Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciasto na herbatnikach z budyniem i kaszą manna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Desery bez pieczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 20-03-2013, 15:10    Temat postu: Ciasto na herbatnikach z budyniem i kaszą manna Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam dla was dziś przepis, który naszej rodzince przypadł do gustu, a w połowie sami go wymyśliliśmy.Uśmiechnięta
Mieliśmy robić ciasto które nazywa się Stefanka, ale wyszło coś innego, myślę, że pyszniejszego.Puszcza oko

3paczki herbatników(takie po 150gram )
3 budynie śmietankowe
2 litry mleka
szklanka cukru plus pół szklanki
3 łyżki kakao
1szklanka kaszy manna
2 kostki margaryny
czekolada do polania lub cukier puder do posypania

Herbatniki układamy na dnie blaszki (prostokątnej takiej około 25cm na 40cm). Następnie zagotowujemy litr mleka ze szklanką cukru i kostką margaryny. Kiedy się zagotuje wsypujemy szklankę kaszy manna i kakao. Mieszamy dosyć długo, aż masa zgęstnieje. Wylewamy gorącą na herbatniki. Układamy na wierzchu znów herbatniki.

Bierzemy drugi litr mleka i odlewamy szklankę. Zagotowujemy większą część mleka z połową szklanki cukru i margaryną. W pozostałym mleku rozpuszczamy budynie. Kiedy mleko się zagotuje robimy budyń jak zwykle. Mieszamy do zgęstnienia i wylewamy na wierzch naszego ciasta. Przykrywamy ostatnią warstwą herbatników. Chłodzimy i polewamy czekoladą lub posypujemy cukrem pudrem. Trzymamy w lodówce.
Smacznego!

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Anna26

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sro 20-03-2013, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzisiaj robiłam podobne ciasto na herbatnikach, z budyniem czekoladowym i bitą śmietaną.

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Czw 21-03-2013, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja polecam to, bo nie czuć prawie kaszy, a smakuje super.Puszcza oko

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Desery bez pieczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: