Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chusta
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Artykuły dziecięce
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzybowa

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 06-12-2008, 23:22    Temat postu: Chusta Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
To raczej utrudnienie dla matki nosic taki "worek pchełek"na sobie.

Ala ja się z tym nie zgodzę. Piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia. Z góry zakładasz, że coś jest "be" mimo, że nie spróbowałaś. Puszcza oko I nie pomyśl sobie, że się czepiam.
Ja moją mega ruchliwą Hankę zamotałam po raz pierwszy w wieku 16 miesięcy i bardzo jej się to podobało a ja zdobywałam świat mając wolne ręce i nie bolący kręgosłup. Bardzo szczęśliwa Niestety ze względu na dolegliwości Hanki mamy zakaz chustowania się.

A co do chodzika to twoją argumentacje odbieram jako tłumaczenie się. A przecież nie o to tu chodzi - wymieniamy na forum swoje opinie i już. Puszcza oko Uśmiechnięta

Uwagi  Wydzieliłam temat z wątku o chodziku.
Edzia.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

tatiana

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Nie 07-12-2008, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym mojego dziecka nie włozyła do chodzika nawet na minute. Ale nie krytykuję i nie oceniam. Kazdy ma swój rozum.

Co do chusty to nie uzywałam, ale wytłumaczcie mi jak mozna 3 letniego "klocka" nosic w chuscie??? Puszcza oko
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Nie 07-12-2008, 8:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

tatiana napisała:
Co do chusty to nie uzywałam,ale wytłumaczcie mi jak mozna 3 letniego "klocka" nosic w chuscie??? Puszcza oko

No ja nie wiem jak roczniaka nosić w chuście. Przewraca oczami

Ja nie muszę się tłumaczyc, tymbardziej tu na forum. Chce tylko podkreslic, ze we wszystkim nalezy stosowac umiar. I pomimo wielu wad moga byc tez i zalety. No ale nie będziemy się kłócic bo za dużo jest kłótni na tym forum.

Zdrówka dla dzieciaków i ich mam.

Dla mnie temat jest zamknięty, dziękuję wszystkim za opinie.
Powrót do góry

Tulipanek

Zodiak: Panna

PostWysłany: Nie 07-12-2008, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
No ja nie wiem jak roczniaka nosić w chuście Przewraca oczami

Najpierw spróbuj a potem rób miny... Puszcza oko
Widać, że nigdy nie miałaś nic wspólnego z chustą.
To wspaniała sprawa zarówno dla rodzica jak i dla dziecka.
Ja cały czas mam nadzieję, że Sylwia się przekona.
Szczególnie, że zęby przed nami a mój kręgosłup
jest w bardzo złym stanie. Dyski mi wyskakują. Niezdecydowana

Podpis Szczęśliwa Żonka - 29 kwiecień 2006
Szczęśliwi rodzice - 15 czerwiec 2008
Powrót do góry

Lila

PostWysłany: Nie 07-12-2008, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ala, nie masz pojęcia u chuście...
Dziecko jest ruchliwe, zle lubi się prztytulac do mamy. I tego ci nie będę tlumaczyc. Z resztą...spróbuj to pogadamy. Ja kupiłam chuste ze względu na Antka...a on jest duzo bardziej ruchliwy od Franka. Rzadko keidy dluzej usiądzie. MImo to, gdy przyszla chusta Antek po wlozeniu od razu w niej zasnął.
Dla mnie chusta to magia. Ta bliskosc, kołysanie. Niesamowite to jest wszystko.

Co do chodzika, zdanie swoje juz wyrazilam. Szkoda, ze wywalilas kase na ten chodzik. Moglas mu cos innego kupic czym by sie zająl te 15 minut dziennie.

Ostatnio zmieniony przez Lila dnia Nie 07-12-2008, 20:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec

PostWysłany: Sob 20-12-2008, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My kupiliśmy naszemu dziecku chodzik używany.
Myśleliśmy że może sie przydać. Mała była w nim może w sumie ze 20 minut. Nie przydał się. Dobrze że nie kupiliśmy jakiegoś nowego i co za tym idzie drogiego.
To chyba mylne przeświadczenie, że dziecko uczy się chodzić w chodziku Przewraca oczami .
To tylko przeszkadza. Nie powiem bo Maja znalazła inne praktyczne zastosowanie chodzika. Nie wkładaliśmy jej do środka. Nie chciała.
Stawała obok niego i trzymając się stabilnej konstrukcji poruszała się po całym mieszkaniu. Pod tym względem to nie powiem sprawdził się niczym 'balkonik' dla starszych ludzi.
Mieliśmy jeszcze takie nosidełko na szelkach. Przydawało się czasami jeśli mieliśmy iść w niedostępne dla wózka tereny.

Zastanawiam się nad tą Waszą chustą. Chyba nie spotkałam się z czymś takim. Wydaje mi się że to ma podobne zastosowanie jak owe nosidełko na szelkach.
Czy ktoś może mi pokazać jak taka chusta wygląda? Być może jestem w błędzie Przewraca oczami.
Proszę o jakąś fotkę.

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 20-12-2008, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sylla tu są różne zdjęcia i artykuł o chustach:

http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79409,5561072,Najmodniejszy_sposob_noszenia_dziecka.html

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec

PostWysłany: Sob 20-12-2008, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
sylla tu są różne zdjęcia i artykuł o chustach:

http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79409,5561072,Najmodniejszy_sposob_noszenia_dziecka.html

Całkiem pomysłowe Bardzo uśmiechnięta .
Ma chusta jest dosyć praktyczna ma podobne zastosowanie jak moje nosidełko na szelkach.
Ale przy chuście jest więcej możliwości noszenia.

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Sob 20-12-2008, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lila ja moje dziecko przytulam, kocham nad zycie i daje tyle bliskosci ile chce. I przestań mnie tu objezdzać bo nie po to zalożyłam ten temat aby czytac jaka to jestem zła matka. Może i nie mam pojęcia o chuście ale nie o niej chciałam znac zdanie bo mnie chusta nie interesuje. Więc skoro wyraziłas swoje zdanie to proszę nie czepiaj się mnie.

A jak tak martwisz się o to, że wydałam kase na chodzik to Ci powiem, że kupiłam uzywany za 35zł.
Powrót do góry

tatiana

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Nie 21-12-2008, 1:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To ze ktoś nie ma pojęcia o chuscie nie znaczy ze jest zła matką. I myśle ze ty Alanml nie jesteś złą matką ani żadna z nas. Po prostu kazda z nas jest INNA ,co nie znaczy zła, i kazda ma swoje poglądy do czego kazdy człowiek ma prawo. Więc dzielmy sie poglądami a nie oceniajmy nawzajem. Będzie przyjemniej.
Powrót do góry

Lila

PostWysłany: Nie 21-12-2008, 7:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nigdy ci nie napsialam, ze jestes złą matką, co ty zwariowalas? Ty zadalas pytanie, ja ci odpisalam, nie wkladaj mi do ust słow , ktore nie padly.
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Nie 21-12-2008, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lila nie napisałas ale mnie oceniasz w taki sposób jabym była złą matką. Skoro uwazasz, że chodzik jest zły to po co drążysz ten temt uzywając coraz gorszych dla mnie okresleń. Wyraziłas swój pogląd - OK, ale piszesz mi juz o bliskosci jaka daje chusta a co myslisz, że moje dziecko nie ma bliskości??? To mnie boli najbardziej bo mój syn jest dla mnie wszystkim i poświęcam mu każda chwilę, przytulam ile wlezie.

I nie mam zamiaru z tobą na temat chodzika dyskutowac, wyraziłas swoje zdanie i za to dziękuję bo po to temat załozyłam. A o chuscie dyskutowac nie będę bo nie mam na jej temat zdania.
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 21-12-2008, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny Off Topic!

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Lila

PostWysłany: Nie 21-12-2008, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeju, nigdzie nie napisalam, ze nie przytulasz syna, na pewno go przytulasz, jestes matką, to normalne, uwazam, po prostu, ze chusta jest w tym wzgledzie lepsza od chodzika skoro chcesz mieć wolne ręcę. Puszcza oko
Jesli zrozumialas inaczej to przepraszam.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Nie 21-12-2008, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi się taka chusta kojarzy z egzotycznymi murzynkami, które muszą sobie radzić z pracami codziennymi w swoich wioskach. Śmiejąca się
Oczywiście nie neguję tego środka "lokomocji" dla dzieciaczka, ale samej trudno byłoby mi się przekonać do niej.

A czy chusta jest lepsza od nosidełka? Bo wydaje mi się to poprostu tańszą alternatywą od tego rodzaju pomocy. Nie wyobrażam sobie również faceta omotanego chustą. Śmiejąca się Jakos bardziej pasuje do niej kobieta.

No i pytanie pomocnicze, czy ona na pewno daje pełne poczucie bezpieczeństwa dla dziecka? Bałabym sie że mi dziecko z niej "wypłynie" bo kokon w który się je omota się rozwinie.

Ps. Tą jedna panią reklamującą chusty znam osobiście. Z tym że mieszka po z granicami kraju. l z tego co wiem, to była nawet w tv w jakims programie z tymi chustami. Śmiejąca się

Dołączone po 13 minutach 8 sekundach:

Dobra na jedno pytanie znalazłam odpowiedź w wypowiedziach z wklejonego wcześniej artykułu. Zamiszczam, żeby wszyscy mogli się zapoznać. Pytanie brzmiało Czy nie jest lepsze nosidełko:
Cytat:
nie jest lepsze, poniewaz:
- nie podtrzymuje nozek dziecka i w efekcie dziecko wisi na kroczu
- w nosidelku dziecko wisi i buja sie, nie przylega do noszacego
- nie wolno nosic niemowlat przodem do swiata, gdyz nadmiar bodzcow, na ktore sa
wtedy narazone plus brak mozliwosci schowania sie przed nimi i wtulenia w ojca,
sa szkodliwe dla tak malego dziecka
- nigdy nie uda sie tak dopasowac nosidla do rosnacego dziecka i wymiarow
zmieniajacej sie po porodzie figury matki i rownoczesnie ojca (zwykla oboje
nosza), by bylo to komfortowe dla wszystkich, a chuste bedaca dociaganym na 2
osobach (noszacy plus maluch) kawalkiem materialu (bywaja rowniez elastyczne)
zawsze mozna idealnie dopasowac - wystarczy odrobina cwiczen (z lalka lub misiem
dla bojacych sie probowac od razu z dzieckiem)
- chuste mozna wiazac na rozne sposoby w zaleznosci od potrzeb, 4.5m materialu
daje mnostwo mozliwosci, do tego w razie potrzeby staje sie kocykiem, parasolka
chroniaca przed sloncem, hamakiem, mozna sie nia oslonic karmiac itd, nie da sie
tego zrobic z nosidlem, trzeba dzwigac ze soba dodatkowo kocyk i pieluche
tetrowa. Co dodatkowo przy cenie nosidla i chusty wg mnie wypada na korzysc chusty.
- chuste mozna schowac do torebki i zabrac ze soba, a gdy juz chodzace dziecie
sie zmeczy zamotac je na sobie i nie trzeba targac wozka. Ani psuc sobie stroju
uprzeza nosidla.
- przy 3 malych dzieci dzieci chusta jest konieczna, szczegolnie przy
zalatwianiu roznych spraw i przemieszczaniu sie srodkami komunikacji miejskiej -
ma sie wtedy 2 rece wolne dla kazdego chodzacego juz malucha. Przy 2 z mala
roznica wieku - 1 wozek i starsze (wiadomo jak ciekawskie 2-latki lubia biegac i
uciekac) do chusty jak sie zmeczy.
- mozna zwiedzac i podrozowac (wlasnie tu chusta bedaca kocykiem i oslona przy
karmieniu jest swietna)
- chusty sie pieknie piora, czego o nosidlach nie moge napisac - z nich plamy po
ulewaniu nie schodza tak chetnie

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Artykuły dziecięce Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: