Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chodzik dla dziecka
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Artykuły dziecięce
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy używacie chodzika?
Tak
29%
 29%  [ 9 ]
Nie
70%
 70%  [ 22 ]
Wszystkich Głosów : 31

Autor Wiadomość
alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 16-11-2008, 19:55    Temat postu: Chodzik dla dziecka Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zamierzam kupić chodzik.

Mam wiele ZA i PRZECIW - jednak chcę znać Wasze zdanie.

Macie? Używacie?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 16-11-2008, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie miałam chodzika i jestem zdecydowanie przeciw.

Natomiast wszelkie pchacze polecam jak najbardziej. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Nie 16-11-2008, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Preczytałam wszystko co dotyczy chodzików i zgadzam się w 100% - mają więcej wad niż zalet.
Potem poszłam na konsultację lekarską - lekarz odradził.

Po wielu dniach, rozmowach i lekturze postanowiłam kupić chodzik ale...

tylko na max. 30 minut rano i 30 minut wieczorem w chwilach tzw. krytycznych gdy MUSZE cos zrobić a Kuba absolutnie nie chce mi na to pozwolić.

Z racji takiej, ze mam baaaaaaaardzo mało przestrzeni w domu nie bedzie miał gdzie chodzic Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Tulipanek

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Nie 16-11-2008, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale co z tego, że nie będzie chodzić?
Będzie w nim "wisiał".
Poza tym on nawet sam nie siedzi a Ty chcesz go
wkładać do chodzika?
Ja na pewno nie kupię chodzika, ale Sylwia dostanie
w odpowiednim wieku pchacz. Uśmiechnięta

Podpis Szczęśliwa Żonka - 29 kwiecień 2006
Szczęśliwi rodzice - 15 czerwiec 2008
Powrót do góry

Gonia14

PostWysłany: Nie 16-11-2008, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja stosowałam stare metody babć. Tzn. nie wolno dziecka zmuszać ani do siedzenia , ani do chodzenia. Poduszki pod pachy, aby dziecko siedziało , czy chodzik w moim domu nie istniały. Przychodzi taki czas , że dziecko samo siedzi i samo chodzi, wtedy kiedy już jest na tyle sprawne. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 16-11-2008, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chodziki mogą podobno nawet opóźniać chodzenie no i kiedy przyjdzie moment, że trzeba będzie wyciągnąć dziecko z chodzika nie będzie ono umiało w sposób bezpieczny upadać.

Ala a jakie to są chwile krytyczne? co Kuba takiego robi?

Z dwojga złego to już chyba wolałabym włożyć dziecko do łóżeczka z dużą ilością zabawek i niech tam bawi się sam przez te pół godziny.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Nie 16-11-2008, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chwila krytyczna gdy muszę przygotować kąpiel, kosmetyki, przewijak,mleko itd. Kuba wtedy ryczy i kompletnie nic go nie interesuje, musze to wszystko robic z nim na rękach lub pozwolic na mega płacz. Robię to codziennie i jestem wykonczona.

Uwierzcie mi, że w takich chwilach nic nie da obrzucenie go zabawkami w łózeczku itd.

Trudno mi opisac jak to u nas wygląda ale zapewniam, że robie wszystko dla mojego dziecka co najlepsze. Poswiecam mu bardzo duzo czasu ale jestem od rana do nocy sama, zero pomocy a obowiazków masa. Kuba wazy 8500 - jest mi ciężko.

I nie chce sie usprawiedliwiac ale nie jestem złą matką bo chcę syna w chodzik wsadzic na jakis czas...

Dołączone po 2 minutach 12 sekundach:

Edzia napisała:
Chodziki mogą podobno nawet opóźniać chodzenie no i kiedy przyjdzie moment, że trzeba będzie wyciągnąć dziecko z chodzika nie będzie ono umiało w sposób bezpieczny upadać.

Naczytałam się tego i wielu innych uwag i zdaje sobie z tego sprawę.

Nie uwazam jednak chodzika za nauke chodzenia, za sposób na to.

Wiem jakie są wady.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 16-11-2008, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
Chwila krytyczna gdy muszę przygotować kąpiel, kosmetyki, przewijak,mleko itd. Kuba wtedy ryczy i kompletnie nic go nie interesuje, musze to wszystko robic z nim na rękach lub pozwolic na mega płacz. Robię to codziennie i jestem wykonczona.

Uwierzcie mi, że w takich chwilach nic nie da obrzucenie go zabawkami w łózeczku itd.

Jeśli nic go w takim momencie nie interesuje, to myślisz, że w chodziku się uspokoi? Podejrzliwa Mój by się nie uspokoił, a wydaje mi się, że wiem o jakim ryku piszesz. Puszcza oko

alanml napisała:
Trudno mi opisac jak to u nas wygląda ale zapewniam, że robie wszystko dla mojego dziecka co najlepsze. Poswiecam mu bardzo duzo czasu ale jestem od rana do nocy sama, zero pomocy a obowiazków masa. Kuba wazy 8500 - jest mi ciężko.

Oczywiście Ala nie uważam, że jak kupisz chodzik, to będziesz gorszą matką. Jeśli rzeczywiście ma to rozwiązać problem, to się nawet nie zastanawiaj. Uśmiechnięta Nie wiem tylko czy ten czas, który teraz dzięki temu zyskasz, nie będziesz musiała "odpracować" później.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Lila

PostWysłany: Pon 17-11-2008, 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem zdecydowanie PRZECIW. Dzieki chodzikowi dzieci nie raczkują, co jest dosyc istotne. Nigdy bym w to dzieciaka nie wsadziła.
jestem dosc zasadznicza pod tym wzgledem i uwazam, ze to jest tylko dla rodzicow wygody a dzieciaki tylko szkodzi.
Momenty krytyczne? do lozeczka, do krzeselka..byle nie do chodzika...
Powrót do góry

Gonia14

PostWysłany: Pon 17-11-2008, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lila napisała:
Jestem zdecydowanie PRZECIW. Dzieki chodzikowi dzieci nie raczkują, co jest dosyc istotne. Nigdy bym w to dzieciaka nie wsadziła.
...

Niekoniecznie. Ja nie miałam chodzika, a dzieci i tak nie raczkowały. Są takie dzieci , które omijają etap raczkowania, a same zaczynają chodzić bez tego etapu. To normalne . Nie można nawet nauczyć dziecka raczkowania.Nie raczkuje .
Momenty krytyczne ma każda mama. Jest taki etap w rozwoju, że zanim dziecko zacznie samodzielnie siedzieć , a potem chodzić - to chce być bawione i wtedy nie można nic samemu zrobić , nawet przygotować mu jedzenia.Trzeba zwyczajnie przejść ten etap .
Powrót do góry

Lila

PostWysłany: Pon 17-11-2008, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiem, ze nie każde dziecko raczkuje. Znam dzieci, które tylko pełzają, potem chodzą i już. Ale przynajmnie nie ja o tym decyduje, tylko dziecko po prostu tak sie rozwija.
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Pon 17-11-2008, 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuję Wam za wyrażenie zdania na ten temat.
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pon 17-11-2008, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Być może piszę "po fakcie", ale ja uważam , że chodzik to nic dobrego. Przy pierwszym dziecku miałam , natomist przy drugim już nie. Bo gdy mój syn stawiał pierwsze kroki, to kupiliśmy chodzik (chyba dla własnej wygody) i zaczął później chodzić. A to dlatego, że przyzwyczaił się, że ma gdzie pupą usiąść i miał "odruch siadania" jak sobie szedł. A poza tym to w tym chodziku bardziej "jeździł", niż chodził. Dlatego jak moja córa zaczynała chodzić, to nie "wkładałam" jej do chodzika.
Powrót do góry

Gonia14

PostWysłany: Pon 17-11-2008, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lila napisała:
Wiem, ze nie każde dziecko raczkuje. Znam dzieci, które tylko pełzają, potem chodzą i już. Ale przynajmnie nie ja o tym decyduje, tylko dziecko po prostu tak sie rozwija.

No właśnie. Dzieci same decydowały o sobie i robiły to wszystko, co potrafiły bez mojej interwencji. Ja miałam ciężej to fakt. Ale przeżyłam i to. To zaledwie parę miesięcy . Puszcza oko
Powrót do góry

Lila

PostWysłany: Pon 17-11-2008, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja uważam, ze ciężej nie miałam, choc blizniaki robią czesto to samo w tym czasie Puszcza oko. Kwestia podejscia do sprawy i wrzucenia na luz. Wolę by dziecko poplakalo te pare minut niz wsadzanie go w cos, w czym nie moze sie obrocic nawet.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Artykuły dziecięce Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: