Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chomik nie dla dzieci ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LeeLoo

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Tygrys
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 09-11-2007, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chomik to cudowne stworzenie gdy się je wreszcie oswoi. Ja miałam dwa chomiki dżungarskie, są to spokojne, lubiące pieszczoty, przesympatyczne zwierzątka. Dziecko uczą odpowiedzialności, ale dorośli też je kochają całym sercem i nic w tym dziwnego. Moje żyły bardzo długo, pierwsza prawie 4lata, druga zaczęła chorować, jakieś uczulenie dostała i się ciągle drapała robiąc rany, aż do krwi, leczyliśmy ją z mamą maściami, ale pociągnęła tylko ok. trzech lat.
Nie wiem, ale te zwierzątka są słodkie i dodam, że chomik dżungarski nie uczula, przynajmniej jak ja mam uczulenie na sierść kota i gryzoni(świnkę morską musiałam z tego powodu oddać, bo kupiłam ją jeszcze o uczuleniu nie wiedząc) tak chomik dżungarski akurat mnie nie uczulał.

Nic w tym dziwnego, że jesteś dorosła a masz chomika i nie świadczy to wcale o Twojej niedojrzałości. To brednie jakieś Przewraca oczami

Podpis Aresek w serduszku moim na zawsze...
Kocham Cię malutki Płacze
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

nanna2222
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pią 09-11-2007, 2:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miałam kiedyś chomika syryjskiego - Bucek się nazywał Zakłopotana . Brat go tak nazwał. Żył tylko 3 lata, był łagodny. Drugi chomik Grizly przeżył niecały rok. Jakiegoś guza miał na plecach. Oj ten to potrafił gryźć - stąd też jego imię Śmiejąca się

Podpis Całe moje życie to Ty - Wszystkie moje noce i dni...

18.08.2007- Nasz ślub
25.03.2009 - Narodziny naszego Synka
Powrót do góry

Sarah

PostWysłany: Pią 16-11-2007, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chomik moim zdaniem to kiepski pomysl na zwierzaka ... Jest malo kontaktowy, ja bym stawiala na szczurka... z doswiadczenia wiem ze szczurki sa bardzo kontaktowymi, inteligentnymi i uroczymi zwierzatkami Uśmiechnięta
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Pią 16-11-2007, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W czasach dzieciństwa miałam kilka chomików. Raz mi się nawet rozmnożyły! Bardzo szczęśliwa '
Faktycznie, nie są zbyt kontaktowe, ale za to bardzo zabawne i sama ich obserwacja oraz karmienie mogą sprawiać wiele radości.
Szkoda tylko, że tak krótko żyją. Smutna
Pamiętam, że w czasie uroczystego pogrzebu uczestniczyła połowa dzieciaków z podwórka. Były kwiaty i mowa pożegnalna, a potem przez cały dzień było mi bardzo smutno...
Za to następnego dnia rodzice kupili mi nowego Filipa. Puszcza oko
Powrót do góry

janina21

PostWysłany: Sob 24-11-2007, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smutna Smutno było w domu jak chomik odszedł. Krótko żyją te zwiarzaczki. Mielieśmy parkę Julia i Romeo . Tylko nie za bardzo się kochały i musialiśmy je rozdzielić. Romeo był bardzo przebiegły. Uciekał z akwarium i nawet przez parę dni nie mogliśmy jego znaleść.

Są zabawne te zwierzaczki . Uśmiechnięta

Podpis "Ważne są tylko te dni ,których jeszcze nie znamy"'
Powrót do góry

Artifficial_Minds

PostWysłany: Pon 10-11-2008, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przeczytałam temat i odświeżam.
Kupuję K. akwarium na gwiazdkę i sama też chciałabym mieć zwierzątko.
Pomyślałam o chomiku.
Miałam w dzieciństwie takiego zwierzaka. Z drugiej strony nie wiem czy to teraz byłby dobry pomysł..wtedy byłam małą dziewczynką, uczyłam się odpowiedzialności za drugie istnienie i takie tam.
Teraz jestem dużą dziewczynką, chodzę do pracy-choć będę mogła niedługo znosić robotę do domku Uśmiechnięta Nie wiem czy dam radę zasnąć przy chomiku i czy uda mi się go udomowić i w ogóle.
Hoduje któraś z Was albo Wasze dzieciaki??? Podejrzliwa
Powrót do góry

Pantofel

PostWysłany: Pią 13-03-2009, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chomik to dobra sprawa na początek - bo trzeba mieć do niego cierpliwość i niezła zabawa jest z nim Bardzo szczęśliwa Ale dziecku bym go nie kupiła - jednak to delikatne zwierzątko i bardziej martwiła bym się o nie niż o pogryzione paluszki dziecka.
Mój ostatni Chomi o dziwo przeżył 4lata zmarł nagle a jego sąsiad za szkła wyskubał mu oczka wstydliwy

Podpis >TEKILA<
...tam dom MóJ gdzie ZaD mój...
Powrót do góry

BliźniaczaMama

PostWysłany: Nie 29-03-2009, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Według mnie, chomik z racji swej delikatności, powinno być ulubieńcem dorosłych i tych prawie dorosłych. To kochane zwierzę, które potrafi się bardzo przywiązać. A przecież o to chodzi. Tak więc hodujmy chomiki i bądźmy z tego dumni!!!

Dołączone po 2 minutach 17 sekundach:

tu zauważyłam podpis
TEKILA>
...tam dom MóJ gdzie ZaD mój...

U mnie pod biurkiem właśnie też leży Tekila, bardzo kudłata, koloru czarnego, wielkości średniej. Ona też ma swój aforyzm. Jej brzmi "...tam dom mój gdzie miska moja..."
Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 02-06-2009, 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:
a to mądre dziecko zapomniało, ze chomiki powinny też pić a nie tylko jeść...

A ja się ostatnio od weta dowiedziałam, że chomiki w ogóle nie muszą pić! Chomikowi można odstawić wodę i jak po kilku dniach będzie nadal robił normalnie kupki to spoko loko bez wody da radę. Wodę one piją z przyzwyczajenia ze sklepów zoologicznych.
Chomik byłby zły dla dzieciaka z kilku prostych przyczyn.
Raz, że maluszek wkłada palucha do klatki a tu HAPS i tak w nieskończoność, bo z obserwacji wiem, że z chomikiem poza jego terytorium zrobi się wszystko, ale w klatce będzie bronił swego. Dwa, chomiki są bardzo żywe, jak już się uda dziecku wyjąć go z klatki (najczęściej za futerko, czego chomiki nie cierpią) to sekunda nieuwagi a maluszek za kanapą, za szafą i kable zżera. Trzy, owszem słodziaki wielkie ale nie ma chwili spokoju przy tym na wolności.
Nikodemkowi chciałam zrobić zdjęcie, 30 sekund na opanowanie wychodzenia z kieliszka, i wyskakiwanie z miednicy.

Sorry, musiałam się pochwalić Bardzo szczęśliwa
Chomik tak, ale żeby patrzeć na niego tak jak na rybki. Chyba, że się mylę i ktoś ładnie kiedyś taką bestię wychował.
I pamiętajmy że chomików roborowskiego w ogóle na ręce się brać nie powinno.

Również z obserwacji wiem, że lepsza dla dziecka świnka morska. Spokojniejsza, stonowana, grzeczna. A jeśli chcemy coś bardziej krótkotrwałego to myszka. Mojej kuzynki była grzeczniejsza, spokojniejsza i bardziej oswojona niż każdy z moich chomików.

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

jopeczek86

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Wto 02-06-2009, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak dla mnie to nie jest zwierzaczek dla dzieci!!
Sama się boje takich gryzoni, nie raz mnie dziabnoł jak byłam mała i tak mi już zostało już wole króliczka miniaturkę,chomika bym dzieciom nie kupiła ale to moje opinia.
Powrót do góry

foremka

Zodiak: Byk
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 07-01-2010, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim zdaniem chomiczki nadają się dla dzieci ale tak jak przy każdym zwierzątku trzeba mieć stały nadzór nad opieką.
Mój synek dostał 2 na urodziny, niestety się gryzły i teraz każdy mieszka oddzielnie, syn owszem zajmuje się chomikiem ale ja codziennie zaglądam do obu, przypominam o zmianie wody, o wypuszczaniu na plac zabaw,
myślę że nie można zwierzęcia do końca powierzyć dziecku, trzeba kontrolować, tłumaczyć i przypominać o obowiązkach

Nasze chomiczki są strasznie fajne, mają plac zabaw czyli dużą szufladę z przeszkodami i każdy ma swoje akwarium, nie gryzą i jak się włoży dłoń od razu wchodzą żeby je przenieść na plac zabaw.
Sympatyczne zwierzątka. Uśmiechnięta
Powrót do góry

NaturalGirl

Zodiak: Baran
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Sob 09-03-2013, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczywiscie ze nie! Posiadanie zwierzaka swiadczy o milosci do zwierzat a nie o niedojrzalosci.
Powrót do góry

antiba26

Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 13-01-2016, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Boże, o czym ja czytam... chomiki nie muszą pić? Weterynarz, który to powiedział, powinien stanąć przed dyscyplinarką!

Żadne zwierzę nie jest dla dziecka. Dziecko może opiekować się zwierzaczkiem, ale tylko pod kontrolą dorosłego. Nawet, kiedy będzie już nastolatkiem, to i tak rodzic odpowiada za życie i zdrowie zwierzęcia. Czy widziałyście kiedyś dziecko albo nastolatka jeżdżącego codziennie z chomikiem do weterynarza autobusem? Bo ja nie. A chomiki tak jak inne zwierzęta - chorują. Ponadto wbrew pozorom dużo kosztują. Nie mówię tutaj o kupnie chomika w zoologicznym (bo chomików się nie kupuje w zoologicznych) ale o wyprawce. Odpowiednia klatka to koszt co najmniej 100 zł. Ew. największa samla z Ikei, odpowiednio przystosowana - 50 zł, 20 zł za pokrywkę i jeszcze siatka do pokrywki. Do tego kołowrotek ok. 30 zł, dobra ściółka (np. lniana czy konopna) to ok. 40-60 zł za worek i karma ok. 15-20 zł za niecały 1kg. Jakie dziecko stać na takie wydatki? Puszcza oko
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 13-01-2016, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

antiba26 napisała:
(bo chomików się nie kupuje w zoologicznych)

A gdzie?

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

antiba26

Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 20-01-2016, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W rodowodowych hodowlach Uśmiechnięta
Albo się adoptuje.

Obecnie mam dwa ok. 7 tygodniowe chomiczki do adopcji. Jakaś głupia baba trzymała je razem w klatce i samiczka prawdopodobnie jest w ciąży.

Ludzie nie rozumieją, że nie powinni bawić się w rozmnażanie zwierząt. Nie mają pojęcia o genetyce, nie wiedzą skąd ich maluchy pochodzą - czy nie tworzą związku kazirodczego, nie wiedzą, że poród może poważnie się skomplikować albo że matka zje w stresie swoje młode.

A potem jest za późno, bo raczej nikt nie przeprowadza aborcji na chomikach. Czekamy 2 tygodnie na ewentualne rozwiązanie...

Podpis Jestem dumną mamą 4 szczurów i chomika, matką chrzestną wielu innych zwierząt, zwłaszcza kotów, które wydałam do adopcji Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: