Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chomik nie dla dzieci ?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motylek

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Nie 05-08-2007, 18:56    Temat postu: Chomik nie dla dzieci ? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Od roku mamy chomika syryjskiego, który wabi się Dudek. Oswoiliśmy go. Nie mam dzieci. Spotkałąm się z opiniami, że chomiki są tylko dla dzieciaków. Chciałabym wiedzieć jakie są wasze opinie na ten temat? Czy fakt posiadania takiego rodzaju stworzonka świadczy o niedorosłości???
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 05-08-2007, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Że co??? Podejrzliwa Zszokowana
Pierwsze słyszę... Skonsternowana Puszcza oko

Fakt, że częstymi posiadaczami chomików są dzieci ale żeby to świadczyło o niedojrzałości dorosłego "chomikarza" to nie sądze.

Co to za różnica czy ma się psa, kota czy chomika...? Podejrzliwa Zwierze jak każde inne... z resztą właściciel również. Puszcza oko
Powrót do góry

niesia

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Nie 05-08-2007, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wydaje mi się, żeby to była prawda. Jeżeli chodzi o zwierzęta i dzieci to zawsze jest jakieś "ale", często okazuje sie że wyolbrzymione przez laików w tych sprawach
Powrót do góry

laurette

Zodiak: Baran

PostWysłany: Nie 05-08-2007, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie ma chyba zwierzęcia, którego posiadanie mogłoby swiadczyć o niedojrzałości jego właściciela. Chomiki najczęściej są w domkach dlatego, że rodzice nie chcą lub nie mogą mieć dużego zwierzaka np. psa, a dzieci chciałayby jakieś zwierzatko. Poza tym chomiki są tanie i nie ma z nimi problemu , pewnie dlatego też rodzice kupują je dzieciom. Uśmiechnięta

Podpis banan=papa, ptak=pa, a mama=mama
Powrót do góry

Otka4x4

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 06-08-2007, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też nigdy o niczym takim nie słyszałam Uśmiechnięta ja jak byłam mała to miałam chomiki, ale moja mama nie wiem czemu pasztetem je karmiła i zdechły Diablica lub Bardzo wściekła Płacze lub Bardzo smutna

Podpis Niczego nie będzie żal.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 06-08-2007, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Otka4x4 napisała:
Też nigdy o niczym takim nie słyszałam Uśmiechnięta ja jak byłam mała to miałam chomiki, ale moja mama nie wiem czemu pasztetem je karmiła i zdechły Diablica lub Bardzo wściekła Płacze lub Bardzo smutna

Tyle co ja chomików wykończyłam to już nawet mówić nie będę. Zakłopotana Bardzo smutna
A to niefortunny upadek, a to rozdeptanie przez wielką stopę mojej siostry, a to mądre dziecko zapomniało, ze chomiki powinny też pić a nie tylko jeść... oj... było tego troszkę... Zakłopotana Bardzo smutna
Powrót do góry

Gonia14

PostWysłany: Pon 06-08-2007, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chomiki -to zwierzątka dla wszystkich. Nie tylko dla dzieci. Są delikatne, dlatego często nie wiadomo z jakiego powodu zdychają. Moje dzieci miały 3, bo też zdychały.
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 06-08-2007, 10:11    Temat postu: Re: Chomik nie dla dzieci ? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

motylek napisała:
Od roku mamy chomika syryjskiego, który wabi się Dudek. Oswoiliśmy go. Nie mam dzieci. Spotkałąm się z opiniami, że chomiki są tylko dla dzieciaków. Chciałabym wiedzieć jakie są wasze opinie na ten temat? Czy fakt posiadania takiego rodzaju stworzonka świadczy o niedorosłości???

Motylek nie wiem kto nagadał Ci takich głupot, ale według mnie powinnaś jak najszybciej wybić je sobie z głowy i zająć się swoim chomiczkiem Bardzo uśmiechnięta Chomik to zwierzę jak każde inne i nie ma znaczenia czy będzie go miało dziecko czy osoba dorosła- ważne, żeby chomiczkowi dobrze było Bardzo uśmiechnięta

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 06-08-2007, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem czemu ja sie boje chomików Przewraca oczami Wiele razy słyszałam o ich agresji Skonsternowana

Miałam juz chyba wszystko-myszy,króliki,świnki morskie, psy,koty ,ryby,żólwia, ale chomika nigdy Śmiejąca się

Jednakże nie uważam,żeby to było zwierzatko wyłącznie dla dzieci, a skoro on taki delikatny to moze lepiej że opiekuje sie nimi osoba dojrzała.
Powrót do góry

agaat

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 06-08-2007, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie słyszałam nigdy nic o tym, że chomik świadczy o niedorosłości. Puszcza oko Myślę, że to nie ma żadnego związku. Puszcza oko
Powrót do góry

Betii

Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Czw 23-08-2007, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja córka ma chomika syryjskiego,opiekuje sie nim,karmi.Ja też lubie się z nim pobawić.Mysle,że są to zwierzęta i dla dzieci i dla dorosłych,jeśli ktoś je lubi. Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry

barbarka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Czw 23-08-2007, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Motylek Uśmiechnięta chomik syryjski to jak najbardziej zwierze dla osoby doroslej , to , ze go oswoilas swiadczy tylko o tym , ze umiesz sie nim prawdidlowo opiekowac. Bardzo sie ciesze , gdy ludzie odpowiedzialni maja zwierzeta. A dla nich samych - stworzen - to jets tez najwazniejsze Uśmiechnięta

Chomiki z natury zyja krocej od 1,5 do 3 lat .... ale znam przypadki , ze dozywaly lat 6 Uśmiechnięta to zalezy od cech i uwarunkowan genetycznych jak i od poieki nad nim sprawowanej...

Troszke sie na tym znam...Złośliwa i nigdzie nie wspominam , ze sa to zwierzeta przypisywane dzieciom.... Kazdy ma prawo miec takie zwierze jakie chce i potrafi sie nim opiekowac....

Bardzo uśmiechnięta Bardzo uśmiechnięta Bardzo uśmiechnięta Bardzo uśmiechnięta Bardzo uśmiechnięta Bardzo uśmiechnięta Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry

janka
Gość

PostWysłany: Czw 23-08-2007, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uśmiechnięta Ale niedorzeczne stwierdzenie ,że opiekowanie się chomikiem jest ,to oznaka niedorosłości. Jestem zdania,że każdy ma prawo opiekować się jakkikolwiek zwierzęciem. czy ,to chomik,biała myszka, szczur czy patyczak. Może niektóre zwierzęta są zbyt brzydkie ,albo groźne dla otoczenia i wtedy powinno się być odpowiedzielnym za niego.

U mnie w domu ,gdzie były dzieci .Były białe myszki, chomiki, świnka morska, patyczaki, zaskrońce i żółwie. Nie mówiąc o psach i kotach. Dzieci moje ,a szczególnie syn lubił się opiekować zwierzętami. Jeszcze parę m-cy temu miał świnkę morką ,a jest dorosłym facetem . Uśmiechnięta
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 23-08-2007, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moj kolega z pracy hoduje patyczaki. Bardzo szczęśliwa Zgadzam się z Toba janka w zupełności.

Ps. swoją drogą niezłe towarzystwo przewinęło Ci się przez dom. Bardzo szczęśliwa

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

janka
Gość

PostWysłany: Czw 23-08-2007, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ps. swoją drogą niezłe towarzystwo przewinęło Ci się przez dom. Bardzo szczęśliwa[/quote]

A ile było śmiechu w czasie szukania chomika ,bo uciekł z akwarium. Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa Moje dzieci były miłośnikami zwierząt. Dobrze ,bo inaczej patrzą na świat i są wrażliwe. Syn przyniósł raz ranną jaskółkę. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: