt nigdy nie miał i nie polecał.

Podpis Thank God I'm a woman!

14.07.2005 Uśmiechnięta 14.07.2010
Powrót do góry

kate74

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 23-03-2009, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie miałam chodzika i teraz też nie zamierzam kupować. Nie słyszałam chyba ani jednej pozytywnej oceny od specjalistów, a negatywnych dużo. nie widzę żadnego plusa z posiadania chodzika.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Artykuły dziecięce Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: