Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chorwacja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 21-10-2008, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sylla u mnie głównym organizatorem jest mąż Puszcza oko
Żaden większy spontan nie wchodzi w grę - może dlatego, że ja nie mam prawka i cała droga musi byc dobrze zaplanowana - tak, żeby jeden kierowca dał radę ją przejechać. Zastanawiamy się gdzie chcielibyśmy pojechać, co zobaczyć i rozkładamy to na dni urlopu. M. dopracowuje trasę a potem rezerwujemy w sieci noclegi - i te teranzytowe i te na dłuższy pobyt. Dwa lata z rzędu korzystaliśmy z pośrednictwa stronki www.adriatica.net - nie nacieliśmy się. To tak w skrócie. No bo mój M. wylicza jeszcze ile mniej więcej kasy nam potrzeba i w jakiej walucie (noclegi, jedzenie, paliwo, wejściówki, opłaty drogowe itp. itd.)

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 21-10-2008, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

o_matko
No to jest tego troszeczkę.
Taki wyjazd to nie lada gratka.
Trzeba to wszystko mocno przemyśleć i zaplanować.
smaluszek, na pewno skorzystam z tej stronki co podałaś.
Dzięki za zarys całej procedury czyta .

Dołączone po 7 minutach 36 sekundach:

Re Chorwacja

smaluszek napisała:
W tym roku znów spędzimy urlopik w Chorwacji Bardzo szczęśliwa

Jeśli mogę sie zapytać Skonsternowana
Jak długo byliście tam i co najważniejsze jakie Wam wyszły koszty całkowite tej wyprawy?
Mam nadzieję że to nie zbyt wś! pytanie.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 21-10-2008, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sylla ja z rodzicami dobrych parę lat jeździłam do Chorwacji na takiej samej zasadzie jak Smaluszek. Tak jest najwygodniej i chyba najlepiej. Jesteś zależna tylko i jedynie od siebie, robisz wszystko w swoim tempie i kiedy chcesz.
Na początku też korzystaliśmy z tej strony co podała Smaluszek, a potem wracaliśmy do starych miejsc albo dostawaliśmy namiary od Chorwatów na inne miejsca, gdzie ich znajomi wynajmują kwatery. Puszcza oko

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 22-10-2008, 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Na początku też korzystaliśmy z tej strony co podała Smaluszek, a potem wracaliśmy do starych miejsc albo dostawaliśmy namiary od Chorwatów na inne miejsca, gdzie ich znajomi wynajmują kwatery. Puszcza oko

No my już też teraz tak mamy - każdy wypad do Chorwacji prawdopodobnie będzie się zaczynał lub kończył wizytą na Krku w Punacie u Borysa i Tatiany Uśmiechnięta

Dołączone po 4 minutach 52 sekundach:

sylla napisała:
Jeśli mogę sie zapytać Skonsternowana
Jak długo byliście tam i co najważniejsze jakie Wam wyszły koszty całkowite tej wyprawy?
Mam nadzieję że to nie zbyt wś! pytanie.

W tym roku byliśmy 17 dni a urlop nie wyszedł nas jakoś tanio ale tylko dlatego, że w sumie nie oszczędzaliśmy. Sporo kasy wydaje się na jedzenie, a mozna na tym zaoszczędzić. My jedlismy tylko sniadania we własnym zakresie - przy reszcie korzystalismy ile wlezie z darów kuchni adriatyckiej. Nie wiem dokładnie ile ale na pewno koło 2,5 tys od osoby. Dodam tylko, że duże koszty usprawiedliwia tez fakt, że w sumie przejechaliśmy prawie całą Chorwację, bylismy na jeden dziń w Czarnogórze i na jeden dzień w Bośni. Typowo stacjonarny pobyt wychodzi na pewno taniej.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Sro 22-10-2008, 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuję smaluszku za odpowiedź.
Trochę mnie przeraziły koszty.
Ale myślę ,że warto się zastanowić nad takim wyjazdem.
Pomyślę ,po oszczędzam ,zaplanuję i myślę ,że coś z tego będzie Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 22-10-2008, 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sylla napisała:
Dziękuję smaluszku za odpowiedź.
Trochę mnie przeraziły koszty.

Nie ma za co - jakby co polecam się na przyszłość Puszcza oko

Co do kosztów to myslę, że można je spokojnie zredukować. Poza tym my bylismy we trójkę, jak jedziesz w 4 czy 5 osób to inaczej rozkłądają się koszty paliwa na przykład.

S. King
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 30-07-2010, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Podnoszę wątek, bo mam kilka pytań, a widzę, że tu dużo stałych bywalczyń na Chorwacji. Bardzo szczęśliwa

1. Czy wiecie coś może o zakazie wwożenia jedzenia do Chorwacji? Podejrzliwa

2. Poszukuję plaży w tym stylu:
smaluszek napisała:

Plaża na wyspie S. Grgur :

ale na północy Chorwacji - Istria - Zatoka Kvarnerska. Wyczytałam, że są takie na półwyspie Kamenjak. Byłyście tam może? A może jest gdzieś jeszcze coś podobnego?

3. Mamy w planach m.in. taką wycieczkę: Opatija--Labin--Rabac--Pula--Kamenjak--Rovinj--Pazin. Ale nie wiem czy starczy nam na to wszystko jeden dzień. Czy jest któreś z tych miejs, które należy koniecznie zobaczyć, albo takie, które można sobie ewentualnie darować? Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 30-07-2010, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pula i Rovinj według mnie warte zwiedzenia. Byłam tam a szczególnie zachwyciła mnie Pula.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

moreover

Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sob 31-07-2010, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzidzia napisała:
Pula i Rovinj według mnie warte zwiedzenia. Byłam tam a szczególnie zachwyciła mnie Pula.

Ja też bardzo polecam...Uśmiechnięta
Mnie osobiście podobało się jeszcze na wyspie Hvar.

Ogólnie byłam w Chorwacji 3 razy. Piękny kraj, piękne widoki, ciepła woda, wiele do zwiedzania.
Mmm sama bym się wybrała 4 raz. Uśmiechnięta Mam jakiś sentyment do tego kraju.
Powrót do góry

dzidzia

PostWysłany: Sob 31-07-2010, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja w Chorwacji byłam 3 razy. W tym roku w lipcu na wyspie Korcula i to chyba było najpiękniejsze miejsce w Chorwacji które zwiedziłam. A wcześniej byłam na północy w Crikvenicy i w Rovinj.

Powrót do góry

Tynka85

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Czw 09-09-2010, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja chcę w przyszłym roku wyruszyć ze znajomymi ale autem i trochę sie boje bo to jednak jest kawałek. a WY jak tam dotarłyście? są jakieś tanie loty?
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 11-09-2010, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tynka85 napisała:
Ja chcę w przyszłym roku wyruszyć ze znajomymi ale autem i trochę sie boje bo to jednak jest kawałek. a WY jak tam dotarłyście? są jakieś tanie loty?

Tynka my jechaliśmy samochodem. Uśmiechnięta Zależy skąd dokładnie i dokąd chcecie jechać.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

dzidzia

PostWysłany: Sob 11-09-2010, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tynka85 napisała:

Wydaje mi się że do Chorwacji jest lepiej jechać autem niż samolotem czy autobusem. Ja jechałam w tym roku na samo południe i całą drogę prowadziłam ja. Drogi są super, wcale nie trudne.

Powrót do góry

Samurajka

Zodiak: Strzelec

PostWysłany: Wto 14-09-2010, 7:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Samochodem pewnie taniej niz samolotem, i komfort posiadania własnego samochodu tam na miejscu.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 14-09-2010, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja byłam 3 razy w Chorwacji - za każdym razem samochodem. Z racji jednego kierowcy zazwyczaj jeździmy z noclegiem tranzytowym.

S. King
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

Skocz do: