Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Chodzik dla dziecka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Artykuły dziecięce
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy używacie chodzika?
Tak
29%
 29%  [ 9 ]
Nie
70%
 70%  [ 22 ]
Wszystkich Głosów : 31

Autor Wiadomość
Patka

Użytkownik zbanowany
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 24-03-2009, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hubercik ma chodzik, bo niestety nienawidzi leżeć na brzuszku tak więc nie raczkuje. Niezdecydowana
W chodziku spędza około 30 min. raz na 2 dni, a więc nie często, ale zawsze to jakaś rozrywka dla niego. Bardzo szczęśliwa
Jednakże nie uważam się za złą matkę.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

turkuswe85

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Wto 20-10-2009, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja malutka nie uzywała chodzika sama najpierw stawała przy meblach a potem sama już dreptała, nie należy niczego przyspieszać. Kiedyś jak byłam w sklepie z artykułami dzieciecymi to taka babka chciała kupić chodzik dla 5 miesięcznego dziecka. Ekspedienka była w szoku, ja z resztą też...
Moja siostra swojej córce kupiła chodzik i nic jej nie było ale ja nie chciałam ryzykować, pozatym wieksza radość to zobaczyć jak maleństwo stawia samo piedrwsze kroki

Podpis Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę.
— Paulo Coelho
Powrót do góry

Patka

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Wto 20-10-2009, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hubciu na początku czyli w 8 miesiącu swojego życia używał chodzik, później go odstawiłam i stał u Teściów.
Synek zaczął chodzić przy meblach po czym puścił się do samodzielnego chodzenia bez pomocy chodzika!
Powrót do góry

szarotka_

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Wto 20-10-2009, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie kupię chodzika. Za dużo się naczytałam na temat tego urządzenia. Natomiast na pewno szybko kupię Lence coś do pchania. Będzie sobie mogła pomagać, jak postanowi pospacerować Uśmiechnięta

Podpis Kobiety bez towarzystwa mężczyzn więdną, a mężczyźni bez kobiet głupieją.
A. Czechow
12.12.2009- Moja Maleńka :-*
11.12.2010- Pani K. Uśmiechnięta
Powrót do góry

nanna2222
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga

PostWysłany: Sro 21-10-2009, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas też bez chodzika. Jak mały płacze, to biorę go na ręce, uspokajam i wkładam do łóżeczka z zabawkami. I jest już ok Bardzo uśmiechnięta

Podpis Całe moje życie to Ty - Wszystkie moje noce i dni...

18.08.2007- Nasz ślub
25.03.2009 - Narodziny naszego Synka
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 21-10-2009, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

I u nas obeszło się bez chodzika.
Szymek sam doszedł do tego jak się chodzi Uśmiechnięta .

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

fef

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 08-12-2009, 1:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie miałam chodzika przy starszej córce i młodszej też go nie kupię. Jestem zdecydowanie przeciwko temu urządzeniu.

Podpis Przyjaciele są jak anioły, podnoszą, gdy Twoje skrzydła opadają...
04.11.2003 dziecko 15.07.2009
Powrót do góry

kathia

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 14-01-2010, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem zdania ze wszystko jest dozwolone, byle nie przesadzać.

Nie sadze żeby wkładanie dziecka na 10 minut dziennie dochodzika zrobiło mu jaką krzywde.

Ja urzywałam chodzika ale tylko przez okres miesiąca i tak jak pisze 10 minut dziennie.
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 20-03-2010, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam chodzik-dostaliśmy w prezencie,na razie leży w szafie,ale kilka razy Szymek w nim był,w sumie po to ,zeby wyczuł,ze ma nogi i może sie sprężynować-odbijać.
Powrót do góry

ol_ka1981
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 01-03-2011, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem przeciwniczka chodzikow. Moje dziecko i bez tego nauczylo sie chodzic. Nie raczkowal, od razu stanal na nogi. Z tego co sie orientuje, to chodziki maja wiecej wad niz zalet i zamiast pomoc, to w jakims stopniu moga nawet zaszkodzic.
Powrót do góry

atram

Zodiak: Ryby

PostWysłany: Sob 08-12-2012, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas nie było chodzików. Był pchacz.
Dzieci zaczęły szybko same chodzić bo już mając 10 i 11 msc dreptały samodzielnie.
Powrót do góry

Gochaas

PostWysłany: Sro 22-05-2013, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas był i pchacz i chodzik. To było super urozmaicenie a dodatkowo dla mnie wielka pomoc. Wszystko w ramach zdrowego rozsądku i wyważenia. Przy pchaczu dzieci fajnie sobie radziły a w chodziku miałay mega zabawę, melodyjki, pokrętła etc. Jak myłam naczynia czy jak odkurzałam dziecko w chodziku to było naprawdę dobre rozwiązanie. Oczywiście nie wskazane jest trzymanie dziecka w chodziku cąły czas, dla własnej wygody. Dziecko musi mieć swobodę w poruszaniu, ale od czasu do czasu. Dla mnie to fajna rzecz. Ja ze swojego byłam zadowolona jeszcze dlatego, że miał fajne stopery, mogłam chodzik zatrzymać i np. nakarmić malucha Uśmiechnięta
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Czw 23-05-2013, 6:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja słyszałam (od rehabilitanki), że chodziki to samo zło Złośliwa. I na pewno chodzika mieć nie będę.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Czw 23-05-2013, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika2222 napisała:
Ja słyszałam (od rehabilitanki), że chodziki to samo zło Złośliwa. I na pewno chodzika mieć nie będę.

Bardzo mądre słowa.
To wszystko odbije się na dziecku w dalszych etapach rozwoju.

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---
Powrót do góry

Gochaas

PostWysłany: Pon 17-06-2013, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale przecież nie wsadzacie do chodzika dziecko na cały dzień... Ja mam wykształcenie pokrewne do fizjoterapeuty. Odbija się na dziecku, szczególnie na jego kręgosłupie czy np. na szpotawości nóg jeśli dziecko jest w chodziku non stop - jakby nie było ku wygodzie rodziców...
Ale jeśli dziecko już samo się dźwiga, pionizuje to danie mu atrakcji w postaci fajnego, kolorowego, muzykalnego chodzika nie uważam za takie najgorsze zło.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Artykuły dziecięce Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: