Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciąża a dentysta
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jopeczek86

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 23-02-2009, 10:19    Temat postu: Ciąża a dentysta Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie ma wątpliwości że podczas ciąży zęby psują sie bardziej i bolą .
Mam takie pytanie a co w związku z dentysta chodzicie do dentysty gdy jesteście w ciąży? czasami zęby tak potrafią dopiec i co w tedy? A kwestia znieczulenia?? czy bardzo szkodzi dziecku?żadna mama nie darowałaby sobie jakby się coś dzidziusiowi stało przez znieczulenie a jednak ból jest nieraz przeszywający ;/
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 23-02-2009, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W I i III trymestrze ciąży nie powinno się stosować znieczulenia. Natomiast II trymestr jest pod tym względem bezpieczny dla dziecka.
Jak najbardziej powinno się wtedy dbać o zęby i chodzić do dentysty.
Ja miałam teraz w ciąży wyrywany ząb, był to II trymestr ale znieczulenie było bardzo małe.
Przed wizytą najlepiej poinformować dentystę, ze jest się w ciąży to on będzie wiedział co robić a co nie.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

nanna2222
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 25-02-2009, 6:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja chodziłam do dentysty bodajże pod koniec I trymestru - miałam zęba leczonego kanałowo - ale nie brałam znieczulenia a mogłam. Gin nie widział żadnych przeszkód, stomatolog też nie.

Podpis Całe moje życie to Ty - Wszystkie moje noce i dni...

18.08.2007- Nasz ślub
25.03.2009 - Narodziny naszego Synka
Powrót do góry

kate74

PostWysłany: Sro 25-02-2009, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Najlepiej zęby wyleczyć przed ciążą, jeżeli jest taka możliwość. Ale będąc w ciąży też można leczyć, trzeba tylko poinformować lekarza na wstępie, że jest się w ciąży. Lepiej do porodu wszystko wyleczyć, żeby nie było żadnych niespodzianek po porodzie, np. gorączki.
Powrót do góry

jopeczek86

PostWysłany: Pią 27-02-2009, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A co w przypadku wczesnej ciąży? pierwsze 2 tygodnie przeważnie jest tak ze nie wiemy czy jesteśmy w stanie błogosławionym a ząbek bardzo boli;/ a kwestia znieczulenia w tym przypadku?
Powrót do góry

kate74

PostWysłany: Pią 27-02-2009, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak podejrzewasz, że możesz być w ciąży, to też lepiej powiedz lekarzowi. Na pewno jest wiele kobiet, które na samym początku ciąży - zanim się jeszcze zorientują - leczy zęby normalnie, bierze lekarstwa, które potem przestają brać, pije alkohol i dzieci rodzą się zdrowe. Ale jak się wie lub chociaż podejrzewa to lepiej uważać.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 24-07-2012, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Podbije temat, chodzi mi o piaskowanie i czyszczenie zębów w ciąży. Są jakieś przeciwskazania czy jak najbardziej mogę?
Powrót do góry

dziubek7

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sob 02-02-2013, 9:59    Temat postu: Ciąża a dentysta Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witajcie jestem w 22 tygodniu ciąży tj prawie 6 miesiąc i ostatnio byłam u dentysty. Dostałam znieczulenie do zaleczenia zęba i po tym znieczuleniu zauważyłam że dzidziuś już nie kopie tak energicznie jak przed wizytą. Troszkę się martwię bo wcześniej z pierwszym dzieckiem nie miałam takiego przypadku bo nie chodziłam do dentysty w ciąży. Jak myślicie czym to może być spowodowane?
Powrót do góry

floo

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sob 02-02-2013, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może już nie ma tyle miejsca by zrobić zamach:P?

Można stosować znieczulenie stomatologiczne - pytałam się o to 3 ginekologów.
Powrót do góry

dziubek7

PostWysłany: Sob 02-02-2013, 12:06    Temat postu: Ciąża a dentysta Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może i masz racje ale jednak trochę się martwię. W sumie to ostatnio dowiedziałam się że ma pośladkowy układ ale to raczej chyba nie powinno być przyczyną.
Powrót do góry

floo

PostWysłany: Sob 02-02-2013, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dziubek7 myślę że nie ma co szukać dziury w całym. Jeżeli chcesz się uspokoić to poradź się ginekologa.

Mi na tym etapie ciąży zdarzało się iż 2 dni nie czułam ruchów, a potem nagłe wiercenie się i rozpychanie Bardzo szczęśliwa , lekarz mi powiedział żeby się tym nie martwić bo dzidzia też ma swoje humory..i raz jest spokojna raz ruchliwa.
Sytuacja może być niepokojąca po 29 tc, bo wtedy zmniejsza się ilość płynu owodniowego i przez to kobieta ma większe czucie tego co dzieje się w macicy.
Powrót do góry

dziubek7

PostWysłany: Nie 03-02-2013, 15:52    Temat postu: Ciąża a dentysta Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Możliwe że masz raję ale mimo wszystko się bałam bo nigdy nie miałam takiego przypadku w ciąży.
Powrót do góry

Szoszona

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 04-08-2017, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zaczęłam chodzić do dentysty już w 4 miesiącu. Ogólnie mam problem z zębami a w ciąży to już w ogóle okazała się katastrofa. Na szczęście mam zaufanego dentystę we wrocłąwiu /link usunęłam/ i on nade mną czuwa więc się nie stresuję Uśmiechnięta
Powrót do góry

igula11

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 20-10-2017, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O zęby zawsze warto dbać, nawet w ciąży. Wystarczy tylko poinformować lekarza o ciąży , jeśli jest nie widoczna Uśmiechnięta i on już wie jak zadbać o pacjentkę tak by nie zaszkodzić dziecku. Ja korzystałam z usług Lux-dent , a teraz razem z córką ich odwiedzam. przejdź do oferty i sama sprawdź .
Powrót do góry

zrodlana

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 17-03-2018, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Najlepiej jest jeśli przed zajściem w ciążę wyleczysz wszystkie ubytki, tak by w ciąży nie musieć chodzić do dentysty (chyba że kontrolnie). Wiadomo, że ani znieczulenie, ani stres nie jest w ciąży wskazany. W trakcie ciąży, żeby zęby się nie psuły warto o nie dbać jeszcze bardziej niż normalnie. Na pewno mycie po każdym posiłku, płukanie płyn do ust (np. takim https://www.listerine.pl/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej-listerine-total-care-sensitive, bo dba on zarówno o zęby jak i o dziąsła), nitkowanie zębów no i unikanie słodyczy. Bo mało osób zdaje sobie sprawę, ale stany zapalne (czyli np. zapalenie dziąseł), w ciąży, mogą być niebezpieczne dla dziecka.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: